Справа № 297/1137/24
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
15 листопада 2024 року м. Берегове
Слідчий суддя Берегівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Берегівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №42023072060000010 від 06.04.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,
встановив:
Прокурор Берегівської окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №42023072060000010 від 06.04.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Так, згідно клопотання, слідчим відділом Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню за № 42023072060000010 від 06.04.2023 за ч. 1 ст. 366 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що за результатами опрацювання інформації розміщеної на офіційному сайті публічна кадастрова карта встановлено, що на території Берегівського району перебувають у приватній власності фізичних осіб земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, зокрема за кадастровим номером № 2120484400:05:000:0012 в с. Бене, Берегівського району. Разом з цим, згідно даних державного земельного кадастру, на вказаній земельній ділянці розміщена штучна водойма (ставок), тобто в діях посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачається саме службова підробка, тобто складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.
Згідно наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 10.05.2016 року затверджено проект землеустрою та передано у приватну власність ОСОБА_4 земельну ділянку площею 1,9528 га із земельсільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства на території Бенянської сільської ради.
Тобто, вказана земельна ділянка передана у приватну власність з суттєвим порушенням земельного законодавства України. За вимогами статей 19, 20 Земельного кодексу України (тут і надалі - в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) землі України за основним цільовим призначенням поділяються на відповідні категорії. Віднесення їх до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно їх повноважень.
Земельна ділянка за кадастровим номером 2120484400:05:000:0012 з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства площею 1,9528 га згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно перебуває у приватній власності ОСОБА_5 , якій відчужив ОСОБА_4 ..
Беручи до уваги вищевикладене та те, що у матеріалах кримінального провадження наявні достатні підстави вважати, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 2120484400:05:000:0012 має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме підтвердження підроблення документів, а саме безпідставне зазначення в ньому, що вона належать до земель сільськогосподарського призначення, хоча фактично вона відноситься до земель водного фонду, необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналу вказаних документів, що знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою долучення до матеріалів кримінального провадження у якості речових доказів, так як іншим способом неможливо отримати вище вказані відомості, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_2 листом № 10-7-0.31-5428/2-24 від 30.06.2024 року відмовило прокуратурі в їх наданні, а також вказаний документ необхідний для проведення відповідної судово земельно-технічної експертизи.
Разом з цим, згідно відповіді товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_4 » встановлено, що розробника даної документації примірник проекту землеустрою залишено у відділі ІНФОРМАЦІЯ_5 , який і має зберігатися в архіві відділу. Також, відповідно до ст. 32 Закону України «Про землеустрій» та п. 9 постанови Кабінету Міністрів України № 1553 від 17.11.2004 року «Про затвердження положення про державний фонд документації із землеустрою» в редакції чинної станом на 2015 рік, встановлено, що розробник документації із землеустрою безоплатно передає копії матеріалів виконаних робіт до місцевого фонду щодо документації із землеустрою проведеного на місцевому рівні. Відповідно до п. ж ст. 14 Закону України «Про землеустрій» забезпечення створення, формування і ведення Державного фонду документації із землеустрою належить до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у сфері землеустрою. Вказаний документ знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_1 .
Прокурор зазначає, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказаний документ має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та може бути використаний як доказ, оскільки може підтвердити підроблення документів, а саме безпідставне зазначення в ньому, що вона належить до земель сільськогосподарського призначення, хоча фактично вона відноситься до земель водного фонду, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів з одночасною можливістю її вилучення. Під час розгляду клопотання представників ІНФОРМАЦІЯ_6 , у володінні якої знаходяться вище зазначений документ, не повідомляти, розглядати вказане клопотання без їх участі, оскільки це може перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженню, зміни чи знищення вказаного документу.
Прокурор ОСОБА_3 на розгляд клопотання не з`явився, подав заяву про розгляд справи без його участі .
Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий суддя вважає за необхідне повідомити прокурора, що відповідно п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України строк дії ухвали становить один місяць з дня постановлення ухвали, тобто до 15.12.2024 року включно.
Беручи до уваги вищевикладене, а також те, що відомості, доступ до яких просить прокурор, та які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та інших важливих обставин у кримінальному провадженні, клопотання підлягає задоволенню, а саме слід надати дозвіл заступнику начальника СВ ОСОБА_6 та старшому слідчому СВ Берегівського РВП ОСОБА_7 на тимчасовий доступ до вказаних у клопотанні документів.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 159-166, 395 КПК України, слідчий суддя,
ухвалив:
Клопотання прокурора Берегівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №42023072060000010 від 06.04.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника СВ ОСОБА_6 та старшому слідчому СВБерегівського РВПГУНП вЗакарпатській області ОСОБА_7 на тимчасовийдоступ дооригіналу проектуземлеустрою щодовідведення земельноїділянки закадастровим номером№2120484400:05:000:0012,яке знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_6 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Попередити ІНФОРМАЦІЯ_6 , що він зобов`язаний надати тимчасовий доступ до зазначеного в ухвалі документу слідчому, в провадженні якого перебуває кримінальне провадження.
Контроль завиконанням ухвалипокласти напрокурора,який здійснюєпроцесуальне керівництвокримінального провадження ОСОБА_3 ..
У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням слідчого має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей.
Ухвала діє до 15.12.2024 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Лайош ГАЛ
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123018848 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Берегівський районний суд Закарпатської області
ГАЛ Л. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні