Справа № 333/1113/24
Провадження № 1-кп/333/545/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2024 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченої ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя кримінальне провадження №12023082040001841 від 15.12.2023 року відносно ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Запоріжжя, українки, громадянки України, офіційно не працевлаштованої, яка має середню освіту, не має на утриманні малолітніх або неповнолітніх дітей, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима, обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Комунарського районного суду м. Запоріжжя знаходяться матеріали кримінального провадження №12023082040001841 від 15.12.2023 року відносно ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
Захисник обвинуваченої, ОСОБА_5 в судовому засіданні заявила клопотання про витребування доказів із КНП «Обласний клінічний заклад психоневрологічної допомоги та соціально значущих хвороб» Запорізької обласної ради наступні відомості:
- Чи проводився огляд на стан сп`яніння ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- Якщо проводився, то на підставі чого. коли ким з лікарів і за допомогою якого приладу;
- Чи проводились дослідження біологічних зразків ОСОБА_4 і які результаті дослідження.
Крім цього витребувати в КНП «Обласний клінічний заклад психоневрологічної допомоги та соціально значущих хвороб» Запорізької обласної ради код ЄДРПОУ: 05498909, (69033 м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10-а), завірені копії наступних документів:
- Направлення на огляд ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- Висновок щодо результатів її медичного огляду та результати лабораторних досліджень;
- Журналу реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- Документів, що підтверджують проходження лікарем, який проводив медичний огляд, тематичного удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством;
- Сертифікату відповідності та Свідоцтва про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, яка використовувалась під час огляду.
Дане клопотання захисник обґрунтовує тим, що ця інформація має суттєве значення для доказової бази в даному кримінальному провадженні .
Обвинувачена та її захисник підтримали дане клопотання та просили його задовольнити.
Прокурор не заперечував щодо задоволення клопотання про витребування доказів.
Заслухавши думки учасників судового процесу суд вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1ст.23 КПК України, суд досліджує докази безпосередньо під час судового засідання, а, відповідно до ст.350 КПК України, - клопотання учасників судового провадження розглядаються судом після того, як буде заслухана думка щодо них інших учасників судового провадження, про що виноситься ухвала. Згідно ст.92 КПК України сторона захисту, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, НСРД та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів. Право на захист, що закріплене у Конституції України, Кримінальному процесуальному кодексі, міжнародних та ін. актах - є однією з найважливіших державних гарантій забезпечення реалізації прав і свобод людини та громадянина.
Статтею 63 Конституції України визначено, що підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист, а ст.129 Основного Закону України - що забезпечення обвинуваченому цього права є однією з основних засад судочинства поряд зі змагальністю сторін кримінального провадження та свободою в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. А ще гарантується рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Конституційний принцип забезпечення підозрюваному, обвинуваченому підсудному права на захист є важливою гарантією об`єктивного розслідування і справедливості судового розгляду справи та запобігання притягнення до кримінальної відповідальності невинуватих осіб.
Забезпечення обвинуваченому права на захист є також самостійним принципом кримінального судочинства, який охоплює: права, які підозрюваний (обвинувачений) може реалізувати власними діями шляхом надання усних або письмових пояснень з приводу підозри або обвинувачення, збирання і надання доказів, особистої участі у кримінальному провадженні, в тому числі участі в допитах інших підозрюваних (обвинувачених), потерпілих, свідків та експертів у суді, подачі скарг на дії і рішення слідчого, прокурора, слідчого судді й суду; права, які можуть здійснюватися підозрюваним (обвинуваченим) за допомогою захисника й законного представника шляхом реалізації прав та обов`язків цих осіб; наявність у слідчого, прокурора, слідчого судді й суду обов`язків сприяти підозрюваному (обвинуваченому) в реалізації його права на захист, роз`яснювати йому права й обов`язки (зокрема, забезпечити участь захисника, надати у встановлених законом випадках для ознайомлення необхідні документи й матеріали кримінального провадження, надати можливість зняття з них копій, розглянути клопотання і скарги, заслухати показання шляхом проведення допиту, та ін.
Ст.93 КПК України регламентує, що сторона захисту здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів, у тому числі - й зверненням до суду з клопотанням, що не заборонено жодним Законом України.
Збирання, перевірка та оцінка доказів сторонами кримінального провадження під час досудового розслідування на засадах змагальності та свободи в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості є запорукою справедливості та законності судового рішення.
Відповідно до ст.84 КПК України, доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що з метою забезпечення повного і об`єктивного розгляду кримінального провадження клопотання захисника підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.22,23,92,350 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання захисника про витребування доказів.
Витребувати від КНП «Обласний клінічний заклад психоневрологічної допомоги та соціально значущих хвороб» Запорізької обласної ради (скорочена назва - КНП "ОКЗПНД та СЗХ" ЗОР), код ЄДРПОУ: 05498909, (м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10-а, Телефони: (0612) 96-78-08 E-mail: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) наступні відомості:
- Чи проводився огляд на стан сп`яніння ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- Якщо проводився, то на підставі чого. коли ким з лікарів і за допомогою якого приладу;
- Чи проводились дослідження біологічних зразків ОСОБА_4 і які результаті дослідження.
Крім цього витребувати в КНП «Обласний клінічний заклад психоневрологічної допомоги та соціально значущих хвороб» Запорізької обласної ради, завірені копії наступних документів:
- Направлення на огляд ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- Висновок щодо результатів її медичного огляду та результати лабораторних досліджень;
- Журналу реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- Документів, що підтверджують проходження лікарем, який проводив медичний огляд, тематичного удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством;
- Сертифікату відповідності та Свідоцтва про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, яка використовувалась під час огляду.
Роз`яснити керівнику КНП «Обласний клінічний заклад психоневрологічної допомоги та соціально значущих хвороб» Запорізької обласної ради, що, в разі неможливості надати докази, які витребує суд, - взагалі або у встановлені строки, відповідальні особи зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин - невідкладно з дня отримання копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та підлягає негайному виконанню в частині надання суду доказів.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя ОСОБА_1
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123147707 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне вбивство |
Кримінальне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Михайлова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні