Справа №718/3514/24
Провадження №1-кс/718/360/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.11.2024 року м.Кіцмань Чернівецька область
Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі слідчого судді: ОСОБА_1 , секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУ НП в Чернівецькій області старшого лейтинанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Кіцманського відділу Чернівецької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
ВСТАНОВИВ:
19.11.2024 року до Кіцманського районного суду Чернівецької області надійшло клопотання слідчого СВ ВП №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУ НП в Чернівецькій області старшого лейтинанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Кіцманського відділу Чернівецької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 12024262110000302, за ознаками вчинення, кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 296, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 309 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 08.11.2024 близько 22 год. 40 хв. ОСОБА_5 , приїхавши на територію поблизу кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , зустрів ОСОБА_6 , з яким одразу спровокував конфлікт, який розпочався та продовжувався у присутності відвідувачів вищевказаного закладу, у якому на момент події надавалися послуги громадського харчування.
В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи в громадському місці, наблизився до ОСОБА_6 , поводячи себе зухвало, грубо порушуючи громадський порядок, тобто, системи суспільних відносин, які складаються і розвиваються в громадських місцях під впливом правових та соціальних норм, спрямованих на забезпечення нормального функціонування установ, організацій, громадських об`єднань, праці й відпочинку громадян, повагу до їх честі, людської гідності та громадської моралі, почав наносити удари правою та лівою руками в область голови та тулуба ОСОБА_6 , від отриманих ударів ОСОБА_6 втратив рівновагу та упав на землю.
Вказує, що в подальшому ОСОБА_5 продовжуючи протиправні дії спрямовані на порушення норм громадського спокою, охорони здоров`я, честі та гідності людини, її права та свободи, зокрема, права на відпочинок, усталені правила співжиття, спілкування у поведінці в побуті, у повазі і ставленні членів спільноти один до одного, почав наносити цілеспрямовані удари правою та лівою ногами в область голови ОСОБА_6 , коли останній перебував у лежачому положенні на землі головою до верху.
Продовжуючи свої протиправні дії, ОСОБА_5 з надуманих причин, грубо порушуючи громадський порядок - системи правових відносин, що гарантують забезпечення дотримання конституційних прав особи, захист життя, здоров`я, честі, гідності та майна при знаходженні громадян у громадських місцях, діючи з особливою зухвалістю, діставши із сумки предмет схожий на пістолет, наблизився до ОСОБА_6 направив предмет схожий на пістолет тулуб ОСОБА_6 та шляхом натискання курка привів в дію ударно-спусковий механізм пістолета у дію, чим здійснив постріл у передню частину грудної клітини ОСОБА_6 .. На цьому ОСОБА_5 не зупинився та здійснив, ще один постріл у сторону із вказаного предмету схожого на пістолет, та в подальшому наніс удар рукояткою пістолету по тулубу ОСОБА_6 та продовжував наносити удари ногами та руками по тілу ОСОБА_6 .
Внаслідок протиправних дій ОСОБА_5 , ОСОБА_6 спричинено тілесні ушкодження, а саме: вогнепальне непроникаюче поранення передньої поверхні грудної клітки, забої м`яких частин голови, струс головного мозку.
Посилається на те, що на даний час у кримінальному провадженні існує необхідність провести судово-медичну експертизу з метою встановлення ступеня тяжкості та характеру отриманих потерпілим ОСОБА_6 тілесних ушкоджень, для проведення якої експертам необхідно представити медичну документацію потерпілого.
Враховуючи, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що медична картка стаціонарного хворого (історія хвороби) разом із іншою медичною документацією (рентгенологічними знімками, КТ/МРТ та ін.) має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до медичної картки стаціонарного хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також, іншої медичної документації (рентгенологічних знімків, КТ/МРТ та ін.) що зберігається у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю її вилучення, оскільки ці документи необхідні для проведення судово-медичної експертизи.
Враховуючи наведене, просить клопотання задовольнити, надати групі слідчих дозвіл на тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та іншої медичної документації (рентгенологічних знімків, КТ/МРТ та ін.), яка зберігається у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю її вилучення на період проведення судово-медичної експертизи.
Слідчий ОСОБА_3 та прокурор ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилися, однак через канцелярію суду подали заяви про розгляд клопотання без їх участі у зв`язку із службовою необхідністю, клопотання підтримують в повному обсязі.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, приходжу до наступних висновків.
З поданого клопотання не встановлено обставин, які б перешкоджали розгляду вказаного клопотання, передбачених ст. 161 КПК України судом.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до ч.5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Приймаючи до уваги, що тимчасовий доступ до речей та документів - це один із видів забезпечення кримінального провадження, слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка знаходяться у володінні Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що за адресою: АДРЕСА_2 та те, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання до документів і іншим способом встановити інформацію, яка має доказове значення неможливо, вважаю, що клопотання слідчого слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 159, 162, 163, 164, 165, 166, 309 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання задовольнити.
Надати групі слідчих у складі: слідчого СВ ВП № 2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , слідчого СВ ВП № 2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУ НП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_7 , старшого слідчого СВ ВП № 2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області капітана поліції ОСОБА_8 , дозвіл на тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та іншої медичної документації (рентгенологічних знімків, КТ/МРТ та ін.), яка зберігається у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю її вилучення на період проведення судово-медичної експертизи.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Кіцманського
районного суду: ОСОБА_1
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123140966 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Масюк Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні