Ухвала
від 22.11.2024 по справі 921/648/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 листопада 2024 року м. ТернопільСправа № 921/648/24 Суддя Охотницька Н.В. , розглянувши позовну заяву (вх. №766 від 20.11.2024)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕП", вул. Промислова, буд. 3, с. Плотича, Тернопільський район, Тернопільська область

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "СУ-470 ЕЛЕКТРОМОНТАЖ", вул. Коперніка, буд. 16, м. Тернопіль, 46001

про стягнення 82 597,62 грн.

Встановила:

До Господарського суду Тернопільської області надійшла позовна заява (вх. №766 від 20.11.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕП" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "СУ-470 ЕЛЕКТРОМОНТАЖ", про стягнення 82 597,62 грн заборгованості.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.11.2024 справу №921/648/24 розподілено судді Охотницькій Н.В.

Перевіряючи поданий позов на його відповідність вимогам Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що він не в повній мірі відповідає приписам цього правового акта, з наступних підстав.

Загальні вимоги до форми, змісту та додатків до позовної заяви визначені ст.ст.162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Так, згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема: відомості про відомі номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Однак, всупереч наведених норм процесуального закону, позовна заява не містить: відомостей щодо відомих номерів засобів зв`язку, адрес електронних пошт та відомостей про наявність або відсутність електронних кабінетів у сторін.

Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Частиною 6 ст. 6 ГПК України визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Поряд з цим, відповідно до отриманої судом з підсистеми ЄСІТС "Електронний суд" відповіді №5426189 від 21.11.2024, юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю "СУ-470 ЕЛЕКТРОМОНТАЖ" (код ЄДРПОУ 32736601) не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС.

Згідно п. 17 Правил надання послуг поштового зв`язку, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 (далі - Правил), з наступними змінами та доповненнями, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою, згідно з тарифами оператора поштового зв`язку. Послуга опису вкладення до поштового відправлення полягає в підтвердженні у визначеному оператором поштового зв`язку порядку відповідно до технологічного процесу здійснення такої операції вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо), що відрізняє його від інших речей.

Водночас, відповідно до приписів ст. 1 Закону України "Про поштовий зв`язок" підтвердженням надання послуг поштового зв`язку є документ (розрахунковий документ) документ встановленої форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути лише бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фінансовим чеком/квитанцією про відправлення.

Однак, позивачем до позовної заяви не долучено жодних доказів на підтвердження відправлення відповідачу копії позовної заяви разом із додатками, що свідчить про порушення приписів п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України.

Також, частинами 1, 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява повинна, зокрема, містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Зі змісту позовної заяви та долучених до неї копій видаткових накладних, вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛЕП" обґрунтовує свої вимоги тим, що виконання умов Договору поставки №21 від 04.01.2021 здійснило поставку відповідачу товару на загальну суму 163 537,88 грн, яка Товариством з обмеженою відповідальністю "СУ-470 ЕЛЕКТРОМОНТАЖ" частково сплачена , відповідно станом на день пред`явлення позову заборгованість становить 82 597,26 грн. Поряд із цим, доказів на підтвердження здійснення відповідачем часткової оплати за поставлений товар згідно Договору поставки №21 від 04.01.2021 в сумі 80 940, 26 грн до позовної заяви не долучено.

Крім того, долучені копії видаткових накладних містять посилання на Договір №21 від 04.12.2021, а не від 04.01.2021, копію якого долучено до позовної заяви.

Наведені вище обставини вказують на недотримання заявником вимог статей 162, 164, 172 ГПК України.

Згідно з частинами 1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи наведене, позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику можливість усунути допущені недоліки позовної заяви шляхом:

- зазначення відомостей щодо відомих номерів засобів зв`язку, адресів електронної пошти та відомостей про наявність або відсутність електронних кабінетів у сторін;

- подання доказів на підтвердження відправлення відповідачу копії позовної заяви разом із додатками (листом з описом вкладення);

- подання доказів на підтвердження здійснення відповідачем часткової оплати за поставлений товар згідно Договору поставки №21 від 04.01.2021 в сумі 80 940,26 грн; подання додаткових пояснень щодо обставини зазначення у видаткових накладних договору від іншої дати.

Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Суд звертає увагу заявника на те, що відповідно до частин 3, 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх. №766 від 20.11.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕП"- залишити без руху.

2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛЕП" відповідно до положень ч.5 ст. 6 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 22.11.2024, та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Охотницька

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123226047
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/648/24

Рішення від 13.01.2025

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Рішення від 13.01.2025

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 22.11.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні