Справа № 352/2987/24
Провадження № 2-о/352/174/24
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
"22" листопада 2024 р. м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Гриньків Д.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа: відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Івано-Франківську Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту смерті (загибелі) особи в певний час,-
В С Т А Н О В И В:
22.11.2024 року заявники звернулася до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області про встановлення факту смерті (загибелі) особи в певний час, в якому просили встановити факт смерті громадянина України ОСОБА_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_1 в районі населеного пункту Гуляйполе Пологівського району Запорізької області.
Відповідно достатті 185 ЦПК України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 175 і 177 цього Кодексу.
Частиною 5 ст.177 ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язанийдодати допозовної заявивсі наявнів ньогодокази,що підтверджуютьобставини,на якихґрунтуються позовнівимоги (якщоподаються письмовічи електроннідокази позивачможе додатидо позовноїзаяви копіївідповідних доказів).
Так, встановлено, що заявники звернулися до суду в порядку окремого провадження з заявою про встановлення факту смерті (загибелі) особи в певний час, мотивуючи її тим, що державна реєстрація смерті проводиться органом ДРАЦС на підставі документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою, або рішенням суду про встановлення факту смерті особи в певний час, або проголошення її померлою.
Відповідно п. 8 частини 1 статті 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту, зокрема, смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.
У заяві про встановлення факту повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт (частини перша-друга статті 318 ЦПК України).
Заявник зобов`язаний обґрунтувати свою заяву посиланнями на докази, що достовірно свідчать про смерть особи у певний час і за певних обставин.
Заяви про встановлення факту смерті особи в певний час приймаються до провадження суду і розглядаються за умови подання заявниками документів про відмову органів реєстрації актів громадянського стану в реєстрації події смерті.
Отже, встановлення факту смерті фізичної особи на підставі пункту 8 частини першої статті 315 ЦПК України можливе лише тоді, якщо суд на підставі незаперечних доказів ствердить, тобто доведе обставини, які вірогідно свідчать про смерть особи у точно визначений час, за яких настала смерть, і факт неможливості реєстрації органом державної реєстрації факту смерті.
При цьому слід мати на увазі, що встановлення зазначених підстав факту смерті відрізняється від встановлення факту реєстрації смерті та від оголошення особи померлою.
Подібних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 28 лютого 2024 року справа № 506/358/22.
Відповідно до частин 1, 2 статті 185Цивільного процесуальногокодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин вважаю, що дану позовну заяву слід залишити без руху, а заявникам надати строк для усунення недоліків, а саме: надання суду документів про відмову органів реєстрації актів громадянського стану в реєстрації події смерті ОСОБА_3 .
Керуючись ст. ст.175,177,185,258,260 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа: відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Івано-Франківську Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту смерті (загибелі) особи в певний час- залишити без руху.
Надати заявникам десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення вказаних недоліків.
Роз`яснити заявникам, що у випадку невиконання вимог даної ухвали, заява вважатиметься неподаною та буде їм повернута.
Копію ухвали направити заявникам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Тисменицького районного суду
Івано-Франківської області Гриньків Д.В.
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123227255 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
ГРИНЬКІВ Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні