Рішення
від 22.11.2024 по справі 945/689/23
БЕРЕЗАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

22.11.2024 Справа № 945/689/23

2/469/188/24

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 листопада 2024 року селище Березанка

Березанський районний суд Миколаївської області

в складі: головуючого судді - Тавлуя В.В.

при секретарі - Рогозевич С.О.

учасники справи:

представник позивача

Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» - не з`явився,

відповідачка ОСОБА_1 - не з`явилася,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Березанка цивільну справу за позовом Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної природно-заповідному фонду України,

в с т а н о в и в:

Позивач Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський» 18.04.2023 року звернувся до Миколаївського районного суду Миколаївської області з зазначеним позовом до ОСОБА_1 , у якому просив стягнути з відповідачки на користь держави в особі Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» 23268,00 гривень шкоди, заподіяної природно-заповідному фонду України.

Заявлені вимогиобґрунтував тим,що Постановою Комінтернівського районного суду Одеської області у справі №504/3986/22 відповідачку було визнано винною у вчинені адміністративного правопорушення за ст.91 КУпАП, внаслідок якого незаконним діями відповідачки заподіяно природно-заповідному фонду України шкоду у загальному розмірі 23268,00 грн., розмір якої обчислено відповідно до Додатку №7 Постанови КМУ від 10.05.2022 року №575 «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», згідно якої розмір шкоди обчислюється виходячи з кількості екземплярів виловленої риби помноженої на розмір шкоди на одну одиницю, який становить 1662,00 грн. Таким чином, загальний розмір шкоди заподіяної відповідачкою природно-заповідному фонду України становить 23268,00 гривень (14 екземплярів риби х 23268,00 гривень).

Посилаючись на наведені обставини та положення Закону України «Про природно-заповідний фонд України, позивач просив задовольнити позов.

Ухвалою Миколаївського районного суду Миколаївської області від 15.05.2023 року цивільну справу за позовом Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної природно-заповідному фонду України передано за підсудністю до Березанського районного суду Миколаївської області (а.с.18-19).

23 вересня 2021 року ухвалою судді відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження (а.с.24-25).

11.07.2023 року від відповідачки на адресу суду було направлено Відзив на позовну заяву, у якому відповідачка просила суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на його необґрунтованість, зокрема, на те, що відповідач не надав документів на підтвердження повноважень для звернення до суду та документів, які б підтверджували право власності або право постійного користування земельними ділянками водного фонду.

Представник позивача в судове засідання не з`явився. У Позовній заяві заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.3).

Відповідачка в судове засідання не з`явилася. Про дату, місце і час судового засідання судом повідомлялася неодноразово.

Відповідно до ч.4 ст.223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Виходячи з того, що відповідачка неодноразово не з`являлася у судові засідання, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.

Дослідивши матеріалисправисуд дійшов наступних висновків.

Згідно положень ч.1 ст.1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

За змістом ч.6. ст.86 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

З наявної у матеріалах цивільної справи копії Постанови Комінтернівського районного суду Одеської області у справі №504/3986/22 01.02.2023 року відповідачку було визнано винною у вчинені адміністративного правопорушення за ст.91 КУпАП, а саме у тому, що 12.12.2022р. о 22:00 год. на з`єднувальному каналі між Чорним морем та Тилігульським лиманом біля с.Сичавка Одеського району Одеської області на території РЛП «Тилігульський» було виявлено ОСОБА_1 , яка незаконним знаряддям лову без відповідних дозвільних документів за допомогою підсаки добувала рибу «кефаль» в кількості 14 шт. Такими діями ОСОБА_1 порушиласт.7 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України», відповідальність за що передбаченост.91 КУпАП.

Також зізмісту постановисуду вбачаєтья,що в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнала повністю, не оспорюючи докази зібрані в матеріалах справи.

Таким чином, відповідно до вимог ч.6. ст.86 ЦПК України факт незаконного вилову відповідачкою риби «кефаль» в кількості 14 шт. біля с.Сичавка Одеського району Одеської області на території РЛП «Тилігульський» та порушення нею ст.7ЗУ «Проприродно-заповіднийфонд України» встановлено Постановою Комінтернівського районного суду Одеської області у справі №504/3986/22 від 01.02.2023 року, яка є обов`язковою для суду при розгляді даної цивільної справи.

Вирішуючи питання про розмір шкоди, заподіяною відповідачкою природно-заповідному фонду України суд керується положеннями Постанови КМУ від 10.05.2022 року №575 «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд».

Так, згідно Додатку №7 до вказаної Постанови КМУ розмір шкоди за одну особину риби породи «кефаль» становить 1662,00 грн.

Таким чином, загальний розмір шкоди заподіяної відповідачкою природно-заповідному фонду України становить 23268,00 гривень (14 екземплярів риби х 23268,00 гривень).

За змістом ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Позивачкою не доведено та не надано відповідних доказів на підтвердження того, що шкоди завдано не з її вини, що відповідно до положень ч.2 ст.1166 ЦК України є підставою для звільнення її від такого відшкодування.

Заперечення відповідачки проти позову суд не враховує при прийнятті рішення по суті спору, оскільки такі заперечення спростовуються матеріалами справи.

Так, до матеріалів позову долучено Статут Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» та довіреність на право ОСОБА_2 звертатися до суду з позовами в інтересах позивача.

Відсутність документів, які б підтверджували право власності або право постійного користування земельними ділянками водного фонду, на що посилалася відповідачка в обґрунтування заперечень проти позову, не спростовує висновки суду, викладені у Постанові Комінтернівського районного суду Одеської області у справі №504/3986/22 01.02.2023 року, і не має істотного значення для встановлення фактичних обставин у даній справі.

Виходячи з викладеного, суд вважає що для задоволення позову Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» наявні підстави, передбачені законом, а тому позов підлягає задоволенню.

На підставівикладеного,керуючись ст.ст.12,13,258,259,263-265,280-282ЦПК України,суд, у х в а л и в:

Позовні вимоги Регіонального ландшафтногопарку «Тилігульський»до ОСОБА_1 провідшкодування шкоди,заподіяної природно-заповідномуфонду України, задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» (код ЄДРПОУ 21018033, адреса місця знаходження: вул.Центральна, 33, селище Доброслав, Одеський район, Одеська Область) 23268 (двадцять три тисячі двісті шістдесят вісім) гривень 00 коп. шкоди, заподіяної природно-заповідному фонду України.

На підставі ст.141 ЦПК України стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 2684,00 грн. судового збору.

Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення його повного тексту шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

У зв`язкуз тривалоювідсутністю електропостачаннята інтернет-зв`язкувнаслідок масованоїракетної атакипо об`єктахенергетичної інфраструктуриУкраїни повнийтекст рішенняскладено 22 листопада 2024 року.

Суддя:

СудБерезанський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123216792
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища

Судовий реєстр по справі —945/689/23

Ухвала від 26.12.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Крамаренко Т. В.

Рішення від 22.11.2024

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Тавлуй В. В.

Рішення від 14.11.2024

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Тавлуй В. В.

Ухвала від 20.06.2023

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Тавлуй В. В.

Ухвала від 15.05.2023

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні