Справа №478/1639/24 пров. №2/478/378/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2024 року смт. Казанка
Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Володимирівської об`єднаної територіальної громади в особі Володимирівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, треті особи: ОСОБА_2 , приватний нотаріус Білозерського районного нотаріального округу Херсонської області Товстоноженко Анна Володимирівна, про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В:
Представник заявника адвокат Третяк Гаіна Олександрівна, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , звернулась до Казанківського районного суду Миколаївської області з позовною заявою до Володимирівської об`єднаної територіальної громади в особі Володимирівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, треті особи: ОСОБА_2 , приватний нотаріус Білозерського районного нотаріального округу Херсонської області Товстоноженко А.В., про встановлення факту, що має юридичне значення - належності правовстановлюючого документу, а саме: державного акту на право приватної власності на землю, в якому у графі власник земельної ділянки її прізвище не збігається із прізвищем, зазначеним у паспорті (свідоцтві про смерть).
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, так як вона не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК Українирозмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Виходячі із змісту позовних вимог (прохальної частини) позивач ставить на розгляд суду позовну вимогу немайнового характеру: - належності правовстановлюючого документу.
На час надходження позовної заяви, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на час подання позову становить 1211,20 грн.
Позивачем у позовній заяві зазначено про необхідність сплати судового збору, який позивачка з урахуванням ч. 3 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір (з урахуванням коефіцієнта 0,8 для пониження розміру ставки судового збору) за подання процесуальних документів в електроній формі, розрахувала (становить) в розмірі 968,96 коп.
В порушення вище вказаної норми ЦПК України та Закону України «Про судовий збір», позивачем при поданні позовної заяви судовий збір не сплачено. Дрказів сплати судового збору суду не надано. В переліку додатків до позовної заяви також відсутнє посилання на копію квитанції про сплату судового збору.
З урахуванням наведеного, позивачу необхідно доплатити судовий збір за одну позовну вимогу немайнового характеру, зазначеній у прохальній частини позовної заяви в сумі 968,96 грн.
Як встановлено з Ухвали Херсонського міського суду Херсонської області від 14.10.2024 року, доданої до позовної заяви, із заявлених вимог вбачається спір про право (права власності на спадкове майно та/або його частину). Проте з листа приватного нотаріуса Білозерського районного нотаріального округу Херсонської області, долученого до матеріалів справи, не вбачається коло спадкоємців та чи була відкрита спадкова справа після смерті ОСОБА_3 , належність державного акту на землю якої ставить позивач у прохальній частині позову.
За вказаних обставин, на підтвердження обґрунтування позовних вимог позивачу слід доповнити позовну заяву інформацією слідуючого змісту: чи відкривалась спадкова справа після смерті ОСОБА_4 (№ спадкової справи), зазначити коло спадкоємців (на підтвердження наявності/відсутності) спору про право а також визначитись з клопотанням про витребування доказів (спадкової справи).
Суд зазначає, що згідно ст. ст. 42, 48 ЦПК України, у справах позовного провадження в цивільному процесі учасниками справи є сторони, треті особи.
За вказаних обставин позовна заява потребує уточнення в частині визначення процесуального статусу сторін по справі (відповідач, співпозивач, третя особа), оскільки із змісту позовної заяви не вбачається аргументації щодо залучення в якості третьої особи ОСОБА_2 .
Відповідно до ч. ч. 1 та 2 ст.185 ЦПК Українисуд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з викладеного, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, оскільки позивачці необхідно доплатити судовий збір і подати до суду оригінал квитанції в підтвердження його сплати або зазначити підстави від його звільнення а також усунути інші недоліки, зазначені у мотивувальній частині ухвали суду.
Керуючись ст. ст.177,260 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Володимирівської об`єднаної територіальної громади в особі Володимирівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, треті особи: ОСОБА_2 , приватний нотаріус Білозерського районного нотаріального округу Херсонської області Товстоноженко Анна Володимирівна, про встановлення факту, що має юридичне значення, - залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 усунути вказані у мотивувальній частині ухвали недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, доплати судовий збір та подати до Казанківського районного суду Миколаївської області документи на підтвердження сплати судового збору або зазначити підстави та докази від його звільнення.
Роз`яснити, що у випадку, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Іщенко Х.В.
Суд | Казанківський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123087038 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Казанківський районний суд Миколаївської області
Іщенко Х. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні