Ухвала
від 18.11.2024 по справі 912/2319/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18.11.2024м. ДніпроСправа № 912/2319/24

Суддя Крижний О.М., розглянувши матеріали

за позовом Військової частини НОМЕР_1 Збройних Сил України, АДРЕСА_1

до ТОВ "Техлідер" в особі ФОП ОСОБА_1 , м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

про визнання недійсними договорів та стягнення коштів

СУТЬ СПОРУ:

Військова частина НОМЕР_1 Збройних Сил України звернулася до Господарського суду Кіровоградської області з позовом до ТОВ "Техлідер" в особі ФОП ОСОБА_1 , в якому просить:

- визнати недійсними п.п.1.2, 1.3 договорів №9 від 05.12.2022, №13 від 07.12.2022 про закупівлю товарів за державні кошти та Специфікації, які є додатком №1 до цих договорів у частині включення до договірної ціни податку на додану вартість;

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Техлідер" в особі ФОП ОСОБА_1 безпідставно сплачені кошти в сумі 20360,35 грн, інфляційні втрати в сумі 8220,76 грн і 3% річних в сумі 1071,41 грн.

Ухвалою Господарського суду Кіровоградської області від 20.09.2024 позовну заяву Військової частини НОМЕР_1 направлено за підсудністю до Господарського суду Дніпропетровської області.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу справ між суддями від 11.11.2024 для розгляду даного позову призначено суддю ОСОБА_2 .

Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до п.2 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

У позовній заяві зазначено лише скорочене найменування відповідача, а також відсутні відомості про наявність або відсутність електронних кабінетів сторін.

Крім того, позивач визначив відповідачем ТОВ "Техлідер" в особі ФОП ОСОБА_1 .

Зазначив місцезнаходженням відповідача - 50086, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, Донецьке шосе, 20Д, В той час, як відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за ідентифікаційний номером 42743421 значиться Приватне підприємство "Техлідер" (50106, Дніпропетровська область, місто Кривий Ріг, мікрорайон 4-й Зарічний, буд. 28, кв. 2).

Таким чином, позивачу необхідно зазначити правильне найменування відповідача. Також вказати статус ФОП Шемшур - чи є вона самостійним відповідачем. Якщо так - зміст позовних вимог до кожного з відповідачів.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу. (ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України).

Серед додатків до позову позивачем зазначено докази направлення позову та доданих до нього матеріалів відповідачу на 1 арк та додано фіскальний чек від 13.09.2024.

Суд звертає увагу, що ч.1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено обов`язок позивача до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення, або через електронний кабінет учасників судового процесу.

Опису вкладення про направлення за місцезнаходженням або доказів про доставлення до електронного кабінету відповідача копії позовної заяви з додатками, яку подано до суду, до позовної заяви не додано.

Таким чином, належних доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви з додатками не додано.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Вирішуючи питання щодо сплати судового збору, господарський суд повинен виходити, зокрема, з такого.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" встановлено, що з 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 грн.

Враховуючи що позивачем заявлено одночасно дві вимоги немайнового характеру (визнання недійсними пунктів 2 договорів) розмір судового збору за якими становить 6056,00 грн (3028,00 *2) та стягнення коштів у загальному розмірі 29652,58 грн, 1,5% від якої становить 444,79 грн, що менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно розмір судового збору за вказаною вимогою становить 3028,00 грн.

Відтак, розмір судового збору, який підлягає сплаті позивачем складає 9 084,00 грн.

Проте, позивачем надано доказ сплати судового збору лише у розмірі 3028,00 грн.

Таким чином, позивачу слід надати докази сплати судового збору в розмірі 6056,00 грн.

Крім того, п.3 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Суд звертає увагу, що у прохальній частині позову позивач просить стягнути з відповідача безпідставно сплачені кошти в сумі 20360,36 грн, інфляційні втрати в сумі 8220,76 грн та 3% річних в сумі 1071,41 грн, проте обґрунтованого розрахунку вказаних сум не надає.

Також пунктами 7, 8, 10 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити:

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, вказані відомості у позовній заяві відсутні.

Наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачеві протягом 5 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- визначитися із відповідачем у справі, зазначити правильні реквізити відповідача;

- зазначити про наявність або відсутній електронних кабінетів у позивача та відповідача;

- надати докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;

- надати докази сплати судового збору у розмірі 6056,00 грн;

- обґрунтований розрахунок заявлених до стягнення сум;

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- зазначити докази які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

3. Роз`яснити позивачеві, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Крижний

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123137949
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/2319/24

Ухвала від 30.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

Ухвала від 20.09.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кузьміна Б.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні