ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа №477/2219/24
Провадження №2/477/1213/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 листопада 2024 року м. Миколаїв
Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Саукова А. А., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування державної реєстрації земельної ділянки,
ВСТАНОВИЛА:
Представник позивача адвокат Сафронов Ю. І. звернувся до Жовтневого районного суду Миколаївської області через підсистему «Електронний суд» з позовною заявою, в якій просить скасувати державну реєстрацію земельної ділянки кадастровий номер 4823383700:01:000:0725 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в межах Партизанської сільської ради Миколаївського (колишнього Вітовського, Жовтневого) району Миколаївської області та припинити щодо неї усі зареєстровані речові права за ОСОБА_2 та їх обтяження.
Згідно частини 6 статті 187 ЦПК України в порядку досудової підготовки судом були надіслані запити щодо зареєстрованого місця проживання відповідача, відповідь на які надійшла 12 листопада 2024 року.
Перевіркою заяви та доданих до неї документів встановлено, що вона відповідає не всім вимогам, які висуваються до неї при її подані до суду, передбачені статтями 175-177 ЦПК України.
У відповідності до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява до суду.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2024 року становить 3028,00 грн.
Таким чином, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, фізичною особою дорівнює 1211,20 грн.
Позовна заяваподана черезЄдину судовуінформаційно-телекомунікаційнусистему «Електронний суд». Частиною 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, сума судового збору складає 968,96 гривень.
В наданій до суду позовній заяві представник позивача зазначив, що на підставі п.10 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивачка звільнена від сплати судового збору, оскільки має посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до п.10 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Разом з тим, з долученого до позовної заяви посвідчення № НОМЕР_1 виданого 04 травня 1993 року, вбачається, що ОСОБА_1 віднесена до 3 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 968,96 гривень.
Відповідно дост.177ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Положеннями ст. 83 ЦПК України, визначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Отже, подавши позовну заяву з додатками в електронній формі, в порушення ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не надано доказу надсилання відповідачу копій поданих до суду документів, а саме: позовної заяви з додатками.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
За такого, виходячи з положень ст. 175, 185 ЦПК України суд надає позивачу строк для усунення вказаних вище недоліків у п`ять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, керуючись статтями 175, 177, 185, ст. 257-260 ЦПК України,
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування державної реєстрації земельної ділянки, залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправлення вказаних в мотивувальній частині ухвали недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня її отримання та роз`яснити, що в іншому випадку заява буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.А. Саукова
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123029131 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Саукова А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні