Ухвала
від 19.11.2024 по справі 461/8458/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/8458/24

Провадження № 1-кс/461/7116/24

УХВАЛА

19.11.2024 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області капітана поліції ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 62023140110000573 від 26.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.332 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням, яке обґрунтоване тим, що у провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області перебуває кримінальне провадження №62023140110000573 від 26.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.332 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 .

ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючий за адресами: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , будучи керівником БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації», ідентифікаційний код юридичної особи 40847929, місцезнаходження юридичної особи: м. Львів, вул. Підвальна, 3, організував незаконну схему по переміщенню громадян України через державний кордон України, яка полягала у внесенні осіб які бажали перетнути державний кордон України, однак не мали на це права до інформаційної системи «Шлях» Державної служби України з безпеки на транспорті в якості водіїв БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації», а саме - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи з метою організації незаконного перетину певною (ми) особою (ами) державного кордону України формував відносно такої (их) відповідні заявки (пропозиції) які направляв у Львівську обласну військову адміністрацію з підтвердженням про волонтерську діяльність з метою внесення вказаної (их) особи (іб) до інформаційної системи «Шлях», та отримував відповідне позитивне рішення, після чого така особа-водій БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» безперешкодно перетинала державний кордон України та виїжджала за межі території України.

Внаслідок злочинної діяльності ОСОБА_4 за період часу з 24.02.2022 по даний час територію України із загальної кількості 358 особи, які отримали відповідний дозвіл виїхати за межі території України виїхали та не повернулись 52 особи.

13.11.2024 у кримінальному провадженні №62023140110000573 від 26.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.332 КК України проведено ряд слідчих (розшукових) дій під час яких вилучено наступні речі, а саме:

-в ході проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_3 , виявлено та вилучено: мобільний телефон ОСОБА_5 , ІМЕІ1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 із сім-картою НОМЕР_3 (пароль: НОМЕР_4 ) та 4 блокноти з чорновими записами.

- відповідно до заяви ОСОБА_4 від 13.11.2024 до матеріалів кримінального провадження долучено документи.

Вказані речі та документи постановою слідчого від 13.11.2024 року визнані речовими доказами у кримінальному провадженні, оскільки в сукупності з іншими доказами мають важливе значення для доказування у даному кримінальному провадженні.

Слідчий вказує, що всі речі та документи, які були вилучені в ході проведення обшуків в сукупності з іншими доказами мають важливе значення для доказування у даному кримінальному провадженні. .З урахуванням вищевикладеного, з метою збереження речових доказів, недопущення їх втрати чи зміни та використання їх у доказуванні слідчий просив клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, у якій просить розглядати клопотання без його участі.

З метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя вважає за можливе в порядку ч.2 ст.170 КПК України, проводити розгляд клопотання про накладення арешту на майно без виклику власника майна.

Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню за наступних обставин.

Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження

Клопотання узгоджено з вимогамист. 171 КПК України і доводи слідчого, якими він обґрунтовує клопотання, підтверджені доданими до клопотання копіями документів.

Згідно п. 1 ч. 2ст. 171 КПК Україниу клопотанні зазначено підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна.

Стороною обвинувачення дотримано вимог ч.5 ст. 171 КПК України, оскільки клопотання слідчого про арешт майна було подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна.

Згідно ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.

Арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною 2 ст.173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Згідно з ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані. як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до частини 4ст. 170 КПК України, заборона використання майна, а також заборона розпорядження таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до знищення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні №62023140110000573 від 26.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.332 КК України триває, та в подальшому може виникнути необхідність в додатковому дослідженні вказаних в клопотанні речових доказів для встановлення відомостей, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Таким чином, враховуючи викладене, слідчий суддя доходить висновку що вилучені в ході обшуків речі та документи відповідають критеріям ст. 98, ч.2 ст. 170 КПК України, а також можуть мати суттєве значення для встановлення істини в даному кримінальному провадженні для швидкого, повного та неупередженого розслідування, встановлення та притягнення винних до відповідальності. у зв`язку з чим, з метою їх збереження, слідчий суддя вважає за необхідне накласти на них арешт.

Такий правовий висновок узгоджується з практикою застосування ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону. Досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значимим, якщо встановлено, що під. час відповідного втручання було дотримано принципу "законності" і воно не було свавільним, тобто для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити "особистий і надмірний тягар для особи. На початковій стадії досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні виправдана потреба у тимчасовому втручанні в права та інтереси власників та володільців майна, шляхом накладення арешту, заборони користування та розпорядження вилученими в ході обшуку речима та документами, з метою запобігання їхньому зникненню, знищенню, пошкодженню чи зміні. Держава гарантує право громадянина на забезпеченням забезпечення проведення ефективного досудового розслідування. Таким чином, тимчасове обмеження Конституційних прав власника/володільця має незначний строковий характер, відтак перераховані основоположні суспільні інтереси, переважають принцип мирного володіння майном.

Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на вилучені в ході проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_3 :

-мобільний телефон ОСОБА_5 , ІМЕІІ: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 із сім-картою НОМЕР_3 (пароль: НОМЕР_4 ) та 4 блокноти з чорновими записами.

Накласти арешт на долучені до матеріалів кримінального провадження відповідно до заяви ОСОБА_4 від 13.11.2024 року оригінали наступних документів:

-лист БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до начальника Львівської ОВА №20/03-01 від 20.03.2023 на 2 арк.;

-пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану додаток до листа №20/03-01 від 20.03.2023 на 1 арк.;

-лист БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до Начальника Львівської ОВА №20/02-01 від 20.02.2023 на 2 арк.;

-пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану додаток до листа №20/2-01 від 20.03.2023 на 1 арк.;

-лист БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до Начальника Львівської ОВА №13/02-01 від 13.02.2023 на 2 арк.;

-пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану додаток до листа №13/02-01 від 13.02.2023 на 1 арк.;

-лист БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до Начальника Львівської ОВА №01/09-01 від 01.09.2022 на 1 арк.; -

-пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану додаток до листа №01/09-01 від 01.09.2022 на 1 арк.;

-обґрунтування щодо обсягів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення додаток до листа №01/09-01 від 01.09.2022 на 1 арк.;

-лист БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до Начальника Львівської ОВА №13/09-01 від 13.09.2022 на 1 арк.;

-пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану додаток до листа №13/09-01 від 13.09.2022 на 1 арк.;

-обґрунтування щодо обсягів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення додаток до листа №13/09-01 від 13.09.2022 на 1 арк.;

-лист БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до Начальника Львівської ОВА №16/09-01 від 16.09.2022 на 1 арк.;

-пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану додаток до листа №16/09-01 від 16.09.2022 на 1 арк.;

-обґрунтування щодо обсягів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення додаток до листа №16/09-01 від 16.09.2022 на 1 арк.;

-лист БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до Начальника Львівської ОВА №24/10-01 від 24.10.2022 на 1 арк.;

-пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану додаток до листа №24/10-01 від 24.10.2022 на 1 арк.; -

-обґрунтування щодо обсягів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення додаток до листа №24/10-01 від 24.10.2022 на 1 арк.;

-лист БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до Начальника Львівської ОВА №15/08-01 від 15.08.2022 на 1 арк.;

-пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану додаток до листа №15/08-01 від 15.08.2022 на 1 арк.; -

-обґрунтування щодо обсягів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення додаток до листа №15/08-01 від 15.08.2022 на 1 арк.;

-лист БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до Начальника Львівської ОВА №02/08-01 від 02.08.2022 на 1 арк.;

-пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану додаток до листа №02/08-01 від 02.08.2022 на 1 арк.;

-обґрунтування щодо обсягів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення додаток до листа №02/08-01 від 02.08.2022 на 1 арк.;

-копію листа БО «Міжнародний благодійний фонд «Спорт нації» до Начальника Хмельницької ОВА №26/12-01 від 26.12.2022 на 2 арк.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено22.11.2024
Номер документу123161720
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —461/8458/24

Ухвала від 16.12.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мироненко Л. Д.

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мироненко Л. Д.

Ухвала від 19.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мироненко Л. Д.

Ухвала від 08.11.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мироненко Л. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні