БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
16400, м. Борзна, Чернігівська область, вул. Незалежності, буд. 4 тел.: 0 (4653) 21-202
Справа №730/1466/24
Провадження № 2/730/476/2024
У Х В А Л А
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
"18" листопада 2024 р. м. Борзна
Суддя Борзнянського районного суду Чернігівської області Луговець О.А., розглянувши позовну заяву Височанської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа - Служба у справах дітей Височанської сільської ради, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В :
Височанська сільська рада, як орган опіки та піклування, 14 листопада 2024 року звернулась до суду з даним позовом, в якому просить позбавити ОСОБА_4 , ОСОБА_5 батьківських прав щодо їх малолітніх дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та стягнути з кожного із відповідачів аліменти в розмірі не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку щомісяця від дня пред`явлення позову.
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ч.4 ст.177 ЦПК України, а саме: до позовної заяви не додано документів, що підтверджують сплату судового збору в установленому порядку і розмірі, а посилання позивача на передбачену Законом України «Про судовий збір» можливість звільнення від сплати цих судових витрат є безпідставним з огляду на наступне.
Приписами ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» визначено об`єкти справляння судового збору, а в ч.2 ст.3 цього Закону наведено перелік процесуальних документів за подання яких судовий збір не справляється.
Крім того, в ст.5 Закону України «Про судовий збір» визначено категорії суб`єктів, які мають пільги по сплаті судового збору.
Зокрема,відповідно доп.12ч.2ст.3,п.3ч.1ст.5Закону України«Про судовийзбір»,на нормияких посилаєтьсяпозивач узаяві якна підставузвільнення відсплати судовогозбору,судовий збірне справляєтьсяз заяви,апеляційної такасаційної скаргипро захистправ малолітніхчи неповнолітніхосіб;від сплатисудового зборупід часрозгляду справив усіхсудових інстанціяхзвільняються позивачі у справах про стягнення аліментів.
Відтак, суд погоджується з доводами позивача про звільнення від сплати судового збору за вимогу про стягнення аліментів.
Натомість, суд не може погодитися з посиланням позивача щодо звільнення від сплати судового збору за вимогу про позбавлення батьківських прав.
Так, зі змісту ст.3Закону України«Про судовийзбір» та положень ч.2 ст.14ЦПК України вбачається, що законодавець розмежовує поняття позовна заява, інша заява, скарга.
У п.5-10, 12, 14 ч.2 ст.3 даного Закону зазначається перелік категорій справ, за які не справляється судовий збір і які підлягають розгляду в порядку окремого провадження шляхом подання заяви.
У п.1-4, 13 ч.2 ст.3 вказаного Закону йдеться посилання на подачу заяв з процесуальних питань (заяв про перегляд Верховним Судом судового рішення у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні справи судом, зміни чи встановлення способу, порядку і строку виконання рішення, поворот виконання судового рішення, винесення додаткового судового рішення тощо).
Лише в п.11, 15-18 ч.2 ст.3 зазначеного Закону визначено категорії справ позовного провадження, у яких при подачі позовної заяви позивачем не справляється судовий збір.
Отже, з вищенаведеного слідує, що норма на яку посилається позивач, не звільняє від сплати судового збору за подання позовної заяви. Одночасно суд зважує і на те, що позов про позбавлення батьківських прав відповідачів не вирішує питання захисту прав дітей, а стосується лише прав та обов`язків відповідачів як матері та батька стосовно цих дітей.
Відповідно до пп.2 п.1 ч.2 ст. Закону України «Про судовий збір» за подання юридичною особою або фізичною особою - підприємцем позовної заяви немайнового характеру стягується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3028,00 грн.
Згідно абз.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, враховуючи викладені обставини та об`єднання в одній позовній заяві вимог немайнового характеру до двох відповідачів, позивачу необхідно сплатити та подати до суду оригінал платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 6056,00 грн (3028,00 х 2).
Відповідно до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.14, 177, 185 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір», суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Височанської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа - Служба у справах дітей Височанської сільської ради, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів залишити без руху.
Повідомити Височанську сільську раду про необхідність виправити вищевказані недоліки позовної заяви в десятиденний строк з дня отримання даної ухвали і роз`яснити, що в противному випадку позовна заява буде вважатися неподаною і повернута назад.
Ухвала оскарженню не підлягає й набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Борзнянського районного суду О.А.Луговець
Суд | Борзнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123082590 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Борзнянський районний суд Чернігівської області
Луговець О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні