КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залучення третьої особи
06 листопада 2024 року 320/13179/24
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г., при секретарі судового засідання Каменської К.С., за участю: представників позивача та відповідача, розглянувши у м. Києві у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження клопотання заступника Генерального прокурора про залучення у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача та розгляд справи за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі за позовом Заступника Генерального прокурора до Міністерства культури та інформаційної політики України про визнання протиправним та скасування наказу,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся Заступника Генерального прокурора з позовом до Міністерства культури та інформаційної політики України про визнання протиправним та скасування наказу.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 13.06.2024 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.
Від позивача надійшло клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача - Національний заповідник "Софія Київська" та про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Клопотання мотивоване тим, що відповідно до п. п. 1.1., 2.1. Статуту Національного заповідника «Софія Київська», затвердженого наказом Міністерства культури від 01.04.2021 № 243, заповідник є науково-дослідним та культурно-освітнім закладом. Він створений з метою забезпечення збереження, охорони та популяризації пам`яток національної і світової культурної спадщини, розташованих на його території. Відсутність статусу пам`ятки у Будинку (не внесення до Державного реєстру нерухомих пам`яток України) створює ризики його втрати, що матиме негативний вплив на візуальне розкриття складової об`єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська лавра».
Будинок є складовою пам`ятки містобудування «Вулиця Володимирська та вулиця Терещенківська» та складовою буферної зони об`єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра».
Забудова буферної зони загрожує втратою характеру збереження історико-архітектурного середовища та композиційно-художнього потенціалу традиційного міського середовища, а саме: порушення візуального оточення історичних комплексів висотними новобудовами і надбудовами навколо них, порушення масштабних співвідношень, зміни історичного розпланування.
Відтак, судове рішення може вплинути на права та обов`язки Національного заповідника "Софія Київська".
Щодо клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження позивач зазначив, що спір, який вирішується у справі, має значний суспільний інтерес, оскільки стосується порушення державних та спільних інтересів щодо охорони та збереження об`єктів культурної спадщини. Враховуючи наведені обставини, Офіс Генерального прокурора наполягає на розгляді цієї справи за правилами загального позовного провадження.
В судовому засідання представник позивача підтримав заявлені клопотання, представники відповідача не заперечували щодо задоволення клопотань.
Вирішуючи питання щодо залучення третьої особи до розгляду справи, заслухавши думку сторін, суд виходить з такого.
Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Згідно частини 4 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Судом встановлено, що рішення у вказаній справі може вплинути на права та обов`язки Національного заповідника "Софія Київська", відтак вважає за доцільне залучити останнє до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.
Вирішуючи питання щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження, заслухавши думку сторін, суд виходить з такого.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (частина 2 статті 12 КАС України).
Відповідно до пункту 10 частини 6 статті 12 КАС України справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною 1 статті 259 КАС України клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (частина 1 статті 260 КАС України).
Частиною 2 статті 260 визначено, що у випадку, передбаченому частиною першою статті 259 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження; або
2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі. Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обгрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про:
1) залишення заяви відповідача без задоволення;
2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк із поважних причин.
Якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Частини друга - шоста цієї статті не застосовуються до справ, визначених пунктами 1-9 частини шостої статті 12 цього Кодексу.
Згідно із частиною третьою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення всебічного та об`єктивного вирішення справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача, перейти до розгляду справи за правилами загального провадження та призначити судове засідання.
Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно частини шостої статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 1 статті 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Керуючись статті 12, 49, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
1.Клопотання Заступника Генерального прокурора про залучення у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача та розгляд справи за правилами загального позовного провадження - задовольнити.
2.Перейти до розгляду справи №320/13179/24 в порядку загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання на 17.12.2024 о 15:20 год..
3.Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Національний заповідник «Софія Київська» (код ЄДРПОУ 02498145, м. Київ, вул. Володимирська, 24).
4.Зобов`язати позивача направити копію позовної заяви та додатків до неї третій особі, протягом 5 днів з моменту отримання даної ухвали та надати до суду докази направлення.
5.Запропонувати третій особі у 15-денний строк з дня отримання копії даної ухвали подати письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог.
6.У підготовче судове засідання викликати учасників справи.
7.Повідомити, що відповідно до ч. 5 ст. 77 КАС України, якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
8.Запропонувати сторонам подати до суду усі наявні заяви, клопотання до закінчення підготовчого провадження.
9.Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Лиска І.Г.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123116599 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лиска І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні