Справа № 125/683/24
Провадження № 22-ц/801/2536/2024
Категорія: 76
Головуючий у суді 1-ї інстанції Салдан Ю. О.
Доповідач :Войтко Ю. Б.
УХВАЛА
22 листопада 2024 рокуСправа № 125/683/24м. Вінниця
Вінницький апеляційнийсуд вскладі суддіВойтка Ю.Б.,одержавши апеляційнускаргу ОСОБА_1 на заочнерішення Барськогорайонного судуВінницької областівід 24вересня 2024року уцивільній справі№ 125/683/24 за позовом ОСОБА_1 до Кузьминецького професійного аграрного ліцею Вінницької області, про визнання незаконним та скасування наказу, зобов`язання поновити попередні умови праці,
встановив:
До Вінницькогоапеляційного судунадійшла апеляційнаскарга ОСОБА_1 на заочне рішення Барського районного суду Вінницької області від 24 вересня 2024 року в указаній цивільній справі, яку подано з пропуском строку на його оскарження.
Одночасно ОСОБА_1 в апеляційній скарзі ставить питання про поновлення строку на апеляційне оскарження заочного рішення суду першої інстанції, посилаючись на те, що повне рішення суду надійшло до його електронного кабінету 17.10.2024.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження, суд дійшов висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Згідно з частиною першоюстатті 354ЦПКУкраїни апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (п. 1 ч. 2ст. 354 ЦПК України).
Згідно зстаттею 355 ЦПК Україниапеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно достатті 129 Конституції України, суддя, здійснюючи правосуддя, керується верховенством права та застосовує засади судочинства, серед яких забезпечення права на апеляційний перегляд справи, розумні строки розгляду справи судом.
Частиною другоюстатті 359 ЦПК Українипередбачено, що питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченомустаттею 357 цього Кодексу.
Однак без ознайомлення з матеріалами судової справи, суддя апеляційного суду позбавлений можливості зробити висновок про дотримання особою, яка подала апеляційну скаргу, строків звернення із апеляційною скаргою.
Статтею 356 ЦПК Українивизначено форму та зміст апеляційної скарги.
Так, відповідно до вимог пункту 4 частини четвертоїстатті 356 ЦПК Українидо апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (за наявності).
ОСОБА_1 в апеляційній скарзі порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду. Проте до апеляційної скарги не додав доказів на доведення обґрунтованості клопотання про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження судового рішення. Зокрема, зазначив, що оскаржуване рішення надійшло до його електронного кабінету 17.10.2024, при цьому відповідних доказів, які містять відомості про дату його отримання, до апеляційної скарги не додав (витягу з електронної пошти).
Оскільки апеляційну скаргу подано безпосередньо до суду апеляційної інстанції, апеляційний суд позбавлений можливості перевірити наявність в матеріалах справи доказів вручення копії судового рішення учасникам справи.
Відповідно до частини 2статті 357 ЦПК Українидо апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановленихстаттею 356 цього Кодексу, застосовуються положеннястатті 185 цього Кодексу.
Положеннями частини першої та третьоїстатті 185 ЦПК Українипередбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Ураховуючи наведене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням скаржнику строку для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме: надання відповідних доказів, які містять відомості про дату отримання рішення суду скаржником.
Керуючись ст. 354, 357 ЦПК України,
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Барського районного суду Вінницької області від 24 вересня 2024 року у вказаній справі залишити без руху, надавши скаржнику строкп`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Роз`яснити, що протягом вказаного строку скаржник має право звернутись до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції, вказавши підстави для поновлення пропущеного процесуального строку та надавши відповідні докази. Невиконання вимог ухвали в цій частині є підставою для відмови у відкритті апеляційного провадження.
У випадку невиконання вимог ухвали в іншій частині апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернена особі, яка її подала.
Витребувати зБарського районногосуду Вінницькоїобластіматеріали цивільноїсправи№ 125/683/24 за позовом ОСОБА_1 до Кузьминецького професійного аграрного ліцею Вінницької області, про визнання незаконним та скасування наказу, зобов`язання поновити попередні умови праці.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду Ю. Б. Войтко
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123217479 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Войтко Ю. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні