Ухвала
від 25.11.2024 по справі 478/1639/24
КАЗАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №478/1639/24 пров. №2/478/378/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2024 року смт. Казанка

Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Володимирівської об`єднаної територіальної громади в особі Володимирівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, треті особи: ОСОБА_2 , приватний нотаріус Білозерського районного нотаріального округу Херсонської області Товстоноженко Анна Володимирівна, про встановлення факту, що має юридичне значення, -

В С Т А Н О В И В:

Представник заявника адвокат Третяк Гаіна Олександрівна, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , звернулась до Казанківського районного суду Миколаївської області з позовною заявою до Володимирівської об`єднаної територіальної громади в особі Володимирівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, треті особи: ОСОБА_2 , приватний нотаріус Білозерського районного нотаріального округу Херсонської області Товстоноженко А.В., про встановлення факту, що має юридичне значення - належності правовстановлюючого документу, а саме: державного акту на право приватної власності на землю, в якому у графі власник земельної ділянки її прізвище не збігається із прізвищем, зазначеним у паспорті (свідоцтві про смерть).

Згідно вимог ЦПК України, звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів особи здійснюється шляхом пред`явлення позову, форма і зміст якого повинні відповідати вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 4 ст. 177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК Українирозмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно зіст. 81 ЦПК Україникожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановленихст. 82 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях (ст. 81 ЦПК України). Обов`язок доказування у спірній категорії справ покладається на позивача.

Ухвалою судді Казанківського районного суду Миколаївської області від 12.11.2024рокупозовна заява ОСОБА_1 була залишена без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, та було надано строк для усунення вказаних в ухвалі суду недоліків, а саме, позивачу було надано строк, що не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали для надання доказів на обґрунтування заявлених позивачем обставин, які свідчили про порушення заявлених нею її законних прав та інтересів, перелік яких було зазначено в мотивувальній частині ухвали, зокрема, доповнити позовну заяву інформацією слідуючого змісту: чи відкривалась спадкова справа після смерті ОСОБА_3 (№ спадкової справи), зазначити коло спадкоємців (на підтвердження наявності/відсутності) спору про право а також визначитись з клопотанням про витребування доказів (спадкової справи) а також уточнити позовну заяву в частині визначення процесуального статусу сторін по справі (відповідач, співпозивач, третя особа).

Крім зазначеного, позивачу було необхідно сплатити судовий збір у встановленому законом розмірі за подання позовної заяви та надати суду докази сплати судового збору або документи на підтвердження звільнення від сплати судового збору.

Вище вказану ухвалу суду представник позивачка адвокат Третяк Г.О. яка зверталась із позовною заявою, отримала в електронному вигляді, який було надіслано та доставлено на її електронний кабінет 19.11.2024 року (18.11.38), що підтверджується матеріалами справи.

Згідно з ч. 3ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Згідно ч. 5ст. 185 ЦПК Українисуддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Вбачається, що вимоги ухвали суду від 12.11.2024 року про залишення заяви без руху в строк, вказаний в ухвалі суду та дотепер позивачем не виконано. Для виконання було достатньо часу, наслідки невиконання вимог ухвали були роз`яснені.

З огляду на наведене, позовну заяву необхідно визнати неподаною та повернути позивачеві.

У відповідності до ч. 6ст. 185 ЦПК Українипро повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.

Згідно ч. 7ст. 185 ЦПК України,повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

На підставі викладеного, керуючисьст. 185 ЦПК України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Володимирівської об`єднаної територіальної громади в особі Володимирівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, треті особи: ОСОБА_2 , приватний нотаріус Білозерського районного нотаріального округу Херсонської області Товстоноженко Анна Володимирівна, про встановлення факту, що має юридичне значення, - вважати не поданою та повернути заявнику.

Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду через Казанківський районний суд Миколаївської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: Іщенко Х.В.

СудКазанківський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123919806
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —478/1639/24

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Іщенко Х. В.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Іщенко Х. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні