Справа № 243/6943/21
Провадження № 1-в/243/284/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2024 року Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі: головуючий - суддя ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, яке проводилось в режимі відеоконференцзв`язку, матеріали справи за заявою КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» № 1, про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_2 , -
ВСТАНОВИВ:
Слов`янським міськрайонним судом Донецької області розглядається кримінальне провадження за заявою КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якому встановлено інвалідність 1 «А» групи, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 .
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 захисника не призначено, проте, згідно з п. 5 ч. 2 ст. 52 КПК України, обов`язкова участь захисника забезпечується у кримінальному провадженні в тому числі щодо осіб, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішується питання про їх застосування, - з моменту встановлення факту наявності в особи психічного захворювання або інших відомостей, які викликають сумнів щодо її осудності.
Відповідно до ст. 48 КПК України захисник може у будь-який момент бути залученим підозрюваним, обвинуваченим, їх законними представниками, а також іншими особами за проханням чи згодою підозрюваного, обвинуваченого до участі у кримінальному провадженні. Слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд зобов`язані надати затриманій особі чи особі, яка тримається під вартою, допомогу у встановленні зв`язку із захисником або особами, які можуть запросити захисника, а також надати можливість використати засоби зв`язку для запрошення захисника. Слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд зобов`язані утримуватися від надання рекомендацій щодо залучення конкретного захисника.
Захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням у випадках та в порядку, визначених статтями 49 та 53 цього Кодексу.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 49 КПК України, слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо: 1) відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника; 2) підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно; 3) слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його.
Захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.
Таким чином, враховуючи викладене вище, з огляду на те, що відносно ОСОБА_2 вирішується питання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру, що передбачає обов`язкову участь захисника, суд вважає за необхідне залучити по цьому кримінальному провадженню для ОСОБА_2 , щодо якого вирішується питання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру, захисника шляхом надання доручення Південно-Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги.
Крім того, згідно ч. ч. 1-3 ст. 44 КПК України, якщо підозрюваним, обвинуваченим є неповнолітній або особа, визнана у встановленому законом порядку недієздатною чи обмежено дієздатною, до участі в процесуальній дії разом з ним залучається його законний представник.
Як законні представники можуть бути залучені батьки (усиновлювачі), а в разі їх відсутності - опікуни чи піклувальники особи, інші повнолітні близькі родичі чи члени сім`ї, а також представники органів опіки і піклування, установ і організацій, під опікою чи піклуванням яких перебуває неповнолітній, недієздатний чи обмежено дієздатний.
Про залучення законного представника слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя, суд - постановляє ухвалу, копія якої вручається законному представнику.
В цьому випадку матеріали справи не містять відомостей щодо наявності у ОСОБА_2 батьків (усиновлювачів), опікунів чи піклувальників або інших повнолітніх близьких родичів чи членів сім`ї, які можуть бути законними представниками особи, щодо якої вирішується питання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру, а отже, суд вважає за необхідним залучити в якості законного представника ОСОБА_2 - представника органу опіки та піклування, зобов`язавши Слов`янську міську військову адміністрацію Краматорського району Донецької області забезпечити участь представника органу опіки та піклування в судовому засіданні під час розгляду заяви КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» № 1, про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_2 .
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 44, 48, 49, 52, 372 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Доручити Південно-Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням в судовому засіданні відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стосовно якого вирішується питання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги.
Південно-Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги - повідомити адвокату, що судове засідання по кримінальному провадженню за заявою КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_2 , відбудеться в режимі відеоконференцзв`язку зі Слов`янським міськрайонним судом Донецької області за допомогою комунікаційної платформи EASYCON 09 грудня 2024 року о 14 год 00 хв.
Залучити в якості законного представника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відносно якого вирішується питання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді примусової психіатричної допомоги, - представника органу опіки та піклування, зобов`язавши Слов`янську міську військову адміністрацію Краматорського району Донецької області забезпечити участь представника органу опіки та піклування в судовому засіданні під час розгляду заяви КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов`янськ» № 1, про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_2 , яке відбудеться в режимі відеоконференцзв`язку зі Слов`янським міськрайонним судом Донецької області за допомогою комунікаційної платформи EASYCON 09 грудня 2024 року о 14 год 00 хв.
Копію ухвали направити до Південно-Східного міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги, а також до Слов`янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123071813 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Фалін І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні