ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
46001, м.Тернопіль, вул.Кн.Острозького, 14а, тел.:0352520573, e-mail: inbox@te.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
18 листопада 2024 року м. Тернопіль Справа № 921/344/22 Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Андрусик Н.О.
розглянувши заяву без номера від 16.11.2024 (вх.№8817 від 18.11.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕНКОМ", м.Тернопіль
про надання доступу до електронної справи
за позовом: ОСОБА_1 , м.Тернопіль
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕНКОМ", м.Тернопіль
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ОСОБА_2 , с.Великі Гаї Тернопільського району Тернопільської
про стягнення 11291300,00грн,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Тернопільської області перебуває справа №921/344/22 за позовом фізичної особи ОСОБА_1 , м.Тернопіль до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕНКОМ", м.Тернопіль, про стягнення 11291300,00грн заборгованості.
Розгляд справи, згідно з ухвалою від 22.08.2022 про відкриття провадження у справі, здійснюється за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 04.10.2022 року, в порядку норм ст.50 ГПК України, до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, залучено ОСОБА_2 як спадкоємицю за законом, померлого засновника товариства ОСОБА_3 .
Ухвалою суду від 04.10.2022, залишеною без змін постановою Західного апеляційного господарського суду від 11.01.2023, зупинено провадження у справі на підставі п.2 ч.1 ст. 227 ГПК України.
Ухвалою суду від 24.10.2024, враховуючи клопотання позивача без номера від 09.09.2024 (вх.№7005 від 09.09.2024) та отримані докази, поновлено провадження у справі; підготовче засідання призначено на 19.11.2024.
16.11.2024 через систему "Електронний суд" від Товариства з обмеженою відповідальність «ВЕНКОМ» надійшла заява без номера від 16.11.2024 (вх.№8817 від 18.11.2024) про надання доступу до електронної справи №921/344/22 в підсистемі "Електронний суд".
Розглянувши подану заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 6 Господарського процесуального кодексу України у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або із застосуванням засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів) визначено Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя за №1845/0/15-21 від 17.08.2021 (далі - Положення).
Для автентифікації в Електронному кабінеті користувач використовує чинний сертифікат відкритого ключа та особистий ключ кваліфікованого електронного підпису, що зберігається на захищеному носії особистих ключів або на звичайному носії інформації, або інтегровану систему електронної ідентифікації (id.gov.ua).
Згідно з п.9, 11, 13 Розділу ІІІ Положення процедура реєстрації в ЄСІТС (реєстрація Електронного кабінету, реєстрація офіційної електронної адреси) передбачає проходження запропонованої засобами Електронного кабінету процедури реєстрації з використанням кваліфікованого електронного підпису, та внесенням контактних даних особи, зокрема адреси електронної пошти, номера телефону (в тому числі мобільного), зазначенням інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.
Пунктами 17, 18, 21 Положення Розділу ІІІ передбачено, що особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Відповідно до відповіді №5325709 від 18.11.2024, отриманої судом на запит про наявність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС у відповідача, вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЕНКОМ" має зареєстрований Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС. Дане товариство є стороною у судовому процесі у справі № 921/344/22, тобто залучений до справи в якості відповідача.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень.
Позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до господарського суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі в день надходження документів (ч. 2 ст. 6 ГПК України).
Відповідно до пунктів 113, 115 Перехідних положень Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи до забезпечення початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи розглядаються (формуються та зберігаються) в паперовій формі, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей. У разі надходження заяви учасника справи про ознайомлення з матеріалами справи чи окремими документами в електронному вигляді через систему Електронний суд, суд, який отримав таку заяву, забезпечує сканування відповідних матеріалів справи у паперовій формі, що перебуває в такому суді, та долучення їх до матеріалів електронної судової справи.
У разі відсутності відповідного клопотання учасника справи суд забезпечує сканування матеріалів справи в паперовій формі та долучення їх до матеріалів електронної судової справи з урахуванням наявних у суді можливостей та в разі передання справи до суду іншої інстанції.
Таким чином, оскільки заявник просить суд надати ТОВ «ВЕНКОМ» доступ до електронної справи №921/344/22, учасником якої він є, та враховуючи факт реєстрації даної юридичної особи в підсистемі «Електронний суд» ЄСІТС, що вбачається з відповіді №5325709 від 18.11.2024, суд доходить висновку про наявність у відповідача (заявника) відповідної технічної можливості отримати доступ до всіх документів, що містяться у електронній справі, тому за відсутності будь-яких інших технічних причин неможливості отримати доступ до електронної справи, підстави для задоволення даного клопотання, відсутні.
Наведене дає підстави для відмови в задоволенні заяви без номера від 16.11.2024 (вх.№8817 від 18.11.2024) про надання доступу відповідачу до електронної справи №921/344/22 в підсистемі «Електронний суд».
Враховуючи викладене, керуючись ст.4, 6, 42, 46, 169, 232-235, 255 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні заяви без номера від 16.11.2024 (вх.№8817 від 18.11.2024) про надання доступу до електронної справи №921/344/22, - відмовити.
2. Копію ухвали направити в електронний кабінет підсистеми "Електронний суд" ЄСІТС заявнику.
Ухвала підписана, набирає законної сили 18.11.2024 відповідно до приписів ст.235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Андрусик
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123081376 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Андрусик Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні