Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/792/24
У Х В А Л А
19 листопада 2024 року селище Народичі
Суддя Народицького районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , розгля-нувши матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024060500000283 від 09.08.2024 року по обвинуваченню ОСОБА_2 за ч.4 ст.185, ч.1 ст.304 КК України та ОСОБА_3 за ч.4 ст.185 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
На розгляді в Народицькому районному суді Житомирської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_2 за ч.4 ст.185, ч.1 ст.304 КК України та ОСОБА_3 за ч.4 ст.185 КК України.
Від захисника адвоката ОСОБА_4 до суду надійшло клопотання про проведення судового засідання за її участю у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в режимі відеоконференції з Овруцьким районним судом.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до статті 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:
1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;
2) необхідності забезпечення безпеки осіб;
3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
У відповідності до ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Проведення судового засідання у режимі відеоконференції, у тому числі під час судового провадження, здійснюється на умовах, визначених абзацом сьомим цього пункту, з дотриманням правил, передбачених частинами третьою - дев`ятою статті 336 цього Кодексу.
На підставі зазначеного й з метою забезпечення безпосередньої участі захисника у судовому засіданні, суд дійшов висновку, що клопотання слід задовольнити.
Керуючись статтею 336 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Здійснювати судове засідання у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_2 за ч.4 ст.185, ч.1 ст.304 КК України та ОСОБА_3 за ч.4 ст.185 КК України, в режимі відеоконференції.
Зобов`язати Овруцький районний суд Житомирської області забезпечити проведення відеоконференції за участю захисника адвоката ОСОБА_4 на 11 годину 00 хвилин 09 грудня 2024 року.
Зобов`язати уповноважених осіб Овруцького районного суду Житомирської області забезпечити участь зазначеного учасника судового розгляду справи в судовому засіданні на 11 годину 00 хвилин 09 грудня 2024 року дистанційно, вручити йому пам`ятку про процесуальні права, впевнитись в особі, перебувати поряд до закінчення судового засідання.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису. Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Копію ухвали направити до Овруцького районного суду Житомирської області, для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:ОСОБА_5
Суд | Народицький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123093927 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Народицький районний суд Житомирської області
Дубовик П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні