Справа №638/9092/24
Провадження № 2/638/4343/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2024 року м.Харків
Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Цвіра Д.М., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимівідеоконференції позамежами приміщеннясуду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку ЕСІТС в цивільній справі за позовноюзаявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Служба в справах дітей Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області, про позбавлення батьківських прав, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова перебуває справа за позовноюзаявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Служба в справах дітей Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області, про позбавлення батьківських прав.
21 листопада 2024 року до суду від позивача надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Розглянувши подану заяву, суд дійшов наступного висновку.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований ЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402 VIII кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.
Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України.
За змістом частин першої четвертої статті 212 ЦПК України учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.
Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України"Про електронні документи та електронний документообіг"та"Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимогЗакону України"Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Узв`язку ізнаведеним,з оглядуна наявністьтехнічної можливостідля проведеннясудового засіданняв режимівідеоконференції,та зметою підвищенняоперативності судовогорозгляду іполегшення участів ньомупозивача,суд вважаєдоцільним задовольнитивищевказану заявучастково,призначивши проведеннясудового засідання28листопада 2024року о13год.30хв.в режимівідеоконференції задопомогою системивідеоконференцзв`язку ЕСІТСза участі позивача ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимівідеоконференції позамежами приміщеннясуду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку ЕСІТС в цивільній справі за позовноюзаявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Служба в справах дітей Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області, про позбавлення батьківських прав- задовольнити.
Судове засідання по цивільній справі №638/9092/24 за позовноюзаявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Служба в справах дітей Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області, про позбавлення батьківських прав, призначене на 28 листопада 2024 року о 13 год. 30 хв., провести в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку ЕСІТС (vkz.court.gov.ua) заучастю позивача ОСОБА_1 .
Забезпечити участь ОСОБА_1 у судовому засіданні по справі №638/9092/24, призначеному на28 листопада 2024 року о 13 год. 30 хв., в режимі відеоконференції.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду ОСОБА_1 необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вона зобов`язана зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Відповідно до статті 212 ЦПК України, використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Д.М. Цвіра
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123227566 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Цвіра Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні