Справа № 295/3572/24 Головуючий у 1-й інст. Чішман Л. М.
Категорія 36 Доповідач Коломієць О. С.
У Х В А Л А
14 листопада 2024 р. Житомирський апеляційний суд у складі:
головуючого судді: Коломієць О.С.,
суддів: Талько О.Б., Шевчук А.М.,
вирішуючи відповіднодовимог статті359ЦПКУкраїнипитання провідкриттяапеляційногопровадженнязаапеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 15 жовтня 2024 року
у цивільнійсправі запозовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чуднівська 108-б» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості
в с т а н о в и в:
Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 15 жовтня 2024 року відмовленов задоволенні клопотання відповідача ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі. Відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_3 про закриття провадження у справі.
Не погоджуючись із вказаною ухвалою суду в частині відмови в зупиненні провадження у справі, відповідач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу суду від 15.10.2024 року в цій частині скасувати та ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити клопотання відповідача про зупинення провадження у справі.
Проте, за вказаною апеляційною скаргою не може бути порушено апеляційне провадження з наступних підстав.
Однією з основних гарантій права сторони на судовий захист є право оскарження судових рішень (стаття 129 Конституції України). Реалізація цього права здійснюється, зокрема, шляхом оскарження судових рішень у судах апеляційної та касаційної інстанцій.
Відповідно до частини другоїстатті 352 ЦПК Україниухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбаченихстаттею 353 цього Кодексу.
Частиною першоюстатті 353 ЦПК Українивстановлений перелік ухвал, на які можуть бути подані апеляційні скарги окремо від рішення суду.
Відповідно до пункту 14 частини першоїстатті 353 ЦПК Україниокремо від рішення суду оскаржується ухвала про зупинення провадження у справі.
Ухвала суду про відмову в задоволенні заяви про зупинення провадження у справі не входить до переліку, передбаченого частиною першоюстатті 353 ЦПК України, а тому не підлягає оскарженню окремо від рішення у справі.
Відповідно до частини четвертоїстатті 263 ЦПК Українипри виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
При вирішенні процесуального питання суд враховує останню правову позицію, що висловлена Верховним Судом.
Так, в постанові від 13 вересня 2020 року в справі №761/12961/13-ц Верховний Суд зазначає, що ухвала про відмову в зупиненні провадження у справі не входить до переліку ухвал, визначених частиною першоюстатті 353 ЦПК України, що підлягають оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
У постанові від 29 травня 2019 року в справі №219/10010/17 Велика Палата Верховного Суду виснувала, що встановлення у процесуальному законі переліку ухвал суду першої інстанції, що можуть бути оскаржені окремо від рішення суду стосовно суті спору, та відтермінування реалізації права на апеляційне оскарження з питань, які не перешкоджають подальшому провадженню у справі, до подання апеляційної скарги на рішення суду щодо суті спору є розумним обмеженням, що має на меті забезпечити розгляд справи впродовж розумного строку та запобігти зловживанням процесуальними правами, які можуть призводити до невиправданих зволікань під час такого розгляду. Означена мета є легітимною.
Пунктом 4 частини п`ятоїстатті 357 ЦПК Українивстановлено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Обмеження права на апеляційне оскарження окремо від рішення суду щодо суті спору ухвал, не вказаних у частині першійстатті 353 ЦПК України, є передбачуваним, оскільки чітко регламентоване процесуальним законом. Звертаючись з апеляційною скаргою на ухвалу суду, що за законом не може бути окремо оскаржена в апеляційному порядку, учасник справи може спрогнозувати юридичні наслідки такого оскарження, визначені у пункті 4 частини п`ятоїстатті 357 ЦПК України.
Оскільки ухвала суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, апеляційна скарга підлягає поверненню з підстав, передбачених пунктом 4 частини п`ятоїстатті 357 ЦПК України.
Керуючись ст. 353, п.4ч.5ст.357ЦПК України, апеляційний суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 15 жовтня 2024 року повернути особі, що її подала.
Копію ухвали разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами надіслати скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з дня її постановлення.
Головуючий Судді
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123007239 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Коломієць О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні