УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
25 листопада 2024 рокуСправа №451/1506/24 Провадження № 2/451/504/24
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П. розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про розгляд справи без участі за позовом ОСОБА_1 до Лопатинської селищної ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Радехівського районного суду Львівської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Лопатинської селищної ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно.
22.11.2024 на електронну адресу суду від позивача ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи без його участі, водночас, згідно Акту про перевірку КЕП від 22.11.2024, заяву подано на електронну адресу суду без КЕП даного вкладення.
Розглянувши дану заяву ОСОБА_1 , суддя дійшов наступного висновку.
Згідно ч. 2 ст. 258 ЦПК України процедурні питання, пов"язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частин першої, четвертої та восьмої статті 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система. Єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Особливості використання електронного підпису або іншого засобу електронної ідентифікації в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно з частиною восьмою статті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, на такі документи накладається кваліфікований електронний підпис учасника справи (його представника) відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Пунктами 27, 44 частини першої статті 1 Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» визначено, що кваліфікований електронний підпис - удосконалений електронний підпис, що створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Частинами першою, третьою статті 6, частиною першою статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Разом з тим, заява ОСОБА_1 не сформована в системі «Електронний суд», надійшла до суду електронною поштою, однак не містить електронного цифрового підпису заявника, про що складено Акт про перевірку КЕП, а тому відсутні підстави вважати, що такий документ оформлений відповідно до вимог чинного законодавства України.
Частиною четвертою статті 183 ЦПК України визначено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За наведеного, заяву ОСОБА_1 слід повернути без розгляду.
Керуючись ст. ст. 183, 258, 260, 261, 294, 353 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Заяву позивача ОСОБА_1 про розгляд справи без участі за позовом ОСОБА_1 до Лопатинської селищної ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Патинок О. П.
Суд | Радехівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123245594 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Радехівський районний суд Львівської області
Патинок О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні