ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
іменем України
19 листопада 2024 року м. Чернігів
Унікальний номер справи № 740/3369/24
Головуючий у першій інстанції Шевченко І. М.
Апеляційне провадження № 22-ц/4823/1524/24
Чернігівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючої судді Шарапової О.Л.,
суддів Євстафіїва О.К., Скрипки А.А.
з участю секретаря: Зеляк Ю.Г.
позивач: ОСОБА_1 ,
відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Житловий комплекс «Нові теремки»,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Андере Ріхтінген».
Особа, яка подала апеляційну скаргу ОСОБА_1 .
Оскаржується ухвала Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 03 жовтня 2024 року,
В С Т А Н О В И В:
У травні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з указаною позовом та просив стягнути з ТОВ «ЖК «Нові теремки» на свою користь пеню, передбачену ч. 5 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», за період з 01 липня 2021 року по 11 жовтня 2021 року у розмірі 2 981 313,74 грн.
Ухвалою Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 03 жовтня 2024 року позовну заяву ОСОБА_1 передано за підсудністю до Києво-Святошинського районного суду Київської області.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 03 жовтня 2024 року скасувати, а справу направити для продовження розгляду до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області.
Доводи апеляційної скарги полягають в тому, що оскаржувана ухвала є незаконною. Особа, яка подала апеляційну скаргу, вважає, що висновок суду першої інстанції про необхідність передачі справи про стягнення пені, не узгоджується з обставинами справи її предметом та підставами, не забезпечує йому доступу до правосуддя.
Особа, яка подала апеляційну скаргу вказує, що при відкритті провадженні у справі, судом першої інстанції надавалась оцінка територіальної підсудності позовної заяви.
Особа, яка подала апеляційну скаргу зазначає, що спір у даній справі виник з договірних відносин, які не пов`язані з нерухомим майном, а тому суд першої інстанції помилково застосував правило виключної підсудності.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до наступного висновку.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про стягнення з ТОВ «ЖК «Нові теремки» на свою користь пені, передбаченої ч. 5 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», за період з 01 липня 2021 року по 11 жовтня 2021 року у розмірі 2 981 313,74 грн.
Спір між сторонами щодо стягнення пені виник у зв`язку з невиконання ТОВ «ЖК «Нові теремки» зобов`язань з будівництва об`єкта нерухомості квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ,
Статтею 30 ЦПК України встановлена виключна підсудність справ.
Виключна підсудність - це правило, відповідно до якого справа має бути розглянута тільки певним судом. Виключна підсудність означає, що деякі категорії справ не можуть розглядатися за загальними правилами підсудності, а також за правилами альтернативної підсудності. У цих категоріях справ не допускається також договірна підсудність.
Приписами ч. 1 ст. 30 ЦПК України визначено, зокрема, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини (виключна підсудність).
Таким чином, виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, тобто спір може стосуватися як правового статусу нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.
Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (ч.1 ст.30 ЦПК України).
Постановляючи ухвалу про передачу справи для розгляду за підсудністю до Києво-Святошинського районного суду Київської області, суд першої інстанції виходив з того, що нерухоме майно знаходиться не на території м. Ніжина чи Ніжинського району Чернігівської області, тому за правилами виключної підсудності, встановленими ч. 1 ст. 30 ЦПК України, зазначена цивільна справа не підсудна Ніжинському міськрайонному суду Чернігівської області.
Апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції, який узгоджується з матеріалами справи та приписами законодавства.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для скасування оскаржуваної ухвали, оскільки правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.
Керуючись ст.ст. 30, 367, 374, 375, 381-384, 389 ЦПК України, апеляційний суд,
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Ухвалу Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 03 жовтня 2024 року без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення у випадках, передбачених ст.. 389 ЦПК України.
Головуюча: Судді:
Суд | Чернігівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123089292 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Чернігівський апеляційний суд
Шарапова О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні