ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №380/21545/24
У Х В А Л А
з питань проведення судового засідання в режимі відеоконференції
19 листопада 2024 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючої-судді Желік О.М., судді Клименко О.М., судді Сподарик Н.І., розглянувши у письмовому провадженні заяву представника Міністерства освіти і науки України про участь у підготовчому/судовому засіданні в режимі відеоконференції щодо розгляду справи за позовом Львівського національного університету природокористування Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Львівського національного університету природокористування, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Г.З. Ґжицького про визнання протиправними та скасування розпорядження і наказу, -
в с т а н о в и в :
до Львівського окружного адміністративного суду звернулась Профспілкова організація Львівського національного університету природокористування Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України із позовною заявою до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Львівського національного університету природокористування, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Г.З. Ґжицького з вимогами:
- визнати протиправним та скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України №912-р від 26.09.2024 «Про реорганізацію Львівського національного університету природокористування»;
- визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства освіти і науки України №1470 від 17.10.2024 «Про реорганізацію Львівського національного університету природокористування».
Ухвалою суду від 22.10.2024 у справі відкрито провадження в порядку загального позовного провадження та призначено таку до колегіального розгляду.
18.11.2024 від представника відповідача 2 Міністерства освіти і науки України до суду надійшла заява про участь у підготовчому/судовому засіданні щодо розгляду справи за позовом Львівського національного університету природокористування Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Львівського національного університету природокористування, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Г.З. Ґжицького про визнання протиправними та скасування розпорядження і наказу в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Вирішуючи подану представником відповідача 2 заяву суд керується наступним.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з частиною першою статті 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За частиною другою статті 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
17.08.2021 Вища рада правосуддя рішенням №1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі Положення про ЄСІТС).
Відповідно до пункту 58 Перехідних положень Положення про ЄСІТС підсистеми (модулі) ЄСІТС вказані в розділі ІІІ цього Положення, починають функціонувати через 30 днів із дня опублікування Вищою радою правосуддя в газеті «Голос України» та на вебпорталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля).
У газеті «Голос України» від 04.09.2021 №168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох таких підсистем (модулів) ЄСІТС: - «Електронний кабінет»; - «Електронний суд»; - підсистема відеоконференцзв`язку.
Згідно із статтею 45 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Відповідно до статті 46 Положення про ЄСІТС за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
За змістом статті 50 Положення про ЄСІТС суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Заяву представника відповідача 2 про участь у підготовчому/судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів подано з дотриманням правил процесуального закону.
Зважаючи на наведене, а також на те, що Львівський окружний адміністративний суд має технічну можливість провести судові засідання у зазначений спосіб за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua) у визначені дату і час, є підстави для задоволення поданої заяви.
Керуючись статтями 44, 195 КАС України, суд,
п о с т а н о в и в:
заяву представника Міністерства освіти і науки України про участь у підготовчому/судовому засіданні в режимі відеоконференції щодо розгляду справи за позовом Львівського національного університету природокористування Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Львівського національного університету природокористування, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Г.З. Ґжицького про визнання протиправними та скасування розпорядження і наказу задовольнити.
Забезпечити участь представника Міністерства освіти і науки України Халько Вікторії Анатоліївни у підготовчих/судових засіданнях щодо розгляду справи за позовом Львівського національного університету природокористування Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Львівського національного університету природокористування, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Г.З. Ґжицького про визнання протиправними та скасування розпорядження і наказу в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до вимог розділу ІII «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua).
Роз`яснити представнику відповідача 2, що для участі у підготовчому/судовому засіданні в режимі відеоконференції вона зобов`язана зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їхню працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку, очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в підготовчому/судовому засіданні.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуюча-суддяЖелік О.М.
СуддяКлименко О.М.
СуддяСподарик Н.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123174717 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері освіти, науки, культури та спорту |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Желік Олександра Мирославівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Желік Олександра Мирославівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Желік Олександра Мирославівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Желік Олександра Мирославівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні