Ухвала
від 14.11.2024 по справі 908/1894/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 26/57/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

14.11.2024 Справа № 908/1894/24

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши заяву кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Вінстар, код ЄДРПОУ 44630056 (04073, м. Київ, вул. Скляренка Семена, 1, офіс 2) до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Одесагаз-Постачання, код ЄДРПОУ 39525257 (69032, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 57, офіс 44)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

без виклику учасників справи

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 07.11.2024, зокрема, відмовлено у відкритті провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Одесагаз-Постачання код ЄДРПОУ 39525257 (69032, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 57, офіс 44) за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Вінстар, код ЄДРПОУ 44630056 (04073, м. Київ, вул. Скляренка Семена, 1, офіс 2) Відкладено підготовче засідання у вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Одесагаз-Постачання, код ЄДРПОУ 39525257 за зявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія МАРЕ, код ЄДРПОУ 40996391 на "14" листопада 2024 р. об 11:00.

До суду 12.11.2024 року від представника ПАТ АБ УКРГАЗБАНК Світича Павла Володимировича, надійшла заява, в порядку приписів ст. 197 ГПК України, в якій останній просить забезпечити проведення судового засідання, призначеного на 14.11.2024р. об 11-00 та всіх подальших судових засідань у справі № 908/1894/24 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Розглянувши заяву представника ПАТ АБ УКРГАЗБАНК Світича Павла Володимировича, суд вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до частини статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала. В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.

Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.

Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.

Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.

Відеоконференція, в якій беруть участь учасники судового процесу, їх представники, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео-та звукозапис відеоконференції долучаються до матеріалів справи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Отже, зі змісту наведеної норми права слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається виключно судом, що розглядає господарську справу. При цьому, випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в законі не визначені.

Необхідність здійснення відеоконференції, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від них причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Заявник, у свою чергу, не позбавлений права подати докази, письмові пояснення та клопотання через відділ діловодства суду, або направляти їх поштою.

Суд звертає увагу заявника на те, що відповідно до ст. 41 Господарського процесуального кодексу України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи. При розгляді вимог у наказному провадженні учасниками справи є заявник та боржник. Згідно зі ст. 42, учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Згiдно з Кодексом України з процедур банкрутства, сторонами у справі про банкрутство (неплатоспроможність) є конкурсні кредитори (голова комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут).

Суд звертає увагу, що ПАТ АБ УКРГАЗБАНК наразі не є учасником у даній справі.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви представника ПАТ АБ УКРГАЗБАНК Світича Павла Володимировича, про участь у судовому засіданні, призначеному на 14.11.2024р. об 11-00год. та всіх подальших судових засідань у справі № 908/1894/24 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - відмовити, оскільки ПАТ АБ УКРГАЗБАНК не є учасником у даній справі.

Копію ухвали надіслати: заявнику - ПАТ АБ УКРГАЗБАНК (на електронну адресу)

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 14.11.2024р. та оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Юлдашев

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення14.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123010328
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —908/1894/24

Ухвала від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 07.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 12.09.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 20.08.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 16.07.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 09.07.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні