У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 273/2250/22
провадження № 2/0285/531/24
14 листопада 2024 року м. Звягель
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді…………...…….Літвин О. О.,
секретаря………………….……... ОСОБА_1 ,
розглянувши за правилами загального позовного провадження цивільну справу
за позовом ОСОБА_2
до товариства з обмеженою відповідальністю «Форест Полісся-10»
про визнання незаконним наказу про звільнення, зміну формулювання причин звільнення, стягнення сум при звільненні та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Позивач у грудні 2022 року звернулась до Баранівського районного суду з даним позовом до відповідача, в якому просила визнати незаконним наказ №27 від 15.11.2022 товариства з обмеженою відповідальністю «Форест Полісся-10» про її звільнення з роботи в частині формулювання причин, зокрема замінити «п.4 ст.40 КЗпП» на «ч.1 ст.38 КЗпП», та стягнути на свою користь розрахунок при звільненні в розмірі 51992,53 грн, середній заробіток за затримку розрахунку в розмірі 3924 грн і 50000 грн моральної шкоди.
Сторони до суду не прибули.
Представником позивача, адвокатом Мариніною М. О., 14.11.2024 надіслано до суду клопотання про призначення по справі почеркознавчої експертизи для встановлення належності підпису ОСОБА_2 у розрахункових документах за жовтень, листопад 2022 року, згідно яких їй начебто було виплачено заробітну плату при звільненні. Зазначає, що оригінали вказаних документів, які сторона позивача оспорює, ОСОБА_2 не підписувала, жодних коштів не отримувала, а підписи є підробленими.
Проведення експертизи просила доручити експертам Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України
Представник Товариства, адвокат Сачок А. В., у заяві від 14.11.2024 просив слухати справу без його участі. Також просив зупинити провадження у справі, мотивуючи тим, що оригінали документів, які повинні бути предметом дослідження експерта, знаходяться в іншій цивільній справі №273/2251/22.
Розглянувши подані представниками сторін клопотання і матеріали справи, суд приходить наступного висновку.
Зупинення провадженняпо справі це врегульована законом й оформлена ухвалою суду тимчасова перерва в провадженні у справі, викликана наявністю однієї з передбачених у законі обставин, які заважають здійснювати її розгляд. Тобто, ідея інституту зупинення судового провадження пов`язана не із самими обставинами, наявність яких обумовлює прийняття рішення про зупинення, а із тим, що вони створюють об`єктивні перешкоди в здійсненні судового розгляду.
Межі зупинення провадження у справі не повинні призводити до зменшення розумного строку розгляду справи.
Заявляючи клопотання про зупинення провадження у справі, адвокат відповідача не вказав, у чому полягає передбачена законом неможливість розгляду зазначеної справи без зупинення провадження. Щодо відсутності в нього оригіналів розрахункових документів, які він надав для проведення почеркознавчої експертизи у іншій цивільній справі №273/2251/22, то слід зазначити, що після проведення експертизи він має право звернутись до суду з відповідним клопотанням про повернення йому оригіналів зазначених документів. Ураховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для зупинення провадження у даній справі.
Кожній зі сторін повинна бути надана розумна можливість представляти свою правову позицію, включаючи свої докази таким чином, щоб вона не була поставлена в значно менш вигідне становище, ніж інша сторона.
Судова експертиза це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства. У відповідності до ч.1 ст.103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, що беруть участь у справі.
Відповідно до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.98 №53/5 основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (літерних та цифрових) і підпису. Об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань.
Позивачка вказує на те, що спірні розрахункові документи вона не підписувала. Відтак, з метою повного та всебічного з`ясування всіх обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, для забезпечення балансу прав усіх учасників судового процесу, суд вважаєза необхідне задовольнити подане представником позивача клопотання та призначити у справі почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам, зазначеним у клопотанні, із запропонованими її ініціатором питаннями.
Витрати, пов`язані із проведенням експертизи, суд рахує за необхідне покласти на позивача.
Для отримання матеріалів експертного дослідження суд витребовує письмові документи, які містять підпис ОСОБА_2 . Крім того, є необхідність відібрання експериментальних зразків підпису позивача.
Керуючись статтями 103, 104, 258-260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі.
Клопотання представника позивача ОСОБА_4 задовольнити.
Призначити у справі почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (33003, м. Рівне, вул. Василя Червонія, 39).
На вирішення експертизи поставити питання:
1) чи виконано підпис у графі 3 у відомості на виплату готівки за жовтень 2022 року №Ф-00000011 ОСОБА_2 , або іншою особою?
2) чи виконано підпис у графі 3 у відомості на виплату готівки за листопад 2022 року №Ф-00000012 ОСОБА_2 , або іншою особою?
Надати експерту право коригування питань, зазначених в ухвалі суду, відповідно до призначеної експертизи.
Усі витрати по проведенню експертизи покласти на ОСОБА_2 та зобов`язати її надати суду для використання в експертному дослідженні письмові документи, які містять її підпис, і з`явитись у судове засідання о 14:30 год 21.11.2024 для надання зразків підпису.
Роз`яснити експертам права та обов`язки, передбачені ст.72 ЦПК, та попередити про відповідальність, передбачену ст.ст.384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Роз`яснити сторонам наслідки ухилення від проведення експертизи: у разі ухилення від подання експертам (або суду) необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто зі сторін ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на неї протягом 15 днів з дня її проголошення або з дня її складення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано; у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після апеляційного перегляду.
Головуюча суддя Ольга Літвин
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123033739 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Літвин О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні