Справа № 442/4454/21
Провадження № 1-кс/442/1817/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2024 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області - ОСОБА_1 , з участю секретаря - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_3 про відвід слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_4 у розгляді скарги ОСОБА_3 на постанову слідчого про закриття кримінального провадження,
в с т а н о в и в:
У провадженні слідчого судді ОСОБА_4 знаходиться скарга ОСОБА_3 на постанову слідчого від 16.07.2022 про закриття кримінального провадження №12022141110000488.
14.11.2024 ОСОБА_3 звернулась до суду з заявою про відвід слідчого судді від розгляду вищезазначеної скарги, покликаючись на те, що її справу у 2019 році №442/2452/19, провадження №22-ц/811/3188/19 розглядав суддя ОСОБА_4 і виніс незаконне рішення по вказівці на той час голови суду ОСОБА_1 та поліцейського ОСОБА_5 . Після цього всі суди були неї виграні у Львівському апеляційному суді. З вказаних підстав просить задовольнити відвід судді ОСОБА_4 .
При розгляді заяви про відвід судді ОСОБА_4 - ОСОБА_3 заявлено відвід судді ОСОБА_1 .
Вирішуючи питання подальшого руху заяви про відвід судді ОСОБА_1 , який розглядає питання відводу судді ОСОБА_4 , виходжу з поняття такої процесуальної дії як відвід, який може бути заявлений лише тому судді, який бере участь у кримінальному провадженні (частина 1 статті 75 КПК України).
Отже, заявлення відводу судді, який розглядає відвід, а отже не здійснює повноваження судді у даному кримінальному провадженні, а лише перевіряє наявність підстав, що виключають участь судді у провадженні, КПК України не передбачає.
Щодо заяви про відвід суді ОСОБА_4 , ОСОБА_3 в судовому засіданні доповнила, що суддя ОСОБА_4 три роки тому виніс незаконне, на її думку, рішення.
Дослідивши надані матеріали заяви про відвід слідчого судді ОСОБА_4 , приходжу до висновку, що така не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні:
1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;
2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник;
3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;
5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 КПК України порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
2. У складі суду, що здійснює судове провадження, не можуть бути особи, які є родичами між собою.
Відповідно до ч. 3, 4, 5 ст.80 КПК України заяви про відвід можуть бути заявлені як під час досудового розслідування, так і під час судового провадження. Заяви про відвід під час досудового розслідування подаються одразу після встановлення підстав для такого відводу. Відвід повинен бути вмотивованим.
Згідно з усталеної практики Європейського суду з прав людини, існування безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинно визначатися на підставі суб`єктивного критерію, в контексті якого слід враховувати особисті переконання та поведінку певного судді, що означає необхідність встановити, чи мав суддя у певній справі будь-яку особисту зацікавленість або упередженість, а також на підставі об`єктивного критерію, в контексті якого необхідно встановити, чи забезпечував суд і, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії аби виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо його безсторонності (рішення у справі «Фей проти Австрії» (Fey v. Austria) від 24 лютого 1993 року, пп. 27, 28 і 30, Series A, no. 255, і рішення «Ветштайн проти Швейцарії» (Wettstein v. Switzerland), заява № 33958/96, п. 42, ECHR 2000¬XII). Таким чином, у кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду (рішення у справі «Пуллар проти Сполученого Королівства» (Pullar v. United Kingdom), від 10 червня 1996 року, п. 38).
Стосовно об`єктивного критерію Європейський суд рекомендує визначити, чи існували переконливі факти, які б могли свідчити про його безсторонність. Це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (рішення у справі «Ветштайн проти Швейцарії» (Wettstein v. Switzerland), п. 44; та рішення у справі «Ферантелі та Сантанжело проти Італії» (Ferrantelli and Santangelo v. Italy), від 7 серпня 1996 poку, п. 58).
Окрім того, ст. 22 КПК України визначена змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Між тим, заявлений відвід не містить належних та законно підтверджених даних, які б свідчили про наявність підстав для відводу, що передбачені зазначеними нормами КПК України, подана заява фактично зводиться до того, що заявниця не погоджується з раніше прийнятими рішеннями судді, що відповідно до вимог КПК України не є підставою для відводу судді.
Враховуючи вищенаведене, те, що обставини, які викладені у заяві, є недостатніми для висновку про упередженість або певну зацікавленість судді у наслідках розгляду даного кримінального провадження, жодних конкретних доказів, зокрема щодо упередженості та необ`єктивності не пред`явлено, а тому заява ОСОБА_3 про відвід слідчого судді ОСОБА_4 є безпідставною і в її задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 75, 76, 80, 81 КПК України, суддя, -
ухвалив:
В задоволенні заяви ОСОБА_3 про відвід слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_4 у розгляді скарги ОСОБА_3 на постанову слідчого про закриття кримінального провадження - відмовити.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123072506 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Хомик А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні