Судовий наказ
від 13.01.2025 по справі 497/2750/24
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 497/2750/24

провадження № 2-н/492/2/25

СУДОВИЙ НАКАЗ

13 січня 2025 року м. Арциз

Суддя Арцизького районного суду Одеської області Черевата В.І.,

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «НАШ ДОМ» (юридична адреса: 65012, м. Одеса, вул. Осипова, 22 код ЄДРПОУ: 37420983)про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ) за надання житлово-комунальних послуг в розмірі 41938,50 гривень та судових витрат у сумі 242,24 гривень.

Вказана заява надійшла до суду 23.12.2024 та відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями розподілена судді Череватій В.І.

Відповідно до приписів ч. 5ст. 165 ЦПК Українина адресу відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області було направлено запит щодо зареєстрованого місця проживання (перебування) боржниці.

Відповідно до відповіді з відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області, боржниця зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Справа підсудна Арцизькому районному суду Одеської області на підставі частини 1 статті 27 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбаченихстаттею 161 цього Кодексу.

Згідно акту приймання-передачі житлового комплексу на баланс від 15.07.2019 року, житловий комплекс з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом за адресою: АДРЕСА_2 , передано забудовником експлуатуючій організації ТОВ «ФІРМА «НАШ ДОМ».

ТОВ «ФІРМА «НАШ ДОМ» надає житлово-комунальні послуги за адресою: АДРЕСА_3 (особовий рахунок НОМЕР_2 ), власником якої є боржниця ОСОБА_1 .

В обґрунтування заяви ТОВ «Фірма «НАШ ДОМ» вказує, що з боржником ОСОБА_1 укладено договір № 2/28-БФ від 09.12.2021 року про надання послуг з утримання та обслуговування багатоквартирного будинку та договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення № 2/28-БФ від 09.12.2021 року; про відшкодування витрат на користування електричною енергією № 2/28-БФ від 09.12.2021 року.

Проте власниця вищевказаної квартири не сплачує житлово-комунальні послуги, внаслідок чого за період з листопада 2021 року по вересень 2024 року утворилась заборгованість у розмірі 41938,50 грн.

Статтею 9 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»передбачено, споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору. За бажанням споживача оплата житлово-комунальних послуг може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів згідно з умовами договору про надання відповідних житлово-комунальних послуг. Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.

У відповідності до ч. 1 ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зіст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 623 ЦК України, боржник, який порушив зобов`язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.

Згідно зіст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

-На підставі ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку;

-пункту 3 частини 1 статті 161 ЦПК України, згідно з яким судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг;

-частини 1 статті 11 ЦК України, відповідно до якої цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки;

-частини 1 статті 903 ЦК України, відповідно до якої, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором;

-пункту 2 частини 1 статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», згідно якого комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами;

-пункту 5 частини 2 статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до якого індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 ЦПК України, за подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 525,526,541,543,610,623,625-630 ЦК України, ст. ст. 160-161,167-172 ЦПК України, суддя -

наказала:

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 )на користьТовариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «НАШ ДОМ» (юридична адреса: 65012, м. Одеса, вул. Осипова, 22, код ЄДРПОУ 37420983)заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги за період з листопада 2021 року по вересень 2024 року в розмірі 41938 (сорок одна тисяча дев`ятсот тридцять вісім) гривень 50 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 )на користьТовариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «НАШ ДОМ» (юридична адреса: 65012, м. Одеса, вул. Осипова, 22, код ЄДРПОУ 37420983)витрати по сплаті судового збору у розмірі242 (двісті сорок дві) гривні 24 копійки.

Згідно зіст. 170 ЦПК України,боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до п.п. 4, 5 ч. 1ст. 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно дост. 172 ЦПК України,у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Відповідно до ч. 3ст. 171 ЦПК України,у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленомустаттею 444 цього Кодексу.

Відповідно до п. 7 ч. 1ст. 168 ЦПК України,під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Надіслати боржнику копію судового наказу разом з копією заяви заявника та копіями доданих до неї документів.

У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Суддя Черевата В.І.

Судовий наказ набрав законної сили «


»
20__ року.

Судовий наказ може бути пред`явлено до виконання протягом трьох років з наступного дня після набрання ним законної сили.

Судовий наказ виданий заявнику для пред`явлення до виконання «


»
20__ року.

Суддя Черевата В.І.

СудАрцизький районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення13.01.2025
Оприлюднено14.01.2025
Номер документу124344650
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —497/2750/24

Судовий наказ від 13.01.2025

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кодінцева С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні