Справа № 569/7018/24
1-кс/569/7645/24
УХВАЛА
24 жовтня 2024 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши у судовому засіданні в м. Рівне клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області підполковника поліції ОСОБА_3 (далі слідчого), погоджене прокурором Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження №42023180000000073 від 28.07.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 366 КК України (далі це ж кримінальне провадження) про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області підполковник поліції ОСОБА_3 звернувся до Рівненського міського суду із клопотанням, яке погоджено прокурором Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчим управлінням ГУНП в Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023180000000073 від 28.07.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 366 КК України.
У ході здійснення досудового розслідування встановлено, що службові особи ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ПП « ОСОБА_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) діючи за попередньою змовою із службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та іншими особами заволоділи бюджетними коштами шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до актів приймання-передачі виконаних підрядних робіт форми КБ-2в в частині штучного завищення об`ємів робіт, вартості використаних під час проведення робіт будівельних матеріалів, товарно-матеріальних цінностей, матеріальних ресурсів тощо внаслідок чого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_2 нанесено матеріальної шкоди (збитків) у великих розмірах.
Встановлено, що службові особи ПП « ОСОБА_5 » протягом 2023 року з використанням підставного підприємства ПП « ОСОБА_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) було укладено від імені останнього із ІНФОРМАЦІЯ_3 договір підряду №4330-Д-50-23 від 03.05.2023 по виконанню робіт на об`єкті: «Капітальний ремонт частини приміщень адміністративної будівлі за адресою: АДРЕСА_1 ».
Згідно з поданими Замовнику документами протягом 2022-2023 року ПП « ОСОБА_6 » мало господарські взаємо відносини з ФОП ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_4 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ), у якої купували товарно-матеріальні цінності, які використовувалися при виконання будівельних робіт на об`єктів межах виконання вищевказаного договору.
Враховуючи викладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також встановлення осіб причетних до вчинення злочину, повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування даного кримінального провадження, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до оригіналів документів (інформації), що стосуються реалізації будівельних матеріалів, матеріальних цінностей протягом 2022-2023 року ФОП ОСОБА_8 для ПП « ОСОБА_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), у тому числі оригіналів документів щодо їх походження з можливістю їх вилучення, що перебуваютьу володінні у фізичної особи підприємця ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_4 , АДРЕСА_2 ), а саме:
договори купівлі-продажу з додатками, специфікації;
видаткові, податкові, товарно-транспортні накладні;
митні декларації;
довіреності про отримання продукції;
акти прийому-передачі;
подорожні (шляхові) листи;
паспорти якості, сертифікати відповідності тощо на будівельні матеріали, товарно-матеріальні цінності;
банківські виписки щодо проведення розрахунків за вказані ТМЦ тощо.
Документи та інформація, доступ до яких планується отримати, мають істотне значення у даному кримінальному провадженні та є джерелом доказів, які слугуватимуть підтвердженням вчинення вищезазначеного кримінального правопорушення. Окрім, цього отримання зазначеної вище інформації, яка міститься в документах має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і підлягає вилученню та зберіганню при матеріалах кримінального провадження, для подальшого використання, як доказ.
В інший спосіб, окрім як за допомогою вказаних документів довести обставини вчинення кримінального правопорушення, не можливо.
Слідчий в судове засідання не з"явився, однак подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, своє клопотання підтримує та просить його задоволити в повному обсязі.
Клопотання розглядається у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України.
Відповідно до ч.4ст.107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, у зв`язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб.
Однак неявка у відповідності до ст.. 163 КПК України не перешкоджає розгляду вищевказаного клопотання.
Дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слід прийти до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно із ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.
У відповідності до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Статтею 86 КПК України регламентовано, що доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом.
Слідчий у своєму клопотанні довів достатньо підстав вважати, що документи та інформація, які перебувають у володінні у фізичної особи підприємця ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_4 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть слугувати джерелом доказів, які слугуватимуть підтвердженням чи спростуванням факту вчинення кримінального правопорушення.
За наведених обставин, суд вважає клопотання слідчого обґрунтованим, наведені у ньому обставини свідчать про наявні усі підстави для його задоволення .
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 159, 162-164 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 на здійснення тимчасового доступу до оригіналів документів (інформації) шляхом надання можливості ознайомитися та вилучити їх (здійснити їх виїмку), що стосуються реалізації будівельних матеріалів, матеріальних цінностей протягом 2022-2023 року ФОП ОСОБА_8 для ПП « ОСОБА_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), у тому числі оригіналів документів щодо їх походження, що перебувають у володінні у фізичної особи підприємця ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_4 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ), а саме:
договори купівлі-продажу з додатками, специфікації;
видаткові, податкові, товарно-транспортні накладні;
митні декларації;
довіреності про отримання продукції;
акти прийому-передачі;
подорожні (шляхові) листи;
паспорти якості, сертифікати відповідності тощо на будівельні матеріали, товарно-матеріальні цінності;
банківські виписки щодо проведення розрахунків за вказані ТМЦ тощо.
Встановити строк дії ухвали 2 місяці.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського Кристина ДАШ`ЯН
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123233786 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Даш’ян К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні