УХВАЛА
13 листопада 2024 р.Справа № 645/4058/24
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Калиновського В.А.,
Суддів: Мінаєвої О.М. , Кононенко З.О. ,
розглянувши клопотання Департаменту патрульної поліції про продовження строку на усунення недоліків за апеляційною скаргою Департаменту патрульної поліції на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10.09.2024 по справі № 645/4058/24
за позовом ОСОБА_1
до Інспектора ВБДР Управління патрульної поліції у Харківській області Департаменту патрульної поліції Кузнецова Дениса Сергійовича , Департаменту патрульної поліції третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАНСМЕЙЛ-2012"
про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення у сфері дорожнього руху,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10.09.2024 задоволено позов ОСОБА_1 доІнспектора ВБДР Управління патрульної поліції у Харківській області Департаменту патрульної поліції Кузнецова Дениса Сергійовича,Департаменту патрульної поліції третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАНСМЕЙЛ-2012" про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення у сфері дорожнього руху.
На зазначене рішення суду Департаментом патрульної поліції подано апеляційну скаргу.
У зв`язку зі сплатою судового збору апелянтом не в повному обсязі, ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 01.11.2024 зазначену апеляційну скаргу залишено без руху та надано скаржнику строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали суду.
Згідно довідки про доставку електронного листа Головним управлінням ДПС у Харківській області отримано копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 01.11.2024 (15:40).
До Другого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання від Департаменту патрульної поліції про продовження строку для усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
В обґрунтування клопотання скаржник зазначає, що ним вчиняються дії, спрямовані на доплату судового збору, які потребують певного часу, а тому строк, встановлений в ухвалі від 01.11.2024, є недостатнім. Враховуючи наведене, апелянт просить суд продовжити процесуальний строк усунення недоліків апеляційної скарги рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10.09.2024 по справі № 645/4058/24.
Перевіривши доводи клопотання та матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 2, 6 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Законодавством регламентовано право суду продовжити встановлений ним процесуальний строк.
Крім того, у відповідності до ст. 129 Конституції України та ст. 8 Кодексу адміністративного судочинства України, однією із засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Оскільки заявник клопотання має намір усунути недоліки апеляційної скарги, вживає відповідні заходи, але у строк, встановлений судом, недоліки апеляційної скарги не усунуто, з метою забезпечення його права на апеляційне оскарження, суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
Суд зазначає, що згідно ч. 2 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, строк, встановлений законом на усунення недоліків апеляційної скарги становить не більше десяти днів, а отже суд, продовжуючи строк на усунення недоліків апеляційної скарги, враховує наведені положення процесуального законодавства, у зв`язку з чим заява підлягає задоволенню, а строк - продовженню на п`ять днів.
Керуючись ст.ст. 121, 169 Кодексу адміністративного судочинства України , суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання Департаменту патрульної поліції про продовження строку на усунення недоліків поданої апеляційної скарги на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10.09.2024 по справі № 645/4058/24 - задовольнити.
Продовжити Департаменту патрульної поліції строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10.09.2024 по справі № 645/4058/24 - протягом п`яти днів з моменту отримання копії даної ухвали суду.
Роз`яснити Департаменту патрульної поліції, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 та ч. 5 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про повернення апеляційної скарги буде вирішено протягом п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Калиновський В.А.Судді Мінаєва О.М. Кононенко З.О.
Суд | Другий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123102536 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Другий апеляційний адміністративний суд
Калиновський В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні