Ухвала
від 05.11.2024 по справі 921/437/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

05 листопада 2024 року м. ТернопільСправа № 921/437/24

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Гевка В.Л.

розглянувши матеріали справи

за позовом: керівника Кременецької окружної прокуратури, 47000, м. Кременець, вул. Словацького, 6а в інтересах держави в особі

позивачів: 1. Кременецької міської ради, 47003, м. Кременець Тернопільської області, вул. Шевченка, 67,

2. Північного офісу Держаудитслужби, 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 18

до відповідачів: 1. Управління архітектури, житлово-комунального господарства та земельних відносин Кременецької міської ради, 47003, м. Кременець, Тернопільської обл., вул. Шевченка, 67,

2. Товариства з обмеженою відповідальністю Техно-Буд-Центр, 47608, м. Тернопіль, вул. Шептицького, 4

про зобов`язання утриматись від дій, спрямованих на виконання зобов`язань за нікчемним договором

Суть справи.

Ухвалою суду від 17.07.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження.

У призначене підготовче засідання 05.11.2024 з`явився представник прокуратури та позивача 2. Інші учасники судового процесу не з`явилися.

В судовому засіданні судом оголошено про потенційний конфлікт інтересів, з огляду на таке.

У період з 27.08.2024 по 07.10.2024 Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільської області проводились заходи державного фінансового контролю, результати якого приймались головою Господарського суду Тернопільської області Гевком В.Л., у провадженні його, як судді, перебуває справа за участі Держаудитслужби.

Як слідує з пункту 1 частини 1 статті 24 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», голова місцевого суду представляє суд як орган державної влади у відносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами.

Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено два види конфлікту інтересів: потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень; реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

У Методичних рекомендаціях щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції НАЗК №13 від 21.10.2022, роз`яснено відмінність між реальним та потенційним конфліктом інтересів.

При потенційному конфлікті інтересів у особи наявний приватний інтерес у сфері, в якій вона виконує свої службові/представницькі повноваження. Така ситуація надалі впливатиме на об`єктивність особи під час реалізації повноважень.

При реальному конфлікті інтересів особа реалізує (повинна реалізувати) свої повноваження у сфері, де наявний приватний інтерес. Це викликає суперечність між повноваженнями і приватним інтересом, яка впливає на об`єктивність вчинення дій чи прийняття рішень.

Судом наголошено, що попри відсутність реального конфлікту інтересів, потенційний конфлікт - є, адже, суддя одночасно є головою Господарського суду Тернопільської області.

Крім цього, 06.08.2024 Господарським судом Тернопільської області надіслано до Ради суддів України та Національного агентства з питань запобігання корупції, листа про надання роз`яснення з приводу реального/потенційного конфлікту інтересів при розгляді головою суду, як суддею, справ за участі Держаудитслужби, яка одночасно здійснює фінансову ревізію суду.

04.09.2024 на адресу Господарського суду Тернопільської області від Управління формування правових позицій з питань декларування та конфлікту інтересів Національного агентства з питань запобігання корупції надійшов лист № 203-01/64241-24 від 04.09.2024 (вх. № 6933 від 04.09.2024).

Станом на 05.11.2024 відповіді від Ради суддів України на адресу суду, не надходило.

В судовому засіданні присутні представники сторін наголосили про відсутність будь яких заяв, клопотань чи відводів з приводу оголошеного судом потенційного конфлікту інтересів.

Однак, враховуючи відсутність у судовому засіданні інших учасників справи, з метою повідомлення таких (відсутніх учасників) про оголошений судом потенційний конфлікт інтересів, для отримання від них пояснень, заперечень чи відводів, суд має за необхідне відкласти розгляд справи, так як відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів, схвалених резолюцією 2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27.07.06р., об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків. Вона проявляється не тільки у змісті винесеного рішення, а й в усіх процесуальних діях, що супроводжують його прийняття.

Відповідно до частини 4 статті 233 ГПК України ухвали суду, які оформлюються окремим документом, постановляються в нарадчій кімнаті, інші ухвали суд може постановити, не виходячи до нарадчої кімнати.

Згідно пункту 7 частини 2 статті 223 ГПК України, у протоколі судового засідання зазначаються серед іншого ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати.

Із змісту частини 3 статті 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи зазначене, з ініціативи суду продовжено строк підготовчого провадження у даній справі по 18.11.2024, про що постановлено протокольну ухвалу у підготовчому засіданні 05.11.2024 без виходу у нарадчу кімнату.

Відповідно до частини 2 статті 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

З метою правильного і об`єктивного розгляду справи та надання учасникам справи, передбаченого статтями 42-46 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів, суд ухвалив відкласти підготовче засідання на 18.11.2024 о 12 год. 30 хв., без постановлення окремого процесуального документу із зазначенням про постановлення ухвали про відкладення розгляду справи у протоколі судового засідання, відповідно до пункту 7 частини 2 статті 223 ГПК України.

Із змісту частин 2,3,4 статті 120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.

На підставі наведеного, керуючись статтями 120, 121, 42-46,183,223,233-234 ГПК України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Повідомити учасників справи, що відкладене підготовче судове засідання у справі №921/437/24 відбудеться 18.11.2024 о 12 год. 30 хв., у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 а, зал судових засідань № 2, 5 поверх.

2. Оскарження чи заперечення щодо ухвали може бути подано з підстав та у порядку визначених статтями з 253 по 259 ГПК України.

3. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями) з 13.11.2024.

4. Копію ухвали направити:

- керівнику Кременецької окружної прокуратури, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС;

- позивачам:1. Кременецькій міській раді, до її електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС;

2. Північному офісу Держаудитслужби, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС;

- відповідачам: 1. Управлінню архітектури, житлово-комунального господарства та земельних відносин Кременецької міської ради, 47003, м. Кременець, Тернопільської обл., вул. Шевченка, 67, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення;

2. Товариству з обмеженою відповідальністю Техно-Буд-Центр, 47608, м. Тернопіль, вул. Шептицького, 4, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС;

- Тернопільській обласній прокуратурі, до її електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.

При направленні у судове засідання уповноважених представників учасників справи останнім мати при собі, відповідно до статті 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.

Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за Веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud5022/.

Суддя В.Л. Гевко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123011575
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду

Судовий реєстр по справі —921/437/24

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 15.11.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 05.11.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 11.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 11.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 20.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 26.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні