Рішення
від 15.11.2024 по справі 922/2861/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" листопада 2024 р.м. ХарківСправа № 922/2861/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Новікової Н.А.,

розглянувши без повідомлення (виклику) учасників справи в порядку спрощеного позовного провадження справу № 922/2861/24

за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" (01001, м.Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570)

до відповідачів:

1) Повного товариства "БОГДАНОВ І СО "ІННА" (62731, Харківська область, Куп`янський р-н (раніше - Дворічанський р-н), село Тавільжанка, вул. Спортивна, буд. 36, код ЄДРПОУ 24336319);

2) Фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 );

про стягнення солідарно заборгованості за договором фінансового лізингу в розмірі 324751,06 грн,

ВСТАНОВИВ:

АТ КБ "ПРИВАТБАНК" звернулось до Господарського суду Харківської області через підсистему "Електронний Суд" ЄСІТС з позовною заявою до Повного товариства "БОГДАНОВ І СО "ІННА" (відповідача 1) та фізичної особи ОСОБА_1 (відповідача 2), в якій просить суд стягнути солідарно з відповідача 1 та відповідача 2 на користь позивача 324751,06 грн заборгованості за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, яка складається з: 276652,83 грн - несплачене відшкодування частини вартості предмету лізингу за фактичний строк користування; 41736,63 грн - заборгованість за винагородою за користування предметом лізингу; 6361,60 грн - заборгованість за винагородою за проведення моніторингу предмету лізингу; а також просить суд вирішити питання про розподіл судових витрат.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем 1 своїх зобов`язань за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021 в частині внесення лізингових платежів у строки та розмірах, передбачених зазначеним Договором.

На виконання вимог ч. 6, 7 ст. 176 ГПК України у зв`язку з тим, що одним з відповідачів у позовній заяві визначено фізичну особу, яка не є підприємцем, судом направлено запит про надання інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області.

Згідно з наданою на запит суду відповіддю Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області, фізична особа ОСОБА_1 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , станом на 29.08.2024 зареєстрований за адресою місця проживання: АДРЕСА_2 .

Ухвалою Господарського суду Харківської області прийнято до розгляду позовну заяву АТ КБ "ПРИВАТБАНК" та відкрито провадження у справі № 922/2861/24, вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами, встановлено відповідачу 1 та відповідачу 2 строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання до суду відзивів на позовну заяву та заяв із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, встановлено позивачу строк 5 днів з дня отримання відзивів для подання до суду відповідей на відзиви, встановлено відповідачу 1 та відповідачу 2 строк 5 днів з дня отримання відповідей на відзиви для подання до суду заперечень на відповіді на відзиви.

Також зазначеною ухвалою повідомлено відповідачу 1 - Повному товариству "БОГДАНОВ І СО "ІННА" про обов`язок, встановлений ч. 6 ст. 6 ГПК України, щодо необхідності зареєструвати свій електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через ЄСІТС або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Копії зазначеної ухвали в порядку ч. 2-4 ст. 120 та ч. 5 ст. 242 ГПК України направлено позивачу (АТ КБ "ПРИВАТБАНК") в електронному вигляді до його електронного кабінету в підсистемі «Електронний Суд» ЄСІТС (арк. спр. 76), а також, враховуючи перебування села Тавільжанка Дворічанської селищної територіальної громади Куп`янського району Харківської області, де зареєстровані відповідач 1 та відповідач 2, в тимчасовій окупації ворожими військами, у зв`язку з чим поштові відділення за їх місцезнаходженням тимчасово не функціонують, та враховуючи, що відповідач 1 та відповідач 2 не зареєстровані в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС, суд повідомив відповідачу 1 та відповідачу 2 про відкриття провадження у даній справі шляхом направлення копії даної ухвали на електронну пошту відповідача 1, яка зазначена в п. 10.1 договору фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021 для обміну повідомленнями за цим Договором, а саме: IVAN-BOGDANOV@UKR.NET (арк. спр. 92, 93), та шляхом розміщення відповідного повідомлення на офіційному сайті Господарського суду Харківської області (https://hr.arbitr.gov.ua/sud5023/) на офіційному веб-порталі судової влади України (арк. спр. 78-79, 80-82).

Крім того, судом було здійснено спробу направити телефонограму на номер телефону 80507502046, який зазначено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в якості засобів для здійснення зв`язку з відповідачем 1 - Повним товариством "БОГДАНОВ І СО "ІННА", однак вказану телефонограму не було прийнято абонентом, оскільки зазначений номер телефону не працює (арк. спр. 91).

Також, ухвала суду про відкриття провадження у даній справі була вчасно офіційно оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень у відповідності до ст. 122 ГПК України.

В силу приписів ст. 2, 4 Закону України "Про доступ до судових рішень", кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Це право забезпечується офіційним оприлюдненням судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України в порядку, встановленому цим Законом. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.

А отже, відповідач 1 та відповідач 2 мали достатньо часу безоплатно із відкритих джерел на офіційному веб-порталі судової влади України та з Єдиного державного реєстру судових рішень дізнатись про відкриття провадження у даній судовій справі з позовними вимогами стосовно нього та ознайомитись з ухвалами суду та іншими матеріалами по цій справі через підсистему «Електронний суд» .

Таким чином, судом вчинено всіх можливих та необхідних заходів для належного повідомлення відповідача 1 та відповідача 2 про відкриття провадження у справі № 922/2861/24 й забезпечення можливості їм скористатись своїми процесуальними правами та висловити свої позиції щодо заявлених позивачем вимог і звернутись до суду із заявами по суті справи та заявами чи клопотаннями з процесуальних питань.

Втім, ні відповідач 1, ні відповідач 2 своїм правом на захист не скористалися, в установлений судом строк, а також станом на день ухвалення судом даного рішення не подали відзиви на позовну заяву та заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, із заявами або клопотаннями по суті справи чи з процедурних питань до суду не зверталися, на зв`язок із судом будь-яким чином не виходили.

У відповідності до ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України, в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

З аналізу вищезазначених норм вбачається, що подання відповідачем відзиву на позовну заяву є правом, а не обов`язком учасника справи, а отже відсутність відзиву не може бути підставою для невиправданого безкінечного затягування судового розгляду справи.

За приписами ч. 5 ст. 252 ГПК України, справи в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними в справі матеріалами.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, яка ратифікована Україною 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру. Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є розумність строків розгляду справи судом, неприпустимість зловживання процесуальними правами (пункти 10, 11 ч. 3 ст. 2 ГПК України).

Відповідно до ч. 2 ст. 42 та ч. 1 ст. 43 ГПК України, учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом. Учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, зловживання процесуальними правами не допускається.

На підставі зазначеного, з огляду на закінчення встановленого ст. 248 ГПК України строку розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, зважаючи на вчинення судом всіх можливих і необхідних заходів для належного повідомлення відповідача про розгляд судом даної справи, та враховуючи, що суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи в разі ненадання відповідачем відзиву в установлений судом строк без поважних причин, а подання відзиву на позовну заяву є правом (а не обов`язком) відповідачів, а отже не може бути підставою для невиправданого безкінечного затягування судового розгляду справи, а також враховуючи, що позивачем у позовній заяві досить повно висловлено свою позицію по суті заявлених ним позовних вимог і в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для прийняття обґрунтованого і законного рішення по даній справі, з метою недопущення невиправданого затягування судового процесу й порушення прав учасників справи щодо розгляду спору впродовж розумного строку, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу за відсутності відзивів відповідача 1 та відповідача 2 за наявними у справі матеріалами.

У разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення (ч. 4 ст. 240 ГПК України).

Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно перевіривши матеріали справи та надані позивачем до позовної заяви докази, суд встановив таке.

Як свідчать матеріали справи, між АТ КБ "ПРИВАТБАНК" (Лізингодавцем) та Повним товариством "БОГДАНОВ І СО "ІННА" (Лізингоодержувачем) із використанням електронного цифрового підпису в порядку, передбаченому Законами України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис» був укладений договір фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021 (далі по тексту - Договір фінансового лізингу), згідно з умовами п. 1.1. якого Банк зобов`язується набути у власність предмет лізингу (Майно) та передати його в користування Лізингоодержувачу на строк, що зазначений в Договорі, а Лізингоодержувач зобов`язується сплатити Банку лізингові платежі в розмірі та порядку, визначеними цим Договором. Відповідно до умов Договору Лізингодавець на умовах фінансового лізингу передає у платне володіння та користування предмети лізингу, а саме: автомобіль марка - Трактор Беларус, модель - 892, серійний номер Y4R900Z04M1100814, 2021 рік виготовлення.

Відповідно до п. 1.2 Договору фінансового лізингу, строк Лізингу - 36 місяців, що обчислюється з дати підписання Сторонами Акту прийому-передачі Майна, та який не може бути меншим одного року з моменту передачі Майна Лізингоодержувачу.

В п. 2.1 Договору сторони узгодили, що вартість Майна за цим Договором становить 473333,33 грн, ПДВ 94666,67 грн, усього 568000 грн.

Відповідно до п. 2.1.1 Договору фінансового лізингу, загальна вартість Майна становить 568000,00 грн та складається з:

- суми авансового платежу Лізингоодержувача в рахунок викупу Майна, що становить 247000 грн та підлягає сплаті протягом 1 робочого дня з моменту підписання цього Договору;

- загальної суми лізингових платежів у рахунок викупу переданого в лізинг Майна, що сплачується Лізингоодержувачем згідно з Додатком № 2 до цього Договору, зокрема: залишку суми вартості переданого Лізингоодержувачу Майна у розмірі 318000 грн; вартості оформлення Майна в органах державної реєстрації у розмірі 3000 грн.

Додатком № 2 до Договору фінансового лізингу «Графік лізингових платежів» сторони погодили розміри лізингових платежів, їх складові частини та строки сплати цих платежів.

Згідно з п. 2.2 Договору фінансового лізингу, розмір, структура, строки сплати лізингових платежів встановлюються Додатком № 2 до Договору та включають, зокрема:

щомісячну винагороду за обслуговування операції фінансового лізингу, що входить до складу лізингових платежів по Договору фінансового лізингу, у розмірі 0,04% від вартості Майна, передбаченої п. 2.1 цього Договору, згідно з Додатком № 2 до цього Договору.

винагороду за користування Майном у розмірі 11% річних від суми залишку несплаченої вартості Майна, виходячи з фактичної кількості днів користування Майном, та 360 днів у році, в дату сплати винагороди, якою є 25-е число кожного поточного місяця.

Відповідно до п. 6.1.7 Договору фінансового лізингу, Лізингодавець має право достроково розірвати цей Договір та вимагати погашення заборгованості згідно з умовами цього Договору.

Пунктом 7.2.9 Договору фінансового лізингу, на Лізингоодержувача було покладено зобов`язання здійснювати лізингові платежі в розмірі та строки, що зазначені в Додатку 2, не зменшувати суму лізингових платежів, а також не затримувати виплату чергового лізингового платежу, якщо дані зміни не погоджені Сторонами та не передбачені договорами про внесення змін до цього Договору.

У відповідності до п. 9.1.2 Договору фінансового лізингу, цей Договір може бути розірвано за ініціативою Банка в односторонньому порядку шляхом письмового повідомлення про це Лізингоодержувача в наступних випадках:

- невиконання Лізингоодержувачем будь-якого зобов`язання, передбаченого п.п.7.2.1-7.2.5, п. 7.2.8 цього Договору.

- економічно необґрунтованого зменшення розміру активів на 30 і більше процентів у порівнянні з розміром активів, зазначеним у відповідній річній звітності за попередній рік, якщо порушення не буде усунуто впродовж 30 (тридцяти) календарних днів;

- падіння фінансового класу (з урахуванням ознак, що свідчать про високий кредитний ризик), розрахованого Банком, згідно з вимогами НБУ, про що Банк письмово повідомляє Лізингоодержувача, якщо порушення не буде усунуто впродовж 30 (тридцяти) календарних днів;

- від`ємного значення капіталу, що може негативно вплинути на спроможність Лізингоодержувача виконувати свої зобов`язання, якщо порушення не буде усунуто впродовж 30 (тридцяти) календарних днів;

- визнання Лізингоодержувача банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;

- повної або часткової несплати лізингового платежу згідно з умовами цього Договору, якщо прострочення сплати становить більше 60 (шістдесяти) календарних днів;

- якщо Майно знищене, пошкоджене і не може бути відновлене, незалежно від того чи був такий випадок визнаний страховим;

- якщо Сторони не дійшли згоди з питань, визначених п. 2.4 цього Договору;

- коли здійснення ідентифікації та/або верифікації Лізингоодержувача, у т.ч. встановлення даних, що дають змогу встановити кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), є неможливим; якщо у Банка виникає сумнів стосовно того, що Лізингоодержувач виступає від власного імені; у випадку відмови Лізингоодержувача у наданні інформації щодо структури власності, з якої можливо встановити кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та ст. 64 Закону України «Про банки та банківську діяльність»;

- якщо Майно є спецтехнікою і воно протягом 90 днів з моменту передачі Майна Лізингоодержувачу не зареєстровано згідно з вимогами законодавства України за документами, наданими Постачальником Майна, далі будь-який з випадків - "Подія Дефолту".

Відповідно до п. 10.1 Договору фінансового лізингу, цей Договір набирає чинності з моменту підписання Сторонами і діє до повного виконання Сторонами всіх зобов`язань за ним. Повідомлення, запити та кореспонденція за цим договором або у зв`язку з ним повинні бути в письмовій формі, можуть передаватися по електронній пошті, за умови, що оригінали юридично важливої кореспонденції і документації повинні передаватися визнаною в Україні кур`єрською службою або вручатися особисто. Будь-яке таке повідомлення повинно бути адресовано одержувачу на його адресу, що вказана нижче, або за іншою адресою, яка за необхідності може повідомлятися в письмовій формі одержувачем відправнику як адреса одержувача. Для доказу вручення повідомлення або документа буде достатнім довести, що доставка була здійснена особисто або що конверт, що містить повідомлення або документ, мав вірно вказану адресу і був відправлений (відповідно до вимог даного пункту, і всі поштові витрати були повністю оплачені), або що повідомлення електронною поштою було відправлено на адресу електронної пошти відповідної сторони. Адреса, згадана для обміну повідомленнями, така: адреса Банку - вул. Набережна Перемоги, 50, м. Дніпро, 49094, електронна пошта help@pb.ua; адреса Лізингоодержувача - 62731, Харківська область, Дворічанський р-н, с. Тавільжанка, вул. Спортивна, б. 36, електронна пошта: IVAN-BOGDANOV@UKR.NET.

На виконання п. 2.3 Договору фінансового лізингу, для здійснення лізингових та інших платежів за цим Договором Банком був відкритий рахунок Лізингоодержувачу (відповідачу 1).

18.11.2021 між Банком та відповідачем 1 було складено Акт прийому майна на відповідальне зберігання, який 23.11.2021 підписано сторонами із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Відповідно до змісту частини 3 Договору фінансового лізингу, передача Банком та прийом Лізингоодержувачем майна в лізинг здійснюється згідно Акту прийому-передачі майна.

23.11.2021 між Банком та відповідачем 1 підписано із використанням кваліфікованого електронного підпису Акт прийому-передачі майна, відповідно до якого Банк передав, а Лізингоодержувач прийняв у лізинг Майно (предмет лізингу), вартість якого становить 565000,00 грн з урахуванням ПДВ, а також вартість оформлення Майна в органах державної реєстрації - 3000,00 грн.

Також, з метою забезпечення виконання зобов`язань відповідача 1 за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, з використанням електронних цифрових підписів між Банком та відповідачем 2 - ОСОБА_1 , який є керівником та одним із двох кінцевих бенефіціарних власників відповідача 1, був укладений договір поруки № PORHAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021 (далі по тексту - Договір поруки).

Відповідно до п. 1.1 Договору поруки, предметом цього договору є надання поруки Поручителем перед Банком за виконання Повним товариством "БОГДАНОВ І СО "ІННА" (Лізингоодержувачем) зобов`язань за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021 по сплаті лізингових та інших платежів в порядку та строки згідно з Договором фінансового лізингу.

Відповідно до п. 1.2 Договору поруки, Поручитель відповідає перед Банком за виконання зобов`язань за Договором фінансового лізингу в тому ж розмірі, що і Лізингоодержувач, включаючи сплату лізингових платежів у частині, що йде на викуп вартості переданого в лізинг Майна, винагороди за користування Майном, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту Поручитель відповідає перед Банком всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності. Цим договором Поручитель дає згоду на будь-які зміни в умовах Договору фінансового лізингу, які не стосуються збільшення обсягу відповідальності Поручителя. У разі збільшення зобов`язань за Договором фінансового лізингу, Поручитель укладає Додаткову угоду до цього Договору про такі збільшення в порядку, передбаченому п. 4.2 цього Договору.

В п. 1.3 Договору поруки Поручитель підтвердив, що він ознайомлений з умовами Договору фінансового лізингу.

Відповідно до п. 1.5 Договору поруки, у випадку невиконання Лізингоодержувачем зобов`язань за Договором фінансового лізингу, Лізингоодержувач (відповідач 1) та Поручитель (відповідач 2) відповідають перед Банком як солідарні боржники.

Згідно з п. 2.1.2 Договору поруки, у випадку невиконання Лізингоодержувачем будь-якого зобов`язання, передбаченого п. 1.1 цього Договору, Банк має право направити Поручителю вимогу із зазначенням невиконаного(их) зобов`язання(нь). Ненаправлення Банком вказаної вимоги не є перешкодою та не позбавляє Банк права звернутися до суду з вимогою виконати всі взяті на себе Поручителем зобов`язання або вимагати від Поручителя виконання взятих на себе зобов`язань іншими способами. Поручитель відповідає перед Банком як солідарний Лізингоодержувач у випадку невиконання Лізингоодержувачем зобов`язань за Договором фінансового лізингу, незалежно від факту направлення чи не направлення Банком Поручителю передбаченої даним пунктом вимоги.

В порушення умов Договору Лізингоодержувач (відповідач 1) не здійснював належним чином відшкодування вартості майна та сплату винагороди за користування майном і за проведення моніторингу предмету лізингу. Останній лізинговий платіж здійснено 25.02.2022. Після цього лізингові платежі не вносилися, що підтверджується копією виписки по рахунку відповідача 1, у зв`язку з чим у останнього утворилась прострочена заборгованість в загальному розмірі 324751,06 грн, з яких: 276652,83 грн - несплачене відшкодування частини вартості предмету лізингу за фактичний строк користування; 41736,63 грн - заборгованість за винагородою за користування предметом лізингу; 6361,60 грн - заборгованість за винагородою за проведення моніторингу предмету лізингу.

У зв`язку з несплатою лізингових платежів понад 60 календарних днів Банк 11.04.2024 за вих № LBCHAFLO0TUN9 надіслав Лізингоодержувачу та Поручителю на електронну поштову адресу, що погоджена та зазначена сторонами у п. 10.1 Договору фінансового лізингу було повідомлення про відмову від зазначеного Договору, в якому повідомив про обов`язок Лізингоодержувача, зокрема сплатити заборгованість за цим Договором, яка виникла станом на 11.04.2024 в строк до 01.06.2024. В іншому разі, Договір буде вважатись розірваним з 02.06.2024.

Втім, ні Лізингоодержувач (Повне товариство "БОГДАНОВ І СО "ІННА"), ні Поручитель (фізична особа ОСОБА_1 , який є керівником та одним із двох кінцевих бенефіціарних власників Лізингоодержувача), не погасили наявну заборгованість за Договором фінансового лізингу, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

Надаючи правову кваліфікацію вищевказаним обставинам, що стали предметом спору, суд виходить з наступного.

У відповідності до ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають з дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.

За змістом ст. 202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків.

Правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов`язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків (ч. 1, 2 ст. 205 ЦК України).

Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або надсилалися ними до інформаційно-телекомунікаційної системи, що використовується сторонами. У разі якщо зміст правочину зафіксований у кількох документах, зміст такого правочину також може бути зафіксовано шляхом посилання в одному з цих документів на інші документи, якщо інше не передбачено законом. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства. Використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного, електронного або іншого копіювання, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, або іншим чином врегульовується порядок його використання сторонами (ч. 1-3 ст. 207 ЦК України).

За змістом ст. 509 ЦК України та ст. 173 ГК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Господарські зобов`язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать, а також як наслідок подій, з якими закон пов`язує настання правових наслідків у сфері господарювання (ст. 174 ГК України).

При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб`єктів, коли ці суб`єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту (ч. 4 ст. 179 ГК України).

Згідно з ч. 7 ст. 179 ГК України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Положеннями ч. 1-3 ст. 180 ГК України встановлено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов`язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов`язкові умови договору відповідно до законодавства. При укладенні господарського договору сторони зобов`язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ст. 626 ЦК України).

Відповідно до ст. 6 ЦК України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ч. 1 ст. 627 ЦК України).

Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України).

Статтею 629 ЦК України встановлено обов`язковість договору для виконання сторонами.

За приписами ч. 1 ст. 634 ЦК України, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Положеннями ст. 638 ЦК України встановлено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї зі сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Згідно з ч. 1-2 ст. 639 ЦК України, договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася. Якщо сторони домовилися укласти договір за допомогою інформаційно-комунікаційних систем, він вважається укладеним у письмовій формі.

У відповідності до ст. 5 Закон України "Про електронні документи та електронний документообіг" (в редакції, чинній на дату укладення Договору): електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа; електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму; візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.

Згідно зі ст. 6 зазначеного Закону: для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис; накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа; відносини, пов`язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів, регулюються Законом України "Про електронні довірчі послуги"; використання інших видів електронних підписів в електронному документообігу здійснюється суб`єктами електронного документообігу на договірних засадах.

Статтею 7 вказаного Закону визначено, що: оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги"; у разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа; якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу; оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред`явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії; електронна копія електронного документа засвідчується у порядку, встановленому законом; копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 292 ГК України, лізинг - це господарська діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні за договором лізингу однією стороною (лізингодавцем) у виключне користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майна, що належить лізингодавцю або набувається ним у власність (господарське відання) за дорученням чи погодженням лізингоодержувача у відповідного постачальника (продавця) майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів.

Частина 2 ст. 1 Закону України «Про фінансовий лізинг» передбачає, що за договором фінансового лізингу (надалі - договір лізингу) лізингодавець зобов`язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі).

Пунктом 3 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про фінансовий лізинг» передбачено, що Лізингоодержувач зобов`язаний своєчасно сплачувати лізингові платежі.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про фінансовий лізинг», сплата лізингових платежів здійснюється в порядку, встановленому договором.

Згідно із ч. 2 ст. 21 Закону України "Про фінансовий лізинг", лізингоодержувач зобов`язаний: 1) у разі якщо об`єкт фінансового лізингу відповідає встановленим договором фінансового лізингу умовам та специфікаціям, прийняти такий об`єкт, володіти та користуватися ним відповідно до його призначення та умов договору фінансового лізингу; 2) відповідно до умов договору фінансового лізингу своєчасно та в повному обсязі виконувати зобов`язання щодо утримання та експлуатації об`єкта фінансового лізингу, підтримувати його у справному стані; 3) своєчасно сплачувати передбачені договором фінансового лізингу лізингові та інші платежі; 4) надавати лізингодавцю доступ до об`єкта фінансового лізингу і забезпечувати можливість здійснення перевірки умов його використання, експлуатації та утримання у порядку та на умовах, передбачених договором фінансового лізингу; 5) письмово повідомляти лізингодавця про всі випадки виявлення несправностей об`єкта фінансового лізингу, його поломок або збоїв у роботі протягом строку дії договору фінансового лізингу, а у випадках та строки, передбачені таким договором, - також і продавця (постачальника) такого об`єкта; 6) письмово повідомляти лізингодавця про порушення строків проведення або непроведення поточного чи сезонного технічного обслуговування, а про будь-які інші обставини, що можуть негативно позначитися на стані об`єкта фінансового лізингу, - негайно, але не пізніше наступного робочого дня після дня настання зазначених обставин, подій чи фактів, якщо інше не встановлено договором фінансового лізингу; 7) у разі закінчення строку, на який лізингоодержувачу передано об`єкт фінансового лізингу у володіння та користування (якщо до лізингоодержувача не переходить право власності на об`єкт фінансового лізингу), а також у разі дострокового розірвання договору фінансового лізингу та в інших випадках дострокового повернення об`єкта фінансового лізингу, повернути об`єкт фінансового лізингу у стані, в якому його було прийнято у володіння та користування, з урахуванням нормального зносу, або у стані, визначеному договором фінансового лізингу та супровідною документацією на об`єкт фінансового лізингу; 8) дотримуватися умов договорів страхування об`єкта фінансового лізингу; 9) надавати лізингодавцю за його запитом інформацію та документи щодо свого фінансового стану та змісту діяльності у порядку та строки, визначені договором фінансового лізингу та/або законом; 10) у разі тимчасової державної реєстрації об`єкта фінансового лізингу за лізингоодержувачем при закінченні строку, на який лізингоодержувачу було передано об`єкт фінансового лізингу у володіння та користування (якщо до лізингоодержувача не переходить право власності на об`єкт фінансового лізингу), або у разі дострокового розірвання договору фінансового лізингу зняти такий об`єкт з обліку та передати лізингодавцю реєстраційні документи на об`єкт фінансового лізингу.

З урахуванням вищезазначеного, проаналізувавши правовідносини, які склались між АТ КБ "ПРИВАТБАНК" (позивачем) та Повним товариством "БОГДАНОВ І СО "ІННА" (відповідачем 1) на підставі договору фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, суд дійшов висновку, що вказаний договір за своєю правовою природою є договором фінансового лізингу, сторонами досягнуто всіх суттєвих умов відносно вказаного виду договору, у зв`язку з чим зазначений договір, з огляду на положення ст. 629 ЦК України, є обов`язковим для виконання обома сторонами.

Матеріалами справи підтверджено, що позивач - АТ КБ "ПРИВАТБАНК" виконав належним чином свої зобов`язання по вказаним договору фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021 щодо передачі відповідачу 1 - Повному товариству "БОГДАНОВ І СО "ІННА" на умовах фінансового лізингу у платне володіння та користування предмету лізингу: Трактора Беларус, модель - 892, серійний номер Y4R900Z04M1100814, 2021 рік виготовлення, загальною вартістю 568000,00 грн, що підтверджується Акт прийому-передачі майна від 23.11.2021 який підписаний обома сторонами із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Відповідач 1 - Повне товариство "БОГДАНОВ І СО "ІННА", в свою чергу, не виконав належним чином своїх зобов`язань за Договором фінансового лізингу, не вносив у передбачені Договором строки та розмірах платежі з відшкодування вартості майна та сплату винагороди за користування майном і за проведення моніторингу предмету лізингу, після 25.02.2022 припинив вносити лізингові платежі, що підтверджується наданою позивачем до позову копією виписки по рахунку відповідача 1, у зв`язку з чим у останнього утворилась прострочена заборгованість в загальному розмірі 324751,06 грн, з яких: 276652,83 грн - несплачене відшкодування частини вартості предмету лізингу за фактичний строк користування; 41736,63 грн - заборгованість за винагородою за користування предметом лізингу; 6361,60 грн - заборгованість за винагородою за проведення моніторингу предмету лізингу.

Статтею 629 ЦК України встановлено обов`язковість договору для виконання сторонами.

За приписами ст. 525-526 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ч. 1 ст. 193 ГК України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або невизначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно з ч. 1 ст. 610, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його в строк, встановлений договором або законом (ч. 1 ст. 612 ЦК України).

Враховуючи, що в матеріалах справи відсутні, а відповідачем 1 - Повним товариством "БОГДАНОВ І СО "ІННА", всупереч вимог ст. 73, 74 ГПК України, не надано доказів, які б могли спростувати наявність у нього заборгованості перед позивачем за Договором фінансового лізингу в загальному розмірі 324751,06 грн, а також доказів, які б свідчили про погашення ним або Поручителем вказаної заборгованості, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача в частині стягнення з відповідача 1 - 324751,06 грн заборгованості за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, яка складається з: 276652,83 грн - несплачене відшкодування частини вартості предмету лізингу за фактичний строк користування; 41736,63 грн - заборгованість за винагородою за користування предметом лізингу; 6361,60 грн - заборгованість за винагородою за проведення моніторингу предмету лізингу.

Стосовно позовних вимог про стягнення заборгованості за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021 в солідарному порядку з відповідача 2 - фізичної особи ОСОБА_1 , суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 546 ЦК України, виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності.

За приписами ст. 553 ЦК України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.

Згідно зі ст. 554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які за одним чи за декількома договорами поруки поручилися перед кредитором за виконання боржником одного і того самого зобов`язання, є солідарними боржниками і відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

Відповідно до ч. 3 ст. 13, ч. 1 ст. 74, ч. 1 ст. 76, ч. 1 ст. 77, ст. 78, 79 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку посилається сторона, як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно зі ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Як вже зазначалося вище, з метою забезпечення виконання зобов`язань відповідача 1 за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, між Банком та відповідачем 2 - ОСОБА_1 , який є керівником та одним із двох кінцевих бенефіціарних власників відповідача 1, був укладений договір поруки № PORHAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, відповідно до умов п. 1.1 якого предметом цього договору є надання поруки Поручителем перед Банком за виконання Повним товариством "БОГДАНОВ І СО "ІННА" зобов`язань за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021 по сплаті лізингових та інших платежів в порядку та строки згідно з Договором фінансового лізингу.

На підставі викладеного, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів щодо їх належності, допустимості та достовірності, зважаючи на порушення відповідачем 1 зобов`язань, передбачених договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, які забезпечені порукою на підставі договору поруки № PORHAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про солідарне стягнення з відповідача 1, як з Лізингоодержувача, та з відповідача 2, як з Поручителя, 324751,06 грн заборгованості за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, яка складається з: 276652,83 грн - несплачене відшкодування частини вартості предмету лізингу за фактичний строк користування; 41736,63 грн - заборгованість за винагородою за користування предметом лізингу; 6361,60 грн - заборгованість за винагородою за проведення моніторингу предмету лізингу, - є обґрунтованими та підлягають задоволенню, тому суд задовольняє зазначені позовні вимоги в повному обсязі.

Згідно зі ст. 129 Конституції України, до основних засад судочинства відносяться, зокрема, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У справі "Трофимчук проти України" Європейський суд з прав людини зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід.

Здійснюючи розподіл судових витрат суд зазначає наступне.

За приписами п. 5 ч. 1 ст. 237 ГПК України передбачено, що при ухваленні рішення суд вирішує питання як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Згідно зі ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір, що складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 встановлено у розмірі 3028,00 грн.

Як вбачається з матеріалів позову, позивачем - АТ КБ "ПРИВАТБАНК" при поданні до суду через підсистему "Електронний Суд" ЄСІТС позову з вимогами майнового характеру на загальну суму 324751,06 грн було сплачено судовий збір у розмірі 3897,01 грн, що становить 1,5 відсотка від ціни позову (з урахуванням застосованого коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору при поданні позову в електронній формі). Сплачений позивачем судовий збір зараховано до спеціального фонду Державного бюджету України, що підтверджується відповідною Випискою про зарахування зазначеного судового збору, наявною в матеріалах справи.

Суд зазначає, що у разі, якщо позов майнового характеру задоволено солідарно за рахунок двох і більше відповідачів, то судові витрати розподіляються між відповідачами порівну. Солідарне стягнення суми судових витрат законом не передбачено.

Враховуючи вищенаведене та те, що судом позовні вимоги задоволено повністю, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, сума судового збору у розмірі 3897,01 грн покладається на відповідача 1 та на відповідача 2 порівну, а саме по 1948,51 грн.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 129 Конституції України, ст. 2, ч. 3 ст. 13, ст. 73-74, 76-79, 86, п. 2 ч. 1 ст. 129, ст. 232-238, 242, 247-252 ГПК України, Господарський суд Харківської області

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути солідарно з Повного товариства "БОГДАНОВ І СО "ІННА" (62731, Харківська область, Куп`янський р-н (раніше - Дворічанський р-н), село Тавільжанка, вул. Спортивна, буд. 36, код ЄДРПОУ 24336319) та з Фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) 324751,06 грн заборгованості за договором фінансового лізингу № HAUDFLOHA1YGR-1 від 16.11.2021, яка складається з: 276652,83 грн - несплачене відшкодування частини вартості предмету лізингу за фактичний строк користування; 41736,63 грн - заборгованість за винагородою за користування предметом лізингу; 6361,60 грн - заборгованість за винагородою за проведення моніторингу предмету лізингу.

3. Стягнути з Повного товариства "БОГДАНОВ І СО "ІННА" (62731, Харківська область, Куп`янський р-н (раніше - Дворічанський р-н), село Тавільжанка, вул. Спортивна, буд. 36, код ЄДРПОУ 24336319) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) судовий збір в розмірі 1948,51 грн.

4. Стягнути з Фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) судовий збір в розмірі 1948,51 грн.

5. Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається в строки та в порядку визначеному ст. 256, 257 ГПК України.

Повний текст рішення складено і підписано 15.11.2024.

Суддя Н.А. Новікова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення15.11.2024
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу123033087
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування

Судовий реєстр по справі —922/2861/24

Рішення від 15.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

Ухвала від 04.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні