БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
19.11.2024
Справа № 497/2750/24
Провадження № 2-н/497/219/24
УХВАЛА
про передачу справи до іншого суду
19.11.24 м. Болград
Суддя Болградського районного суду Одеської області Кодінцева С.В., розглянувши матеріали по справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Наш дом» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу,
ВСТАНОВИВ:
18 листопада 2024 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Наш дом» звернулось до суду з заявою до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з боржника ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги у сумі 141 938.50 гривень (а.с.1).
Судом 19.11.2024 року сформовано запит засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» та отримано відповідь № 911457 від 19.11.2024 року з Єдиного державного демографічного реєстру з якого слідує, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.22).
Згідно з ч.1 п.15 постанови Верховної Ради України № 807-ІХ від 17.07.2020 року утворено Болградський район у складі територій у тому числі й Теплицької селищної громади в Болградському районі Одеської області в Україні, на території якої розташоване с. Садове.
Водночас, підпунктом 15 п.3 Постанови № 807-ІХ в Одеській області ліквідовані: Ананьївський, Арцизький, Балтський, Березівський, Білгород-Дністровський, Біляївський, Болградський, Великомихайлівський, Захарівський, Іванівський, Ізмаїльський, Кілійський, Колимський, Лиманський, Любащівський, Миколаївський, Овідіопольський, Окнянський, Подільський, Ренійський, Роздільнянський, Савранський, Саратський, Тарутинський, Татарбунарський, Ширяївський райони.
Законом України № 950-IX від 03.11.2020 року Розділ XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року № 1402-VIII доповнено пунктом 31, згідно з яким до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року№807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року.
23 грудня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення зміни до пункту 3-1 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів».
Таким чином, прийнятим Законом передбачено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, запровадженого Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102IX.
Тобто, у ліквідованих районах продовжують свою роботу Тарутинський та Арцизький районні суди Одеської області.
Відповідно до ст.162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Положення параграфу 3 глави 2 розділу 1 ЦПК України визначають правильна територіальної юрисдикції (підсудності) цивільних справ.
Відповідно до ч.1ст.27 ЦПК Українипозови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно частини 9 статті 28 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являються за місцезнаходженням майна відповідача чи заостаннім відомимзареєстрованим йогомісцем проживанняабо перебування чи постійного його заняття (роботи).
Оскільки судом встановлено, що відповідно до відповіді отриманої з Єдиного державного демографічного реєстру стосовно реєстрації боржника ОСОБА_1 , в якій зазначено, що остання значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 , то зазначене, з огляду на правила загальної підсудності, виключає право вирішення вказаного спору Болградським районним судом Одеської області.
Суд звертає увагу, стаття 30 ЦПК України визначає положення щодо виключної підсудності. Так, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
В даній справі вимоги, що заявлені в даній справі стосуються стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
А відтак з урахуванням положень ст.30 ЦПК України, дана справа також не може бути розглянута Болградським районним судом Одеської області.
Згідно ч.9 ст.187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Згідно п.1 ч.1ст.31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що справа не підсудна Болградському районному суду Одеської області та її слід передати на розгляд Арцизькому районному суду Одеської області за останнім відомим місцем реєстрації відповідача.
Відповідно до ч.3 ст.31 ЦПК Українипередача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
У статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Отже, поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.
Керуючись ст.ст.27,31, 187 ЦПК України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу №497/2750/24 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Наш дом» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу передати за підсудністю до Арцизького районного суду Одеської області: вулиця Соборна, 29, Арциз, Одеська область, 68400.
Передачу справи на розгляд іншого суду здійснити не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Суддя С.В.Кодінцева
Суд | Болградський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123113082 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Болградський районний суд Одеської області
Кодінцева С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні