КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/1675/23
Провадження № 1-кп/552/212/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.11.2024 Київський районний суду м. Полтави в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
розглянувши увідкритому судовомузасіданні матеріаликримінального провадження№12023170440000012від 01.03.2023за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненнікримінального правопорушенняпередбаченого ч.3ст.15,ч.4ст.185,ч.4ст.185КК України,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Київського районного суду м. Полтави перебувають матеріали кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 185 КК України.
Під час розгляду справи прокурор заявила клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді тримання під вартою без визначення розміру застави, оскільки ризики які існували під час досудового розслідування, передбачені ч. 1 ст.177 КПК України, не втратили актуальності і продовжують існувати, а саме останній може переховуватись від суду, незаконно впливати на потерпілих та свідків, вчинити інше кримінальне правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, оскільки вчинив злочини, за які законом передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, в період іспитового строку, раніше неодноразову судимий за злочини корисливої спрямованості, але на шлях виправлення не став, офіційно не працює, не має сталого джерела доходу, схильний до регулярного вживання наркотичних засобів, не має міцних соціальних зв`язків.
Заслухавши думку обвинуваченого та його захисника, які проти задоволення клопотання прокурора не заперечували, суд приходить до наступного.
Відповідно доч.3ст.331під чассудового розглядусуд заклопотанням сторониобвинувачення абозахисту маєправо своєюухвалою змінити,скасувати,обрати абопродовжити запобіжнийзахід щодообвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченомуглавою 18цього Кодексу. За наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
Згідно зі ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
На досудовому слідстві обвинуваченому ОСОБА_5 ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Полтави від 23.03.2023 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 161040 грн., в подальшому неодноразово продовжений ухвалами Київського районного суду м. Полтави.
Метою продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 на даний час, відповідно до ст.177КПКУкраїни,є: забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання: спробам переховуватися від суду з метою уникнення відповідальності, впливати на потерпілих та свідків, вчиняти інші кримінальні правопорушення, оскільки ОСОБА_5 вчинив злочини, за які законом передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, в період іспитового строку, раніше неодноразову судимий за злочини корисливої спрямованості, але на шлях виправлення не став, офіційно не працює, не має сталого джерела доходу, схильний до регулярного вживання наркотичних засобів, не має міцних соціальних зв`язків.
При цьому,застосуваннядо ОСОБА_5 запобіжногозаходу увиглядітриманняпід вартою, з раніше визначеним розміром застави, є найбільш прийнятним, оскільки інші більш м`які запобіжні заходи не здатні усунути вищезазначені ризики, а тому клопотання прокурора підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 177, 181, 372 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Продовжити обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів до 17.01.2025 включно з раніше визначеним розміром застави.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту проголошення .
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123123444 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Калько О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні