Справа № 203/6503/24
Провадження № 2/0203/2285/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15.11.2024 року суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Єдаменко С.В., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, ОСОБА_2 , в якій третьою особою без самостійних вимог зазначений приватний нотаріус Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Кириєнко Ю.Ф., про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, -
встановив:
В порядку, визначеному ст.33 ЦПК України, 12 листопада 2024 року була розподілена позовна заява ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, ОСОБА_2 , в якій третьою особою без самостійних вимог зазначений приватний нотаріус Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Кириєнко Ю.Ф., про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.
Вказана позовна заява не відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України та підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач просить звільнити його від сплати судового збору на підставі п.21 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір».
Згідно п.21ч.1ст.5Закону України«Про судовийзбір» відсплати судовогозбору підчас розглядусправи вусіх судовихінстанціях звільняються заявники - у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв`язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, втрати документів, необхідних для отримання компенсації за пошкоджені та знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно.
Посилання позивачапро звільненнявід сплатисудового збору,на підставіп.21ч.1ст.5Закону України«Про судовийзбір»,не приймаютьсядо уваги,оскільки данаобставина дієу випадку,коли подаєтьсязаява провстановлення факту,що маєюридичне значення,тобто вокремому провадженні.Позивачем жеподано досуду позовнузаяву провизнання прававласності,яка розглядаєтьсяв позовномупровадженні. У даному випадку позовні вимоги не стосуються п.21 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», що давало б підстави для звільнення позивача від сплати судового збору.
Позивачем не зазначено інших підстав звільнення його від сплати судового збору.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч.1 ст.4 Законом України «Про судовий збір»).
Відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України у позовній заяві має бути зазначено ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Відповідно до ч.2 ст.176 ЦПК України, абз.1 ч.2 ст.6 Закону України «Про судовий збір», якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Згідно ч.4 ст.134 ЦПК України суд може попередньо визначити суму судових витрат (крім витрат на професійну правничу допомогу), пов`язаних з розглядом справи або певною процесуальною дією. Така попередньо визначена судом сума не обмежує суд при остаточному визначенні суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.
Тобто, ціну позову (орієнтовнуціну позову) повинен самостійно визначити позивач. Лише у разі, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору визначає суд.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимогу майнового характеру.
Згідно абз.3 п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яку подано фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В порушення вказаних вимог в позовній заяві відсутня ціна позову (орієнтовнаціна позову) за вимогу майнового характеру, також відсутній платіжний документ, на підтвердження сплати судового збору.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Як вбачається з позовної заяви, в порушення вимог п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, заява не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Згідност.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліку, а саме приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, шляхом надання позовної заяви в новій редакції із зазначенням ціни позову (орієнтовної ціни позову),відомостей пронаявність абовідсутність електронногокабінету усторін посправі, надання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі1відсотку цінипозову,але неменше 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осібта небільше 5розмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб (з обов`язковим наданням оригіналу квитанції про сплату), який підлягає перерахуванню на наступний рахунок: отримувач коштів: ГУК у Дн-кій обл./Центр.р/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача UA418999980313171206000004631; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу cудовий збір, за позовом
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.175-177, 185 ЦПК України, ст.ст.4, 5, 6 Закону України «Про судовий збір», суддя
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, ОСОБА_2 , в якій третьою особою без самостійних вимог зазначений приватний нотаріус Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Кириєнко Ю.Ф., про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом залишити безруху для усунення недоліку, зазначеного в ухвалі.
Надати позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання ним копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання в строк вимог закону вказаних в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Єдаменко
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123063879 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Єдаменко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні