Ухвала
від 20.11.2024 по справі 904/2062/24
ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

У Х В А Л А

20.11.2024 м. Дніпро Справа № 904/2062/24

Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді-доповідача Паруснікова Ю.Б., Верхогляд Т.А., ІвановаО.Г., розглянувши в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 19.09.2024 у справі (суддя Дупляк С.А.) повний текст рішення складено 30.09.2024

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», м. Київ

до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Червоні вітрила», м. Дніпро

за участю третіх осіб без самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача:

Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз трейдинг», м. Київ

Публічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк», м. Київ

про стягнення грошових коштів, -

ВСТАНОВИВ:

09.05.2024 ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" звернулося до господарського суду з позовною заявою, сформованою в системі «Електронний суд» до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Червоні вітрила" про стягнення 324389,69 грн основної суми заборгованості, 80430,87 грн пені, 13777,71 грн 3% річних та 25444,69 грн інфляційних втрат.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 19.09.2024

Позовні вимоги задовольнити частково. Стягнуто з ОСББ "Червоні вітрила" на користь ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" 24378,22 грн - суми основної заборгованості, 1035,42 грн 3% річних, 1912,19 грн - інфляційних втрат, 409,89 грн - судового збору.

В задоволенні решти позовних вимог (про стягнення 300011,47 грн - основної суми боргу, 80430,87 грн - пені, 12.742,29 грн - 3% річних та 23532,50 грн - інфляційних втрат - відмовлено.

Не погодившись з рішенням місцевого господарського суду позивач оскаржує його в апеляційному порядку та просить:

Поновити ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» строк на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 19.09.2024 у справі № 904/2062/24.

Прийняти апеляційну скаргу ТОВ «Нафтогаз України» на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 19.09.2024 у справі № 904/2062/24 та відкрити апеляційне провадження.

Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 19.09.2024 у справі № 904/2062/24 в частині відмови у задоволенні позовних вимог щодо стягнення основного боргу в сумі 300011,47 грн, 3% річних у сумі 12742,29 грн, пені у сумі 80430,87 грн та інфляційних втрат у сумі 23532,50 грн, а також в частині розподілу судових витрат грн скасувати.

Прийняти нове рішення в цій частині, яким позовні вимоги ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» щодо стягнення основного боргу в сумі 300011,47 грн, 3% річних у сумі 12742,29 грн, пені у сумі 80430,87 грн та інфляційних втрат у сумі 23532,50 грн, у стягненні яких було відмовлено, - задовольнити.

Судові витрати за розгляд апеляційної скарги покласти на Відповідача по справі.

В обґрунтування підстав для поновлення пропущеного процесуального строку на оскарження рішення суду, апелянт зазначає про отримання ним оскаржуваного рішення господарського суду від 19.09.2024 лише 30.09.2024.

Враховуючи факт отримання позивачем судового рішення 30.09.2024, а також те, що 20-денний строк, протягом якого позивач має право на оскарження вказаного рішення в апеляційному порядку, припив на вихідний день (неділя), подання апеляційної скарги 21.10.2024 відбулося в межах 20-денного строку для оскарження рішення.

Підстав для повернення апеляційної скарги та відмови у відкритті апеляційного провадження судовою колегією не встановлено.

Заперечень проти відкриття апеляційного провадження до Центрального апеляційного господарського суду не надходило.

Враховуючи вищевикладене Центральний апеляційний господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду.

На підставі викладеного та керуючись статтями 234, 267, 268, 270, 273 ГПК України, Центральний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 19.09.2024 у справі № 904/2062/24.

Розгляд апеляційної скарги призначити у судовому засіданні на 06.03.2025 о 10:00 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду за адресою: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 65, зал судових засідань № 415-а.

Учасники справи мають право подати відзив на апеляційну скаргу, в порядку ст. 263 ГПК України, протягом п`яти днів з дня вручення їм копії ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Учасники справи протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження мають право подати клопотання та заяви (за наявності), додаткові докази (за наявності) та обґрунтування щодо неможливості надати їх до суду першої інстанції; заперечення на заяви та клопотання подаються протягом п`яти днів з дати отримання відповідного клопотання чи заяви.

До усіх документів, що подаються до суду, додаються докази направлення їх копій та доданих до них документів іншим учасникам справи.

Суд апеляційної інстанції, повідомляє учасникам провадження про наступне:

- учасники справи мають можливість надсилати процесуальні документи до Центрального апеляційного господарського суду дистанційними засобами зв`язку в електронному вигляді на електронну адресу суду (inbox@сag.court.gov.ua), через особистий кабінет в системі "Електронний суд" (https://cabinet.court.gov.ua/login), а також вчиняти інші процесуальні дії з обов`язковим використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги";

- учасники справи мають можливість брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Для цього, учасник справи має надати суду електронну адресу, яка буде використана для реєстрації в системі відеоконференцзв`язку, а також документи, що посвідчують особу, що прийматиме участь в судовому засіданні, та підтверджують її повноваження; номер телефону для зв`язку з судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.

Суд звертає увагу, що достатнім для проведення судового засідання в режимі відеоконференції є направлення відповідного клопотання з даними представника і доказів його повноважень. У зазначених випадках ухвала, як процесуальний документ по справі, щодо кожного окремого представника не постановляється, оскільки питання щодо відеоконференцій по справі вже вирішено ухвалою про відкриття провадження у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

Головуючий суддя Ю.Б. Парусніков

Судді: Т.А. Верхогляд

О.Г. Іванов

СудЦентральний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123210514
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —904/2062/24

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Парусніков Юрій Борисович

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Парусніков Юрій Борисович

Рішення від 19.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 05.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 07.08.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 10.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 10.06.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 31.05.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 14.05.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні