ЛУГИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. М. Грушевського, 2 а, селище Лугини, Коростенський район, Житомирська область, 11301,
тел. (04161)9-14-72, e-mail: inbox@lg.zt.court.gov.ua, web: http://lg.zt.court.gov.ua, код ЄДРПОУ 02896124
Справа № 279/6052/24
Провадження по справі № 2/281/372/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2024 року селище Лугини
Суддя Лугинського районного суду Житомирської області Свинченко Г.Д., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська холдингова лісопильна компанія", Приватного акціонерного товариства "Коростенський завод МДФ" про стягнення моральної шкоди, завданої внаслідок порушення права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, на безпечні і здорові умови проживання,-
В С Т А Н О В И В:
24.09.2024 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області з вказаним позовом.
12.11.2024 року справа надійшла до Лугинського районного суду Житомирської області як найбільш територіально наближеного суду, оскільки в Коростенському міськрайонному суді, після задоволення відводів і самовідводів та у зв`язку з відсутністю повноважень у суддів, виявилось неможливим утворити новий склад суду.
12.11.2024 року в результаті автоматизованого розподілу справа була передана до провадження судді Свинченко Г.Д.
За вимогами частини першоїстатті 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшла наступного висновку.
Статтею 175 ЦПК Українивизначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред`явлення позову до суду.
Відповідно до п. 2, 3 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити: 2) відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Проте у позовній заяві вказані відомості не зазначені.
Згідно з ч. 7 ст. 14 ЦПК України особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Не зазначивши в позовній заяві інформацію передбачену ст. 175 ЦПК України позивач позбавляє суд можливості виконати вимоги ч. 7 ст. 14 ЦПК України.
Позивачу необхідно виправити зазначений недолік шляхом надання суду відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовийзбір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У прохальній частині позовної заяви позивач зазначає дві вимоги немайнового характеру.
Згідно з п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн.).
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивачем сплачено судовий збір лише за одну вимогу немайнового характеру у розмірі 1211,20 грн. Ще одна вимога немайнового характеру судовим збором не оплачено.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір до Лугинського районного суду справляється за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у Жит.обл/ТГ смт Лугини/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37976485; Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.); Рахунок отримувача UA748999980313121206000006731;Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу 101
Дані реквізити зазначені на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: https://lg.zt.court.gov.ua/sud0612/gromadyanam/tax/.
За таких обставин позивачу необхідно усунути зазначений недолік шляхом сплати судового збору ще за одну вимогу немайнового характеру у сумі 1211,2 грн. та надавши суду докази такої сплати.
Згідно з ч. 7 ст. 14 ЦПК України особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Не зазначивши в позовній заяві інформацію передбачену ст. 175 ЦПК України позивач позбавляє суд можливості виконати вимоги ч. 7 ст. 14 ЦПК України.
Позивачу необхідно виправити зазначений недолік шляхом надання суду відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Згідност. 185 ЦПК Українисуддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177 ЦПК України, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Додатково суддя роз`яснює, відповідно до ч. 7ст. 185 ЦПК Україниу випадку повернення позовної заяви позивачу це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Враховуючи вищевикладене та керуючисьст.185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська холдингова лісопильна компанія", Приватного акціонерного товариства "Коростенський завод МДФ" про стягнення моральної шкоди, завданої внаслідок порушення права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, на безпечні і здорові умови проживання - залишити без руху надавши позивачу строк для усунення недоліків заяви - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вимог ухвали у визначений судом строк позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Галина СВИНЧЕНКО
Суд | Лугинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123128926 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Лугинський районний суд Житомирської області
Свинченко Г. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні