УХВАЛА
11 листопада 2024 року
м. Київ
cправа № 902/586/23
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Волковицька Н. О. - головуючий, Мачульський Г. М., Случ О. В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Приватного підприємства "Рибоводна спеціалізована фірма "Дельфін"
на рішення Господарського суду Вінницької області від 01.04.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 11.09.2024 у справі
за позовом керівника Жмеринської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Жмеринської міської ради
до Приватного підприємства "Рибоводна спеціалізована фірма "Дельфін"
про скасування державної реєстрації права та припинення права оренди, зобов`язання повернути земельні ділянки водного фонду та водний об`єкт загальнодержавного значення,
ВСТАНОВИВ:
04.10.2024 до Касаційного господарського суду надійшла через систему «Електронний суд» касаційна скарга Приватного підприємства "Рибоводна спеціалізована фірма "Дельфін" на рішення Господарського суду Вінницької області від 01.04.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 11.09.2024 (повний текст складено 17.09.2024) у справі № 902/586/23.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи від 04.10.2024 для розгляду поданої скарги у справі № 902/586/23 визначено колегію суддів у складі: Волковицька Н. О. - головуючий, Краснов Є. В., Мачульський Г. М.
Ухвалою Касаційного господарського суду від 23.10.2024 вищевказана касаційна скарга була залишена без руху на підставі частини другої статті 292 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) із наданням скаржникові строку, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали скаржникові, для усунення зазначених в ній недоліків шляхом надання суду доказів реєстрації електронного кабінету Приватного підприємства "Рибоводна спеціалізована фірма "Дельфін" в ЄСІТС та сплати судового збору у розмірі 25 766,40 грн у встановленому порядку.
Вищевказану ухвалу про залишення касаційної скарги без руху вручено представнику скаржника, адвокату Миколі Томашуку, шляхом доставлення в електронний кабінет 23.10.2024 о 20:01, що підтверджується довідкою Касаційного господарського суду про доставку документа.
Відповідно до частини сьомої статті 242 ГПК України, якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що його вручено й особі, яку він представляє.
У зв`язку з відрядженням судді Краснова Є. В. призначено проведення повторного автоматизованого розподілу судової справи, за результатом якого відповідно до протоколу від 11.11.2024 для розгляду справи № 902/586/23 визначено колегію суддів у складі: Волковицька Н. О. - головуючий (доповідач), Мачульський Г. М., Случ О. В.
31.10.2024 через систему «Електронний суд» представник Приватного підприємства "Рибоводна спеціалізована фірма "Дельфін"подав заяву про усунення недоліків касаційної скарги, до якої додано доказ сплати судового збору за подання касаційної скарги у справі № 902/586/23 в установленому порядку та розмірі.
Згідно з новою редакцією частин п`ятої ? дев`ятої статті 6 ГПК України, яка чинна з 18.10.2023 відповідно до Закону України № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами», суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням ЄСІТС, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.
Згідно з абзацами першим та другим частини шостої статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з відповіддю від 11.11.2024 № 5123058, сформованою засобами підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС) «Електронний суд», вбачається відсутність зареєстрованого Електронного кабінету в ЄСІТС Приватного підприємства "Рибоводна спеціалізована фірма "Дельфін", перевірка здійснювалася за вказаним кодом ЄДРПОУ: 31910020.
Відповідно до частини другої статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 42 ГПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Скаржник (Приватне підприємство "Рибоводна спеціалізована фірма "Дельфін") вказаний в ухвалі суду від 23.10.2024 недолік щодо реєстрації скаржника в ЄСІТС у встановлений строк не усунув.
Неусунення недоліків є підставою для повернення касаційної скарги як такої, що не відповідає вимогам процесуального закону щодо її форми та змісту.
Відповідно до частини четвертої статті 174 та частини другої статті 292 ГПК України, якщо скаржник не усунув недоліки касаційної скарги у встановлений строк, така касаційна скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із касаційною скаргою.
За змістом частини другої статті 292 ГПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддя постановляє відповідну ухвалу.
Оскільки недолік касаційної скарги Приватного підприємства "Рибоводна спеціалізована фірма "Дельфін" щодо реєстрації скаржника в ЄСІТС не усунуто у визначений частиною другою статті 174 ГПК України десятиденний строк з дня вручення ухвали, скарга вважається неподаною та підлягає поверненню.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 292 ГПК України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Приватного підприємства "Рибоводна спеціалізована фірма "Дельфін" на рішення Господарського суду Вінницької області від 01.04.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 11.09.2024 у справі № 902/586/23 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Н. О. Волковицька
Судді Г. М. Мачульський
О. В. Случ
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 123012113 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Волковицька Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні