Справа № 686/30824/24
Провадження № 2-о/686/794/24
УХВАЛА
19 листопада 2024 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Хмельницької області Козак О.В., ознайомившись з заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Філія-Хмельницьке обласне управління акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про розкриття банком інформації, що містить банківську таємницю,
встановила:
14.11.2024 року заявник звернувся до суду з заявою про розкриття банком інформації, що містить банківську таємницю.
Відповідно до ст. 348 ЦПК України, у заяві до суду про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичної або фізичної особи має бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім`я (найменування) заявника та особи, щодо якої вимагається розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, їх місце проживання або місцезнаходження, а також ім`я представника заявника, коли заява подається представником; 3) найменування та місцезнаходження банку, що обслуговує особу, щодо якої необхідно розкрити банківську таємницю; 4) обґрунтування необхідності та обставини, за яких вимагається розкрити інформацію, що містить банківську таємницю, щодо особи, із зазначенням положень законів, які надають відповідні повноваження, або прав та інтересів, які порушено; 5) обсяги (межі розкриття) інформації, яка містить банківську таємницю, щодо особи та мету її використання.
Згідно п.8 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику в цивільних справах про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб» № 10 від 30.09.2011 року, до заяви про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, додається оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору, за винятком випадків, коли заявник звільнений від їх оплати згідно із законом або це питання вирішено судом у порядку статті 82 ЦПК ( 1618-15 ), статті 8 Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI ( 3674-17 ) "Про судовий збір". Недотримання правил щодо форми і змісту заяв є наслідком застосування судами вимог про залишення заяви без руху, а у разі їх неусунення - повернення заявнику (частини перша, друга статті 121 ЦПК). Якщо порушення цих правил виявлено при розгляді справи, їх слід усунути в ході судового розгляду, в іншому випадку настають наслідки, передбачені пунктом 8 частини першої статті 207 ЦПК ( 1618-15 ).
Так, заявником до заяви долучено квитанцію про сплату судового збору в розмірі 1211,00 грн..
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціну позову та у фіксованому розмірі. Згідно із ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений на 01 січня 2024 року становить 3 028,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону україни «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, становить 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1514 грн.).
Згідно ст.185 ч.1, ч.2 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, подальший рух заяви неможливий і заявнику слід надати термін для усунення вказаних недоліків, тобто для доплати судового збору в розмірі 303 грн. (1514 грн. - 1211,00 грн.); долучення оригіналів квитанцій про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст.348, 185 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір», суддя -
ухвалила:
Заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Філія-Хмельницьке обласне управління акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про розкриття банком інформації, що містить банківську таємницю, залишити без руху.
Повідомити заявнику про необхідність виправити зазначені недоліки заяви в п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123112899 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Козак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні