Рішення
від 24.10.2024 по справі 756/2129/23
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 756/2129/23

Провадження № 2/756/345/24

УКРАЇНА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2024 року місто Київ

Оболонський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Ткач М.М.,

за участю секретаря судового засідання - Тагієва Р.Д.,

позивача - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області, Середино-Будської міської ради Шосткінського району Сумської області, Бучанської районної ради Київської області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог - Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Іванченко Вадим Юрійович, про встановлення факту проживання однією сім`єю, визнання спадкоємцем за законом четвертої черги та визнання права власності на спадкове майно,

УСТАНОВИВ:

До Оболонського районного суду міста Києва надійшла позовна заява представника ОСОБА_1 - адвоката Завгородньої Н.С. до відповідачів Київської міської ради, Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області, Середино-Будської міської ради Шосткінського району Сумської області, Бучанської районної ради Київської області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог - Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Іванченко Вадим Юрійович, про встановлення факту проживання однією сім`єю, визнання спадкоємцем за законом четвертої черги та визнання права власності на спадкове майно.В обґрунтування позову зазначає, що позивач та ОСОБА_2 з 2010 року по 04.01.2021 проживали однією сім`єю без реєстрації шлюбу за адресою: АДРЕСА_1 . Протягом цього часу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вели спільне господарство, мали спільний бюджет, разом відпочивали, здійснювали спільні покупки, робили ремонтні роботи у належному ОСОБА_2 житлі. Після смерті ОСОБА_2 04.01.2021 відкрилась спадщина, яка складається з 1-кімнатної квартири загальною площею 30,3 кв.м., житловою площею 18,6 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; 2-х кімнатної квартири загальною площею 66,4 кв.м., житловою площею 25,6 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 ; 2-х кімнатної квартири загальною площею 42,3 кв.м., жилою площею 29,0 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 ; 3/15 частини житлового будинку загальною площею 151,2 кв.м., жилою площею 56,0 кв.м. із відповідною частиною надвірних будівель, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 . Керуючись своїм правом спадкоємця четвертої черги позивач звернувся до нотаріуса Київського міського нотаріального округу Іванченка В.Ю. із заявою про прийняття спадщини за законом. Постановою нотаріуса від 04.08.2022 №68/92-31 позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з непідтвердженням умов, передбачених книгою 6 Цивільного кодексу України розділу «Спадкове право», а саме не подано документів, що підтверджують факт родинних зв`язків та/або факт постійного проживання зі спадкодавцем. У зв`язку з наведеним, представник позивача просить встановити факт спільного проживання однією сім`єю ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; визнати ОСОБА_1 спадкоємцем четвертої черги майна, яке залишилось після ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ; визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право власності на: 1-кімнатну квартиру загальною площею 30,3 кв.м., житловою площею 18,6 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; 2-х кімнатну квартиру загальною площею 66,4 кв.м., житловою площею 25,6 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 ; 2-х кімнатну квартиру загальною площею 42,3 кв.м., жилою площею 29,0 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 ; 3/15 частини житлового будинку загальною площею 151,2 кв.м., жилою площею 56,0 кв.м. із відповідною частиною надвірних будівель, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , судові витрати залишити за позивачем.

Ухвалою Оболонського районного суду міста Києва від 20.02.2023 прийнято позовну заяву до розгляду, постановлено розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження.

12.05.2023 до суду від відповідача Київської міської ради надійшов відзив, в якому сторона відповідача просить відмовити у задоволенні позову з підстав, викладених у відзиві, та розглядати справу за відсутності представника Київської міської ради.

08.06.2023 до суду від відповідача Середино-Будської міської ради надійшла заява, в якій, серед іншого, не заперечує проти позовних вимог і просив розглядати справу без участі представників Середино-Будської міської ради.

Ухвалою Оболонського районного суду міста Києва від 19.06.2023 витребувано у Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Іванченко Вадима Юрійовича інформацію, чи відкривалася спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , у разі наявності відкритої спадкової справи зобов`язано надати належним чином засвідчену копію спадкової справи, а також надати інформаційну довідку із Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) та інформаційну довідку із Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

05.07.2024 на адресу суду від Одинадцятої київської державної нотаріальної контори надійшла Інформаційна довідка зі Спадкового реєстру щодо наявност спадкової справи до майна ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .

17.07.2024 на адресу суду від приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Іванченка В.Ю. надійшла належним чином засвідчена копія спадкової справи №15/2022, заведена нотаріусом 01.08.2022 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 .

Ухвалою Оболонського районного суду міста Києва від 18.08.2023 витребувано у Четвертої київської державної нотаріальної контори належним чином засвідчену копію заповіту ОСОБА_2 , номер заповіту у Спадковому реєстрі 44212875, який було посвідчено 07.03.2008. Ухвалою Оболонського районного суду міста Києва від 10.11.2023 витребувано у Київського державного нотаріального архіву належним чином завірену копію заповіту ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , номер заповіту у Спадковому реєстрі 44212875, номер в реєстрі нотаріальних дій 2-2071, який було посвідчено 07.03.2008 Четвертою київською державною нотаріальною конторою.

07.12.2023 до суду від Київського державного нотаріального архіву надійшла належним чином завірена копія заповіту від імені ОСОБА_2 , посвідченого Четвертою київською державною нотаріальною конторою від 07.03.2008 за реєстрованим №2-2071.

Ухвалою Оболонського районного суду міста Києва від 25.01.2024 задоволено клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Завгородньої Наталії Сергіївни про витребування доказів та витребувано у Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації інформацію, яка міститься в інформаційній системі «Реєстр територіальної громади міста Києва» про кількість осіб, їх прізвище, власне ім`я (усі власні імена), по батькові, дату народження, дату реєстрації, паспортні дані або РНОКПП осіб, які були зареєстровані у квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , станом на 04 січня 2021 року.

26.02.2024 на адресу суду від Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації надійшли відомості, відповідно до яких за адресою: АДРЕСА_1 станом на 04.01.2021, була зареєстрована ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 18.03.2004.

Ухвалою Оболонського районного суду міста Києва від 07.03.2024 викликано у судове засідання для допиту в якості свідків: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ; підготовче провадження закрито та призначено справу до розгляду по суті.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Представник відповідача Київської міської ради у судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся. При цьому, від відповідача надійшов відзив, у якому серед іншого просить розглядати справу за відсутності представника Київської міської ради.

Представник відповідача Середино-Будської міської ради Шосткінського району Сумської області у судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся. При цьому, у матеріалах справа міститься заява, в якій, серед іншого, просив здійснювати розгляд справи без участі представників Середино-Будської міської ради.

Представники відповідачів Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області та Бучанської районної ради Київської області у судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялися, причини неявки не повідомили, відзив на позовну заяву не подали.

Третя особа приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Іванченко Вадим Юрійович у судове засідання не з`явився, при цьому, в матеріалах справи містяться заяви про розгляд справи без його участі.

Допитаний у судовому засіданні 14.10.2024 свідок ОСОБА_3 показала, що є знайомою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та позивача. Вперше побачила позивача разом з ОСОБА_2 літом 2012 року, і з тих пір пара разом проживала за адресою: АДРЕСА_1 . Свідок показала, що ОСОБА_2 розповідала їй про спільний відпочинок разом з позивачем. В останні роки життя ОСОБА_2 хотіла проживати в будинку, в якому почала робити ремонт з позивачем ОСОБА_1 .

Суд, заслухавши учасника судового провадження, допитавши свідка, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин, дійшов до наступного висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 05.01.2021.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ; квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 ; 3/5 частин житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_4 .

Згідно з інформації Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, станом на 04.01.2021 за адресою: АДРЕСА_1 , з 18.03.2004 була зареєстрована лише ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до довідки про встановлення фактичного місця проживання, виданої органом самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Селище Водогін, Хутори Микільський та Редьки» від 05.12.2022 за №51, ОСОБА_1 проживав з 2010 року разом з ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , по теперішній час.

01.08.2022 ОСОБА_1 подав до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Іванченка В.Ю. заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , на підставі якої було заведено спадкову справу №15/2022.

04.08.2022 ОСОБА_1 подав до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Іванченка В.Ю. заяву про видачу свідоцтв про право на спадщину за законом на вказане вище нерухоме майно, оскільки з 2012 року він постійно проживав разом з померлою до дня її смерті за адресою: АДРЕСА_1 .

З матеріалів спадкової справи №15/2022, яка заведена після смерті ОСОБА_2 , убачається, що інші особи, крім ОСОБА_1 із заявою про прийняття спадщини не зверталися.

Постановою приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Іванченка В.Ю. від 04.08.2022, ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 , на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ; квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 ; 3/5 частин житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_4 , оскільки ОСОБА_1 не подано документи, що підтверджують факт родинних зв`язків та/або постійного проживання зі спадкодавцем.

Відповідно до частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно із частиною першою статті 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до положень частини першої статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно із частиною першою статтті 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно зі статтями 1216 та 1217 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно зі статтею 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Відповідно до статті 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (стаття 1261 ЦК України).

У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері (стаття 1262 ЦК України).

У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця (стаття 1263 ЦК України).

У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини (стаття 1264 ЦК України).

Відповідно до частин першої, третьої статті 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

При цьому, юридичні факти можуть бути встановлені лише для захисту, виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав особи.

Згідно із частинами другою, четвертою статті 3 Сімейного кодексу України сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Сім`я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

У п. 6 рішення від 03.06.1999 № 5-рп/99 Конституційний Суд України зазначив, що до членів сім`ї належать особи, що постійно мешкають разом та ведуть спільне господарство. Ними можуть бути не тільки близькі родичі, але й інші особи, які не перебувають у безпосередніх родинних зв`язках. Обов`язковою умовою для визнання їх членами сім`ї є факт спільного проживання, ведення спільного господарства, наявність спільних витрат, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт і т. п. При вирішенні спору про право на спадщину осіб, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини (четверта черга спадкоємців за законом), судам необхідно враховувати правила ч. 2 ст. 3 СК України. Зазначений п`ятирічний строк повинен виповнитися на момент відкриття спадщини.

Відповідно до пункту 21, 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 № 7 "Про судову практику у справа про спадкування", при вирішенні спору про право на спадщину осіб, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини (четверта черга спадкоємців за законом), судам необхідно враховувати правила частини другої статті 3 СК про те, що сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Зазначений п`ятирічний строк повинен виповнитися на момент відкриття спадщини і його необхідно обчислювати з урахуванням часу спільного проживання зі спадкодавцем однією сім`єю до набрання чинності цим Кодексом.

До спадкоємців четвертої черги належать не лише жінка (чоловік), які проживали однією сім`єю зі спадкодавцем без шлюбу, таке право можуть мати також інші особи, якщо вони спільно проживали зі спадкодавцем, були пов`язані спільним побутом, мали взаємні права та обов`язки, зокрема, вітчим, мачуха, пасинки, падчерки, інші особи, які взяли до себе дитину як члена сім`ї, тощо.

Якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв`язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.

Згідно з позицією Верховного Суду України, викладеною в абз. 2 пункт 2 Постанови Пленуму "Про судову практику у справах про спадкування" за № 7 від 30.05.2008, якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Для набуття права на спадкування за законом на підставі ст. 1264 ЦК України необхідне встановлення двох юридичних фактів: проживання однією сім`єю із спадкодавцем; на час відкриття спадщини має сплинути щонайменше п`ять років, протягом яких спадкодавець та особа (особи) проживали однією сім`єю. Обов`язковою умовою для визнання осіб членами сім`ї, крім власне факту спільного проживання, є наявність спільного бюджету, спільного харчування, купівлі майна для спільного користування, участі у спільних витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.

Такий правовий висновок викладений Верховним Судом у постановах від 21.03.2019 в цивільній справі №461/4689/15-ц та від 12.08.2019 у справі №521/16365/15, який відповідно до положень ч.4 ст.263 ЦПК України враховується судом при виборі та застосуванні норми права до спірних правовідносин.

Згідно із частиною третьою статті 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини першої статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Частиною першою статті 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

На підтвердження факту спільного проживання однією сім`єю позивач надав: довідку, видану органом самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Селище Водогін, Хутори Микільський та Редьки» від 05.12.2022 за №51, відповідно до якої за адресою: АДРЕСА_1 , проживає ОСОБА_1 з 2010 року разом з ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , по теперішній час.

Постійне проживання позивача однією сім`єю з ОСОБА_2 з 2012 року по день її смерті підтвердила в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 .

Оцінюючи покази свідка, суд вважає їх достовірними і такими, що не викликають сумніву в їх правдивості. Тому і підстав для сумніву у правдивості доводів позивача про спільне проживання зі спадкодавцем ОСОБА_2 у суду немає.

Оцінюючи докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що факт, про встановлення якого просить позивач, знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, встановлення факту спільного проживання однією сім`єю ОСОБА_1 , разом з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має для позивача юридичне значення і потрібне для реалізації спадкових прав, а тому позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню.

Як встановлено судом, позивач проживав зі спадкодавцем ОСОБА_2 однією сім`єю не менше п`яти років до дня відкриття спадщини, тому відповідно до ст. 1264 ЦК України є спадкоємцем за законом майна померлої у четверту чергу, що вказує на законність вимог позивача про визнання його спадкоємцем четвертої черги спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Разом з цим, решта вимог позову позивача про визнання за позивачем у порядку спадкування права власності на майно задоволенню не підлягає, оскільки згідно з пп. 4.10 п. 4 гл. 10 розділу 2 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, жодним строком не обмежена. Тобто спадкоємець, який прийняв спадщину, може звернутися за видачею свідоцтва протягом будь-якого часу після закінчення строку, встановленого для прийняття спадщини. Особливе значення при цьому має факт постійного проживання спадкоємця на час відкриття спадщини разом із спадкодавцем, який підтверджує фактичне прийняття спадщини і має бути доведений спадкоємцем.

Позивачем не було доведено, що у нього існує спір або будь-які перешкоди для отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 у нотаріальному порядку за умови встановлення факту спільного проживання однією сім`єю. При цьому, суд не повинен підміняти функції органів нотаріату.

Тому, суд зазначає, що позивач не позбавлений права оформлення спадщини у встановленому законом порядку, під час якого нотаріус має перевірити наявність правомірних підстав для видачі свідоцтва про право на спадкове майно.

З огляду на наведене, позов підлягає задоволенню частково.

Керуючись статтями 10-13, 19, 76-81, 89, 141, 258-259, 263-265, 273, 354 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Київської міської ради, Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області, Середино-Будської міської ради Шосткінського району Сумської області, Бучанської районної ради Київської області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог - Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Іванченко Вадим Юрійович, про встановлення факту проживання однією сім`єю, визнання спадкоємцем за законом четвертої черги та визнання права власності на спадкове майно - задовольнити частково.

Встановити факт спільного проживання однією сім`єю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , разом із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у період з 2012 року по день її смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , спадкоємцем четвертої черги спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Урешті заявлених позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення суду складено 24.10.2024.

Відомості про сторін:

1. Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_5 ; РНОКПП: НОМЕР_2 );

2. Відповідач: Київська міська рада (код ЄДРПОУ 22883141, юридична адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 36);

3. Відповідач: Сергіївська селищна рада Білгород-Дністровського району Одеської області (код ЄДРПОУ - 05383649, юридична адреса: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, смт.Сергіївка, вул.Гагаріна, 3);

4. Відповідач: Середино-Будська міська рада Шосткінського району Сумської області (код ЄДРПОУ - 24006272, юридична адреса: Сумська область, Шосткинський район, м.Середина-Буда, вул.Центральна, 25);

5. Відповідач: Бучанська районна рада Київської області (код ЄДРПОУ - 43961534, юридична адреса: Київська область, м. Буча, вул. Енергетиків, 12);

6. Третя особа: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Іванченко Вадим Юрійович (юридична адреса: м. Київ, вул. Введенська, 26, оф. 4) .

Суддя М. М. Ткач

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123078010
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —756/2129/23

Рішення від 24.10.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

Рішення від 14.10.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

Ухвала від 07.03.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

Ухвала від 25.01.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

Ухвала від 10.11.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

Ухвала від 18.08.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

Ухвала від 19.06.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

Ухвала від 20.02.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні