Справа № 161/18427/13-ц Провадження № 22-ц/802/1229/24 Головуючий у 1 інстанції: Пахолюк А. М. Доповідач: Федонюк С. Ю.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
18 листопада 2024 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Федонюк С.Ю.,перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23 жовтня 2024 року в справі за поданням заступника начальника Відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Бондарук П. В. про визначення частки боржника, що належить на праві спільної сумісної власності,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23 жовтня 2024 року подання задоволено. Визначено, що божнику ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належить 1/3 частки у квартирі АДРЕСА_1 .
Не погодившись із даною ухвалою суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати.
Проте, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом апеляційної інстанції з огляду на таке.
За приписами статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 3587 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Заявником оскаржується ухвала суду першої інстанції від 23 жовтня 2024 року, проте апеляційна скарга була надіслана до апеляційного суду засобами поштового зв"язку 11 листопада 2024 року, тоді як останнім днем на апеляційне оскарження є 07 листопада 2024 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження та без відповідного обгрунтованого клопотання про поновлення пропущеного строку.
Таким чином заявнику необхідно надіслати на адресу суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду у даній справі та надати належні докази на підтвердження поважності причин пропуску такого строку.
Крім того, заявником в порушення пункту 3 частини четвертої статті 356 ЦПК України, до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України
«Про судовий збір» за подання касаційної скарги на ухвалу суду фізичною особою сплачується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01 січня 2024 році прожитковий мінімум на одну працездатну особу становить 3 028,00 грн.
Тому розмір судового збору за подання та розгляд апеляційної скарги становить 605,60 грн, який слід сплатити на наступними реквізитами:
отримувач коштів ГУК у Волин. обл /м.Луцьк/ 22030101,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371,
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.),
Код банку отримувача (МФО) 899998,
Рахунок отримувачаUA938999980313121206080003550,
Код класифікації доходів бюджету 22030101,
Призначення платежу;101;
Відповідна квитанція (оригінал) або квитанції (оригінали) мають бути подані до апеляційного суду.
Разом з тим, Волинським апеляцйним судом складено Акт №89 про відсутність документів, зазначених у додатках до апеляційної скарги, зокрема, додатків. До поданої апеляційної скарги додано лише копії апеляційної скарги в трьох приміпниках, а додатки відсутні.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі має бути зазначене клопотання особи, яка подала скаргу.
Відповідно до статті 374 ЦПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право: 1) залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення; 2) скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення; 3) визнати нечинним судове рішення суду першої інстанції повністю або частково у передбачених цим Кодексом випадках і закрити провадження у справі у відповідній частині; 4) скасувати судове рішення повністю або частково і у відповідній частині закрити провадження у справі повністю або частково або залишити позовну заяву без розгляду повністю або частково; 5) скасувати судове рішення і направити справу для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю; 6) скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції; 7) скасувати ухвалу про відкриття провадження у справі і прийняти постанову про направлення справи для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю; 8) у передбачених цим Кодексом випадках скасувати свою постанову (повністю або частково) і прийняти одне з рішень, зазначених в пунктах 1-7 частини першої цієї статті.
Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що ОСОБА_1 оскаржує ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23 жовтня 2024 року.
Разом з тим, апеляційна скарга ОСОБА_1 не містить прохальної частини із передбаченими статтею 374 ЦПК України вимогами за результатами її розгляду.
Коректне формулювання клопотання (процесуальної вимоги) має суттєве значення на стадії апеляційного провадження.
За змістом ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, в силу яких суддя постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху та надає строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків.
З урахуванням наведеного та у відповідності до вимогам закону апеляційну скаргу слід залишити без руху надавши строк для усунення зазначених у ній недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.
Керуючись статтями 185, 357 ЦПК України, апеляційний суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23 жовтня 2024 року у даній справі залишити без руху, надавши строк десять днів з дня вручення копії ухвали для усунення вказаних недоліків.
Роз"яснити, що у разі якщо заяву про поновлення строку не буде подано в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовить у відкритті апеляційного провадження.
У разі невиконання у встановлений строк інших вимог цієї ухвали апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123068201 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Федонюк С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні