КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД М.ПОЛТАВИ
Справа №552/7816/23
Провадження № 1-кс/552/2662/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.11.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м.Полтави ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 розглянув клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В:
Старший детектив Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про арешт майна погодженим з прокурором посилаючись на те, що у провадженні Територіального управління БЕБ у Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження № 72023171100000007 від 18.10.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 2 ст. 364 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи філії Бурове управління «Укрбургаз» АТ «Укргазвидобування» (далі філія БУ «Укрбургаз») у період з 12.12.2022 по 01.10.2023 року вчинили зловживання своїм службовим становищем, уклавши ряд договорів про виконання послуг з вивезення відходів буріння та здійснивши їх оплату на адресу ТОВ «Екоінвестгруп», ТОВ «Вінекоресурс», ТОВ «Утільвторпром», ПП «Промекоінвест», ТОВ «Еко-Енергопром» та ін. за безпідставно завищеними цінами, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді збитків підприємству в сумі майже 2,5млн.грн.
11.11.2024 під час проведення обшуку на території земельної ділянки кадастровий номер 6323986500:01:000:0323, що перебуває у власності Лозівської районної державної адміністрації та перебуває в оренді згідно договору оренди землі №2413 від 11.06.2002 року та використовується Обласним комунальним спеціалізованим підприємством з виконання норм екологічної безпеки (ЄДРПОУ 31519314) в якості Полігону промислових відходів 3-4 класу небезпеки за адресою: Харківська область, Лозівський район, с.Смирнівка виявлено та вилучено журнал сіро-білого кольору з написом «OFFICE BOOK STILE» в якому містяться записи на сторінці № 4 за травень та червень 2023 року та на сторінці 94 за липень 2023 року про тоннаж, суму коштів та назви підприємств, у т.ч. «Вінекоресурс» та «ТТН».
Оскільки дані предмети є речовим доказом по даному кримінальному провадженню, слідчий просив суд накласти арешт на вищевказані речі.
У судове засідання детектив ОСОБА_3 не з`явився, надав суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, яке підтримує та просить задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов до наступного висновку.
У судовому засіданні встановлено, що 13 червня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72023171100000007 внесена інформація за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.
12.11.2024 року постановою детектива, вищевказані речі визнано речовим доказом по даному кримінальному провадженні.
Згідно ч.1 ст. 16 КПК України позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
У відповідності до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Якщо документи містять зазначені вище ознаки, вони теж є речовими доказами.
Матеріалами клопотання встановлено, що виявлені та вилучені речі (документи) мають значення речових доказів.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 07 червня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» було висловлено правову позицію про те, що при вирішенні питання про можливість утримання державою речових доказів належить забезпечувати справедливу рівновагу між, з одного боку, суспільним інтересом та правомірною метою, а з іншого боку вимогами охорони фундаментальних прав особи. Для утримання речей державою у кожному випадку має існувати очевидна істотна причина.
Відповідно дост. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
При розгляді клопотання про накладення арешту майна слідчий суддя вважає, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою запобігання відчуження, знищення чи пошкодження майна, що може перешкодити кримінальному провадженню.
З огляду на вищевказане, відповідно до ст.ст.167, 170, 171 КПК України, є обґрунтованим твердження слідчого про необхідність накладення арешту на вищевказане у клопотанні майно, щодо якого є підстави вважати, що воно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегло на собі його сліди, а не застосування арешту на дане майно може привести до його знищення, втрати або настання інших наслідків, які можуть перешкодити здійсненню досудового розслідування.
Тому слідчий суддя дійшов до висновку про те, що клопотання про накладення арешту є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Статтею 175 КПК України передбачено, що ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Керуючись ст. 171-172 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на речі та предмети, виявлені та вилучені в ході обшуку від 11.11.2024 року, на території Полігону промислових відходів 3-4 класу небезпеки за адресою: АДРЕСА_1 (земельна ділянка кадастровий номер 6323986500:01:000:0323), яка використовується Обласним комунальним спеціалізованим підприємством з виконання норм екологічної безпеки (ЄДРПОУ 31519314), а саме: журнал сіро-білого кольору з написом «OFFICE BOOK STILE»
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123034442 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Кузіна Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні