Справа № 175/4831/24
Провадження № 2-о/175/91/24
УХВАЛА
"21" листопада 2024 р. смт. Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Журавель Т.С., розглянувши клопотання представника заявника про допит свідків у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Краматорська міська рада, про встановлення факту проживання однією сім`єю, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з приміщення суду,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Журавель Т.С. перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Краматорська міська рада, про встановлення факту проживання однією сім`єю.
Представник заявника адвокат Лозовий І.О. через канцелярію суду подав клопотання про допит свідків в режимі відеоконференції в приміщенні Дружківського міського суду Донецької області, а саме допитати наступних свідків: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , показання яких мають істотне значення для вирішення даної справи.
Дослідивши клопотання та матеріали справи, суддя доходить висновку, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 ЦПК України показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Статтею 91 ЦПК України визначено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі. В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 69 ЦПК України, свідок може брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд може дозволити свідку брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції незалежно від заперечень учасників справи, якщо свідок не може з`явитися до суду через хворобу, похилий вік, інвалідність або з інших поважних причин.
Згідно ч. 7 ст. 212 ЦПК України, свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду.
На підставі викладеного, клопотання представника заявника про допит свідків в режимі відеоконференції з приміщення суду підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника заявника про допит свідків у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Краматорська міська рада, про встановлення факту проживання однією сім`єю, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з приміщення суду - задовольнити.
Доручити Дружківському міському суду Донецької області забезпечення проведення судового засідання, призначеного на 21.01.2025 року на 12:00 год в режимі відеоконференції з Дніпропетровським районним судом Дніпропетровської області, за участю свідків: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .
Копію ухвалинаправити Дружківськомуміському судуДонецької області для виконання.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Т. С. Журавель
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123194287 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Журавель Т. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні