Ухвала
від 19.11.2024 по справі 215/7099/24
ТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 215/7099/24

1-кс/215/888/24

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до документів

19 листопада 2024 року слідчий суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у м.Кривому Розі в порядку ч. 4 ст. 107 КПК України, без фіксування судовогопроцесу задопомогою звукозаписувальноготехнічного засобуклопотання слідчої ВП №5 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12024041760001060від10.11.2024,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченогоч. 1 ст. 121 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів,

встановив:

18.11.2024 р. слідча ВП №5 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Криворізької північної окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до суду з клопотанням в рамках кримінального провадження № 12024041760001060від 10.11.2024 р. про тимчасовий доступ до документів.

Клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 10.11.2024 приблизно о 18:40 годині перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння та знаходячись біля хвіртки будинку 4/1 за адресою: АДРЕСА_1 разом із ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , зустрів раніше знайомих йому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

В цей час та на місці ОСОБА_7 зробив зауваження ОСОБА_6 , з приводу агресивної поведінки її собаки, та на цьому ґрунті між останніми виник словесний конфлікт, в ході якого у ОСОБА_5 з метою відстоювання інтересів своєї співмешканки виник прямий умисел спрямований на спричинення тяжких тілесних ушкоджень ОСОБА_7 .

Після чого, реалізуючи свій вище зазначений умисел, ОСОБА_5 відійшов до будинку, при цьому всі інші присутні залишилися на вулиці, та приблизно через одну хвилину, вийшовши з будинку із предметом, схожий на кухонний ніж, який він виніс із собою.

Далі, з метою доведення свого прямого умислу до кінця, ОСОБА_5 , знаходячись біля хвіртки будинку 4/1 за адресою: АДРЕСА_1 наблизився до потерпілого ОСОБА_7 при цьому тримаючи в руці, предмет схожий на кухонний ніж, та знаходився в положенні стоячи обличчям до нього, не зупиняючись на досягненому, діючи на досягнення свого прямого умислу, усвідомлюючи небезпечність своїх дій та тяжких наслідків для потерпілого а також бажаючи їх настання, перебуваючи у безпосередній близькості, зокрема попереду ОСОБА_7 , за допомогою предмету, схожого на кухонний ніж, умисно завдав потерпілому ОСОБА_7 один удар клинком кухонного ножа в область живота, після чого з місця скоєння злочину зник.

Згідно лікарської довідки від 10.11.2024 року ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 спричинено різане проникаюче поранення передньої черевної стінки ускладнене пораненням сліпої кишки.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що історія хвороби ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а саме встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, необхідно отримати тимчасовий доступ до історії хвороби потерпілого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що зберігається у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » КМР, а також отримати можливість тимчасового вилучення цієї історії хвороби для направлення за місцем проведення судово-медичної експертизи.

Слідчий та прокурор надали суду заяви про підтримку клопотання та його розгляд за їх відсутності.

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 »КМР в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про час і місце розгляду клопотання.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Так, згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Серед засад кримінального провадження передбачених п. 15 ст. 7 КПК України передбачена змагальність сторін та доведення переконливості доказів перед судом.

В даному випадку сторона обвинувачення довела та належним чином обґрунтувала слідчому судді, яким чином запитуваний предмет може бути використаний як докази в кримінальному провадженні внесеному в ЄРДР за ч. 1 ст. 121 КК України.

Оскільки для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а саме встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, необхідно отримати тимчасовий доступ до історії хвороби потерпілого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що зберігається у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » КМР, а також для направлення за місцем проведення судово-медичної експертизи.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 110, 159-166, 163-164, 309 КПК України-

постановив:

Клопотання слідчої ВП №5 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ ВП № 5 КРУП ГУНП в Дніпропетровськійобластікапітану поліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до історії хвороби ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з можливістю тимчасового вилучення усіх документів, з яких складається зазначена історія хвороби, що знаходиться в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » КМР, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 .

Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто до 19.12.2024 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя:

СудТернівський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123139988
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —215/7099/24

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Джерелейко О. Є.

Ухвала від 19.11.2024

Кримінальне

Тернівський районний суд м.Кривого Рогу

Квятковський Я. А.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Тернівський районний суд м.Кривого Рогу

Квятковський Я. А.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Тернівський районний суд м.Кривого Рогу

Коноваленко М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні