Ухвала
від 15.11.2024 по справі 384/719/24
ВІЛЬШАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

пропризначення судово-психіатричноїекспертизи

№ 384/719/24

№пр. 2-о/384/40/2024

15 листопада 2024 року с-ще Вільшанка

Вільшанський районний суд

Кіровоградської області

в складі:

головуючого судді: Сорокіної О.О.,

присяжних: Людвічука І.О.,

Радової Т.В.,

з участю секретаря судового засідання: Рябова М.В.,

учасники справи:

заявник ОСОБА_1 ,

заінтересована особа ОСОБА_2 ,

представник заявника ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвокат Лалаян Н.А.,

розглянувши клопотання адвоката Лалаян Наріне Ашотовни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Вільшанської селищної ради Голованівського району Кіровоградської області, ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,

в с т а н о в и в :

Адвокат ЛалаянНаріне Ашотовназвернулася досуду вінтересах ОСОБА_1 із клопотаннямпро продовженнястроку діїрішення провизнання фізичноїособи недієздатною. Адвокат Лалаян Н.А. подала до суду клопотання, в якому просить призначити судово-психіатричну експертизу для визначення стану здоров`я ОСОБА_2 та здатності усвідомлювати ним значення своїх дій та керувати ними.

Ухвалою Вільшанського районного суду Кіровоградської області від 12 листопада 2024 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у вказаній справі. Судове засідання призначено на 15 листопада 2024 року.

ОСОБА_1 та представник - адвокат Лалаян Н.А. в судовому засіданні просили призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_2 .

Представник органу опіки та піклування Вільшанської селищної ради Кіровоградської області в судове засідання не з`явилась, подала до суду клопотання в якому просила розгляд справи проводити у її відсутність.

Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Відповідно до ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.

Як зазначається в п.4 постанови Пленуму ВСУ від 28.03.1972 №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання: 1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.

Згідно з п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.

Згідно з довідкою комунального некомерційного підприємства «ВІЛЬШАНСЬКА ЛІКАРНЯ» від 15 жовтня 2024 року №39, ОСОБА_2 , 1983 року народження, перебуває під медичним наглядом лікаря-психіатра КНП «Вільшанська лікарня» з 1988 року, діагноз: помірна розумова відсталість (а.с.26).

Відповідно до копії довідки серії 2-18 АГ №065246 від 07 вересня 1999 року, ОСОБА_2 , 1983 року народження, є інвалідом другої групи з дитинства безтерміново (а.с.25).

З огляду на наявність достатніх даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 , суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу, оскільки для вирішення питання про його психічний стан потрібні спеціальні знання в області медицини. Проведення відповідної судово-психіатричної експертизи слід доручити експертам Кропивницької Філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», що є державною спеціалізованою установою.

Оскількидля проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 252, 260, 298, 299 ЦПК України,

п о с т а н о в и в :

Призначити у справі за клопотанням адвоката Лалаян Наріне Ашотовни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Вільшанської селищної ради Голованівського району Кіровоградської області, ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

1. Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Дорожинка Вільшанського району Кіровоградської області, на психічну хворобу?

2. В якому психічному стані знаходиться ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Дорожинка Вільшанського району Кіровоградської області?

3. Чи здатний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Дорожинка Вільшанського району Кіровоградської області, за своїм психічним станом розуміти значення своїх дій та керувати ними?

Проведення експертизи доручити експертам Кропивницької Філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О.О. Сорокіна

Присяжні І.О. Людвічук

Т.В. Радова

СудВільшанський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення15.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123023565
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —384/719/24

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Вільшанський районний суд Кіровоградської області

Сорокіна О. О.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Вільшанський районний суд Кіровоградської області

Сорокіна О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні