Дата документу 20.11.2024Справа № 554/1470/24 Провадження № 1-кс/554/11777/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2024 року м. Полтава
Слідчий суддяОктябрського районногосуду містаПолтави ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором полтавської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170420000225від 02.02.2024,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.364КК України ,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувсядо судуіз вищезазначеним клопотанням,в якомупросить надатитимчасовий доступдо інформації,що перебуваєу володіннібанківської установи,посилаючись нате,що у Слідчим відділом Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170420000225 від 02.02.2024 за ознаками складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Встановлено, що 04.12.2023 р. Комунальна установа Полтавської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі виконуючого обов?язки директора ОСОБА_5 та фізична особа-підприємець в особі ОСОБА_6 (постачальник) уклали договір про закупівлю товарів N?220. Згідно пункту 2.1 вказаного договору загальна його вартість складає 1 921 058,00 гривень (один мільйон дев?ятсот двадцять одна тисяча п?ятдесят вісім гривень). Згідно пункту 3.1. укладеного договору постачальник власними силами та засобами зобов?язується здійснити поставку товару згідно поданих покупцем заявок за адресою АДРЕСА_1 , протягом семи календарних днів із дати отримання постачальником замовлення, але не пізніше 10.12.2023 р. Згідно додатку N?1 до Договору N?220 від 04.12.2023 р., де вказана специфікація, товаром, який підлягає постачанню КУ ПОР « ІНФОРМАЦІЯ_1 » являються:
1. Велотренажер AirBike, вартістю 43 700,00 грн. за одиницю, в кількості 3-ох одиниць;
2. Тренажер «жим плеча вгору» SHOULDER PRESS, вартістю 219 850,00 грн. за одиницю, в кількості однієї одиниці;
3. Тренажер «вертикальна тяга» VERTICAL TRACTION, вартістю 232 290,00 грн. за одиницю, кількості однієї одиниці;
4. Багатофункціональний тренажер Dual Pectoral|Reverse Flu, вартістю 283 090,00 грн. за одиницю, кількості однієї одиниці;
5. Тренажер «жим від грудей» CHEST PRESS, вартістю 232 290 грн. за одиницю, в кількості однієї одиниці;
6. Олімпійська жимова стійка HALF RACK, вартістю 183 090, 00 грн. за одиницю, в кількості однієї одиниці;
7. Гребний тренажер SKILLROM (Anthracite Black), вартістю 150 612, 00 грн. за одиницю, в кількості 4-ох одиниць;
8. Лавка Скотта SCOTT BENCH, вартістю 36 900,00 грн. за одиницю, в кількості однієї одиниці.
При перегляді вартості вказаного тренажерного обладнання на інтернет-ресурсах: Тренажер «жим від грудей» CHEST PRESS, вартістю 232 290 грн ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та аналогічних сайтах встановлено, що вартість вказаних вище одиниць тренажерного обладнання з ідентичними маркуванням являється меншою від тієї, що вказана в додатку N?1 до Договору N?220 від 04.12.2023 р.
Окрім того ОСОБА_6 подає видаткову накладну N?2023-2 від 14.11.2023 р., де вказує, що вартість гребного тренажеру SKILLROM (Anthracite Black) скаладає 90 200,00 грн. за одиницю, а вартість тренажеру «вертикальна тяга» VERTICAL TRACTION складає 107 625,00 грн., вартість тренажеру «ЖиМ від грудей» CHEST PRESS складає 110 250 грн. що на 60 412 грн., 124 665 грн. 122 040 грн. відповідно менше від тієї, що вказана в додатку N?1 договору. Окрім зазначеного встановлено, що тренажерне обладнання 2018-2019 року виготовлення, що може не відповідати вимогам замовника при закупівлі даного товару.
В ході досудового розслідування встанолвено, що оплата за поставлений товар здійснювалась на рахунок ФОП ОСОБА_6 НОМЕР_1 , який відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_2 ; юридична адреса: АДРЕСА_2 ).
Враховуючи вищевикладене, з метою перевірки вищевказаної інформації, її підтвердження або спростування, а також з метою найбільш повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування кримінального провадження, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання речових доказів, встановлення ймовірного кола осіб, причетних до вказаного кримінального правопорушення, та за наявності вагомих підстав вважати, що виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу відповідає завданням кримінального провадження, на даний час необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_2 ; юридична адреса: АДРЕСА_2 ).
У досудового слідства є підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення необхідної інформації, у зв`язку із чим, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання необхідно розглядати без виклику осіб (представників АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »), у володіння яких вона знаходиться.
Іншим способом, ніж отримання інформації таким чином, як вказано вище, розкрити дане кримінальне правопорушення не можливо.
Беручи до уваги вищевикладене, з метою повного та всебічного проведення досудового слідства, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні і в подальшому може бути використана з метою встановлення особи, яка скоїла дане кримінальне правопорушення, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів (інформації) по банківському рахунку та руху коштів на ньому, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_2 ; юридична адреса: АДРЕСА_2 ).
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав, просив клопотання задовольнити.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, встановив, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Судомвстановлено,що у провадженні Слідчого відділу Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження №12024170420000225 від 02.02.2024 р. внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Стаття 163КПКУкраїни передбачає,щослідчийсуддя,судпостановляєухвалу пронаданнятимчасовогодоступу доречейідокументів,якщосторонакримінального провадженняусвоємуклопотанні доведенаявністьдостатніхпідстав вважати,щоціречі абодокументи: перебуваютьабоможутьперебувати уволодіннівідповідноїфізичної абоюридичноїособи; саміпособіабо всукупностізіншими речамиідокументамикримінального провадження,узв`язкуз якимподаєтьсяклопотання,маютьсуттєвезначення длявстановленняважливихобставин укримінальномупровадженні; нестановлятьсобоюабо невключаютьречейі документів,якімістятьохоронювану закономтаємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163КПКУкраїни також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчим доведено,що інформаціяперебуває уволодінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_6 », та вказана інформація, сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, з метою найбільш повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування кримінального провадження, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання речових доказів, встановлення ймовірного кола осіб, причетних до вказаного кримінального правопорушення. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаної інформації, неможливо.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Банківською таємницею, зокрема, є: операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Згідно ч. 1 ст.62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 14.07.2006 № 267 «Про затвердження правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці», а саме: п. 3.2. банки зобов`язані виконувати рішення суду про розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, у порядку, установленому законодавством України.
За рішенням суду про розкриття інформації, що становить банківську таємницю, банк розкриває інформацію в обсязі, визначеному рішенням суду.
З урахуванням наведеного, клопотання підлягає задоволенню.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 107, 159-166, 167, 372 КПК України, Законом України «Про банки та банківську діяльність», -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Зобов`язати Акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ідентифікаційний код: НОМЕР_2 ; юридична адреса: АДРЕСА_2 ), а також відділення АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_3 надати тимчасовий доступ до оригіналів документів, а у разі їх відсутності копій документів, що містять охоронювану законом таємницю, та виготовити на паперових та електронних носіях документи, що містять вичерпну структуровану інформацію, відповідно до нижченаведених вимог, по банківському рахунку НОМЕР_1 за період часу з 00:00 год. 04.12.2023 по 00:00 год. 01.06.2024, а саме:
1.документів, які надані для відкриття рахунків, в тому числі рахунку вказаної платіжної картки, та на підставі яких видано вказану платіжну картку;
2. договорів на розрахункове касове обслуговування з додатками;
3. інформації про рух коштів та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по рахунках, в тому числі по рахунку вказаної платіжної картки, (про переказ та отримання коштів з рахунків) грошові чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою контрагентів /П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код/, в тому числі реквізитів їх рахунків /номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи/, референс кожного платіжного документу /номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції/, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів /включаючи години, хвилини та секунди/, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів);
4. фото- та відеоінформації щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з вказаної платіжної картки;
5.інші дані по рахункам, в тому числі рахунку вказаної платіжної картки, які можуть бути надані (доступні) вищезазначеному банку, а також вилучити зазначені документи (інформацію) на паперових (у роздрукованому вигляді) та електронних носіях інформації. Номери телефонів, які використовувалися як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна.
з можливістю вилучити вищезазначені документи (інформацію) на паперових (у роздрукованому вигляді) та електронних носіях інформації у відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_3 та/або у приміщенні банку за адресою: АДРЕСА_2 .
Виконання ухвали доручити групі слідчих Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області слідчому СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_9
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123189736 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Черняєва Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні