Справа № 653/2608/19
н/п 6/766/1578/24
УХВАЛА
про повернення заяви
07 листопада 2024 року м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Рядча Т.І., розглянувши матеріали заяви АТ «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця», про зміну способу та порядку виконання рішення суду, зацікавлена особа Генічеська міська рада Херсонської області,
в с т а н о в и в:
АТ «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця», звернулись до суду з заявою про зміну способу та порядку виконання рішення суд від 06.04.2021 року у справі №653/2608/19 , зацікавлена особа Генічеська міська рада Херсонської області.
Відповідно до ч.2ст.183ЦПК України письмові заяви, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Частиною 1статті 58ЦПК Українивизначено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до ч. 3ст.58ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Згідно з ч.ч. 1, 3ст. 237 Цивільного кодексу Українипредставництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акту органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Згідно вимогст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно до ч. 3ст. 62 ЦПК України, довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Урішенні Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року № 3-рп/99зроблено висновок, що за правовою природою представництво в суді є правовідносинами, в яких одна особа (представник) на підставі певних повноважень виступає від імені іншої особи (довірителя) і виконує процесуальні дії в суді в її інтересах, набуваючи (змінюючи, припиняючи) для неї права та обов`язки.
Взаємовідносини між довірителем та представником мають договірний характер.
Велика Палата Верховного Суду в ухвалі від 08.06.2022 року у справі№303/4297/20, провадження №14-105цс21 зауважила, що, починаючи з 29 грудня 2019 року, самопредставництво юридичної особи допускає можливість вчинення у суді процесуальних дій від її імені не тільки керівником або членом виконавчого органу, але й будь-якою іншою особою, уповноваженою на такі дії за законом, статутом, положенням або трудовим договором (контрактом). Томуможливість участі у справі за правилами самопредставництва юридичної особи того, хто не є її керівником або членом її виконавчого органу, слід підтверджувати або приписом відповідногозакону, або приписом статуту чи положення цієї особи, або умовами трудового договору (контракту), зокрема посадовою інструкцією(у разі, якщо такого договору у письмовій формі немає чи у ньому зафіксований неповний перелік трудових (посадових) обов`язків працівника).Якщо інше не передбачено саме цими документами, уповноважений діяти у суді за правилами самопредставництва юридичної особи, має всі права відповідного учасника справи. Зазначене не виключає можливості додаткового подання до суду довіреності юридичної особи, проте самостійно вона не підтверджує повноваження діяти за правилами самопредставництва.
На підтвердження повноважень представника до заяви додано копію довіреності № 890 від 26.07.2024 року, якою ОСОБА_1 , як провідному юристконсульту відділу організації та контролю виконання судових рішень структурного підрозділу «Юридична служба» регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» надається право представляти інтереси довірителя, в судах усіх інстанціях.
Суд наголошує, що до заяви не долучено доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_1 на представництво АТ «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця», зокрема, за статутом чи положенням, або за посадовою інструкцією чи трудовим договором (контрактом), що позбавляє суд можливості визначити повноваження ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 4 ст.183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог ч. 1 або 2 цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним повернути заяву АТ «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця» без розгляду
Керуючись ч. 4 ст.183,ст.260 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Заяву АТ «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця», з про зміну способу та порядку виконання рішення суду, зацікавлена особа Генічеська міська рада Херсонської області - повернути заявнику без розгляду.
Роз`яснити заявнику, що повернення скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Т.І. Рядча
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123008014 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Рядча Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні