ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
ПРО ПОНОВЛЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"15" листопада 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1138/23
Господарський суд Житомирської області у складі судді: Прядко О.В.,
розглядаючи клопотання експерта про надання додаткових матеріалів №8489/24-34 від 08.10.2024 у справі
за первісним позовом: Фізичної особи - підприємця Данилюка Леоніда Ігоровича
до: "Парафія Успіння Богородиці Житомирсько-овруцької єпархії Української православної церкви (православної церкви України) село Глибочок Звягельський район Житомирська область"
про зобов`язання повернути майно
та за зустрічним позовом "Парафія Успіння Богородиці Житомирсько-овруцької єпархії
Української православної церкви (православної церкви України) село Глибочок
Звягельський район Житомирська область"
до Фізичної особи-підприємця Данилюка Леоніда Ігоровича
про визнання недійсними договору зберігання від 06.03.2021
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Данилюк Леонід Ігорович звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом до "Парафія Успіння Богородиці Житомирсько-овруцької єпархії Української православної церкви (православної церкви України) село Глибочок Звягельський район Житомирська область", у якому просить зобов`язати відповідача повернути майно, передане на зберігання відповідно до договору зберігання від 06.03.2021, а саме: брус сосна 15*20*6 м в кількості 8 штук; брус сосна 7*20*6 м в кількості 34 штуки; брус сосна 7*15*5 м в кількості 43 штуки; брус сосна 8*14*6 м в кількості 30 штук; брус сосна 13*14*5 м в кількості 6 штук; дошка обрізна 30 4 м 6 кубів.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач (попереднє найменування - Українська православна Свято-Успенська церква) в порушення умов договору зберігання від 06.03.2021 та положень ст.ст.526, 936, 949 ЦК України не повернув на вимогу позивача майно, прийняте на зберігання.
Ухвалою суду від 30.08.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 15.01.2024, зокрема, прийнято до спільного розгляду з первісним позовом зустрічну позовну заяву "Парафія Успіння Богородиці Житомирсько-овруцької єпархії Української православної церкви (православної церкви України) село Глибочок Звягельський район Житомирська область" до Фізичної особи-підприємця Данилюка Леоніда Ігоровича про визнання недійсним договору зберігання від 06.03.2021, укладеного між Українською православною Свято-Успенською церквою, в особі настоятеля протоієрея Северина В.Й., та ФОП Данилюком Л.І., зустрічний позов об`єднано в одне провадження з первісним позовом.
Ухвалою господарського суду від 20.05.2024, зокрема, призначено судову технічну експертизу документів у справі №906/1138/23.
Ухвалою суду від 17.07.2024 доручено проведення судової технічної експертизи документів, призначеної ухвалою Господарського суду Житомирської області від 20.05.2024 у справі №906/1138/23, Київському науково-дослідному інституту судових експертиз та зупинено провадження у справі №906/1138/23.
29.10.2024 на адресу суду від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів №8489/24-34 від 08.10.2024, в якому експерт просить надати:
- порівняльні зразки документів - оригінали достовірно датованих документів, в яких містяться рукописні записи та підписи, виконані (не обов`язково фігурантами досліджуваних документів) барвними речовинами синьо-фіолетового кольору (такими ж за кольором та відтінком, як і в досліджуваних документах) за період часу, починаючи з місяця датування досліджуваних документів (березень 2021), та завершуючи датою, яка визначається із обставин справи, наприклад, датою появи досліджуваних документів або їх копій в суді (серпень 2023); зразки бажано надати у кількості не менше 20 (двадцяти) зразків з різними датами складання за кожен рік досліджуваного періоду;
- дозвіл суду на вирізання штрихів реквізитів документів та фрагментів паперу у всіх наданих порівняльних та досліджуваних документах, відповідно п.4 ст.103 ЦПК України, оформлений ухвалою, оскільки вирішення питань ухвали суду, відповідно до п. 4.11. Інструкції, може потребувати вирізання достатньої кількості штрихів реквізитів (записів, підписів, відтисків, друкованого тексту тощо), як у досліджуваних документах так і в порівняльних зразках документів; вирізані фрагменти реквізитів будуть необоротно втрачені під час проведення досліджень, що не дозволить проводити їх додаткові повторні дослідження; вирізання фрагментів проводиться після попереднього збереження зовнішнього виду документів на електрофотографічних копіях, які додаються до висновку експертів;
- порівняльні зразки документів - оригінали достовірно датованих документів, на яких наявні друковані тексти (лазерний друк), які друкувались на тому самому друкуючому пристрої, що і друкований текст у досліджуваних документах, починаючи з місяця датування досліджуваних документів (березень 2021), та завершуючи датою, яка визначається із обставин справи, наприклад, датою появи досліджуваних документів або їх копій в суді (серпень 2023), у кількості 5-10 зразків з різними датами складання за кожен місяць досліджуваного періоду;
- порівняльні зразки відтисків печаток від імені ФОП Данилюк Леонід Ігорович та Виконавчого органу "Свято-Успенської православної церкви" (саме тих печаток, відтиски яких містяться в досліджуваних документах) на достовірно датованих документах, за період часу, починаючи з місяця датування досліджуваних документів (березень 2021) та завершуючи датою, яка визначається із обставин справи, наприклад, датою появи досліджуваних документів або їх копій в суді (серпень 2023), залежно від умов експлуатації та інтенсивності зносу печатки, достатньою може бути кількість від 5-10 до 20-25 порівняльних зразків, тим більше вірогідність визначення дати нанесення відтиску печатки;
- порівняльні зразки документів та об`єкти дослідження у відокремленому ("розшитому") від матеріалів справи вигляді з метою можливості використання всього обладнання, необхідного для проведення повного та всебічного дослідження, а також через те, що значна частина обладнання лабораторії не передбачає дослідження документів у зшивках (у тому числі вшитих в томі матеріалів справи).
Всі матеріали, необхідні для проведення експертизи, відповідно до п.1 та п.2 ст.102 ГПК Украхни мають бути надіслані до КНДІСЕ виключно через суд.
До отримання додаткових матеріалів проведення експертизи призупинено.
Експерти повідомили, що відповідно до пп. 1.13, 4.10 Інструкції у разі незадоволення клопотання експертів у строк 45 календарних днів, ухвала суду буде залишена без виконання.
Відповідно до п.2 ч.6 ст.169 ГПК України, експерт має право заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом.
Приписами статті 102 ГПК України встановлено, що матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи. При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Згідно з п.2.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5, експерту заборонено самостійно збирати матеріали, які підлягають дослідженню, а також вибирати вихідні дані для проведення експертизи, якщо вони відображені в наданих йому матеріалах неоднозначно, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати. Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання.
У п.11 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" №4 від 23.03.2012 роз`яснено, у разі, коли для вирішення поставлених перед експертом питань йому необхідні додаткові матеріали (документи, зразки тощо), він вправі просити господарський суд про їх надання. Водночас законом не передбачено повноважень судового експерта щодо витребування та одержання додаткових матеріалів безпосередньо від учасників судового процесу. Тому господарський суд не може покладати на останніх обов`язок надавати додаткові матеріали безпосередньо експертові на його вимогу. Клопотання судового експерта про надання додаткових матеріалів розглядається господарським судом після поновлення провадження у справі; за необхідності для розгляду такого клопотання суд може витребувати матеріали справи з експертної установи, а також повідомити учасників судового процесу про час і місце проведення відповідного судового засідання.
Відповідно до ст.230 ГПК України, провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується із стадії, на якій його було зупинено.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне поновити провадження у справі №906/1138/23 та призначити судове засідання для розгляду вищевказаного клопотання.
Керуючись ст.ст.69, 103, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі №906/1138/23 поновити.
2. Призначити судове засідання для розгляду клопотання експерта №8489/24-34 від 08.10.2024 на "27" листопада 2024 р. о 10:10 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 619
3. Сторонам до початку судового засідання надати письмові пояснення щодо клопотання експерта та додаткові матеріали, необхідні для проведення експертизи.
4. Повідомити сторін про дату, час та місце призначеного судового засідання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Прядко О.В.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Друк:
1 - в справу
2 - позивачу за первісним позовом (рек.);
3 - відповідачу (до ел. каб.);
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123032246 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зберігання |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні