Справа № 309/1070/21
Закарпатський апеляційний суд
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
20.11.2024 м. Ужгород
Закарпатський апеляційний суд в складі:
Головуючого - судді ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
з участю секретаря ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_6 ,
захисника ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу потерпілої ОСОБА_8 в інтересах якої діє адвокат ОСОБА_9 на ухвалу Хустського районного суду від 27 грудня 2023 року у справі за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України, -
ВСТАНОВИВ :
Ухвалою Хустського районного суду від 27 грудня 2023 року ОСОБА_6 звільнений від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України у зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження закрито.
Цивільний позов ОСОБА_8 до КНП «Хустська центральна лікарня імені Віцинського О.П.» Хустської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача, - ОСОБА_6 , про відшкодування моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, - залишено без розгляду.
Речові докази: індивідуальна картка вагітної ОСОБА_8 та породіллі №46 та історія пологів №280-109 ОСОБА_8 , які зберігаються при матеріалах кримінального провадження №12017070050000192, - залишено при матеріалах кримінального провадження №12017070050000192.
Матеріалами кримінального провадження встановлено, що 19 лютого 2017 року ОСОБА_8 після обстеження була направлена у відділення патології вагітних дільничною акушеркою с. Сокирниця, з діагнозом: вагітність І 42 тижні, переношена вагітність. В пологове відділення жінка поступила 20.02.2017, о 10 годині 30 хвилин. Оглянута лікарем акушер-гінекологом ОСОБА_10 , вища кваліфікаційна категорія. Встановлено діагноз: Вагітність І 41-42 тижні. Головне передлежання. Передвісники пологів. Проведено клінічно-лабораторні дослідження: ЗАК, ЗАС, група крові, Rh крові, аналіз крові на RW. 20.02.2017 було зроблено УЗД: головне передлежання. БПР голівки-9,7см., ДС-7,5см., серцебиття ритмічне, ЧСС-140 уд/хв., кількість навколоплідних вод дещо зменшена, плацента по передній стінці, однорідна. Діагноз: Вагітність доношена. Акушерська допомога надавалася в пологовому відділенні Хустської РЛ ОСОБА_6 , лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія. Чергова акушерка ОСОБА_11 - вища кваліфікаційна категорія. Присутній на пологах лікар - неонатолог ОСОБА_12 - вища кваліфікаційна категорія. Пологи партнерські в присутності чоловіка ОСОБА_13
ІНФОРМАЦІЯ_1 року, о 1 годині 10 хвилин, переведена з відділення патології вагітних зі скаргами на регулярні перейми через 5-6 хв. по 25 с. у 6 палату пологового відділення, Серцебиття плода ясне, ритмічне. Води не зливались. РV-шийка матки згладжена, відкриття цервікального каналу 4 см, передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз. Плідний міхур цілий. Таз без екзостозів. Діагноз: Вагітність І 42 тижні. Головне передлежання. І період родів. ІНФОРМАЦІЯ_2, о 5 годині 10 хвилин, було зроблено амніотомію. Передні навколоплідні води відсутні. О 5 годині 25 хвилин почався потужній період пологів. При врізуванні головки пропало серцебиття плода. Проведено епізіотомію. На висоті потуги, о 5 годині 40 хвилин, народився мертвий плід жіночої статі, масою 3850 гр., ріст- 54 см. О 5 годині 50 хвилин, виділилася плацента з множинними петрифікатами та інфарктами. Навколоплідні оболонки та пуповина темно-зеленого кольору. Пологи проводилися як партнерські. Всі маніпуляції та дії проводилися в присутності чоловіка ОСОБА_14 .. Дитина народилася з відсутністю дихання та серцебиття. Лікарем-неонатологом було проведено ряд реанімаційних міроприємств, але вони не дали ефекту. Післяпологовий період проходив з ускладненнями, 28.02.2017 жінка поступила в гінекологічне відділення. Діагноз: Післяпологовий період 6 доба. Субінволюція матки. Лохіометра. 03.03.2017 проведено інструментальну ревізію порожнини матки. Видалено залишки плідних оболонок та згортків крові. Отриманий матеріал відправлено на патогістологічне обстеження. Внутрішньо-утробна гіпоксія з тяжким гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС.
Пологи проводив лікар акушер-гінеколог ОСОБА_6 , якого згідно наказу №35-к відділом охорони здоров`я Хустської РДА від 04 червня 2007 року переведено на посаду лікаря акушер-гінеколога полового відділення Хустської районної лікарні з 01 червня 2007 року.
Згідно посадової інструкції лікаря акушера-гінеколога пологового відділення Хустської районної лікарні, з якою він був ознайомлений 04 вересня 2018 року, яка затверджена головним лікарем ОСОБА_15 , згідно розділу №2 «Завдання та обов`язки», керувався чинним законодавством України про охорону здоров`я та нормативно - правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров`я, організацію акушерсько-гінекологічної допомоги населенню, здійснював діагностику вагітності, спостереження за вагітними, рододопомогу, раннє виявлення ускладнень вагітності і пологів, лікування та нагляд за породілям, володів всіма методами амбулаторного і стаціонарного лікування, повним обсягом хірургічних втручань, вів лікарську документацію, керував роботою середнього медичного персоналу, та інше. Також, згідно розділу 4 інструкції, був попереджений про несення відповідальності за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов`язків, помилкові дії чи бездіяльність, неприйняття рішень, що входять у сферу його компетенції, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені інструкцією та правилами внутрішнього трудового розпорядку - в межах, визначених чинним законодавством України про працю та кримінальним законодавством України. Також, за правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, в межах, визначеним чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством. Крім цього, згідно розділу 5 інструкції знав чинне законодавство про охорону здоров`я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління та закладів охорони здоров`я.
Згідно висновку експерта №82/К КЗ КОР «Київське обласне бюро судово-медичної експертизи» встановлено, що згідно із даними судово-медичної експертизи трупа новонародженої дитини ОСОБА_16 (Породілля ОСОБА_8 , 1996 р.н., «Висновок експерта» №30-труп від 22.02-22.03.2017, Хустське районне відділення Закарпатського обласного бюро судово-медичної експертизи, завідуючий відділенням, лікар судово-медичний експерт ОСОБА_17 ), на трупі були виявлені наступні пошкодження: «три паралельні розриви шкірних покривів обох тім`яних ділянок (від заднього кінця великого тім`ячка до заду), відшарування надшкір`я в середній третині правого стегна по передньо-внутрішній поверхні, в середній третині лівого стегна по передньо-внутрішній поверхні та у проекції 1-3 грудних хребців. Крововилив у м`які тканини тім`яно-потиличної ділянки, кефалогематома тім`яно-потиличної ділянки».
Зазначені тілесні ушкодження, а саме:
-три паралельні розриви шкірних покривів в області обох тім`яних ділянок голови, -утворились внаслідок механічної дії - розтягнення; дані розриви ймовірніше за все виникли під час переміщення голівки плоду по пологових шляхах, в умовах активної пологової діяльності, за нормальним біомеханізмом пологів;
-крововилив у м`які тканини тім`яно-потиличної ділянки голови в даному конкретному випадку є родовою пухлиною, яка виникає під час тривалого (період внутрішньоутробного розвитку плоду) контакту плоду головкою або сідницями і в даному конкретному випадку розміщається на передній частині плода при потиличному передлежанні та утворюється внаслідок просочування м`яких тканин серозною рідиною з домішками, розсмоктується звичайно протягом 2-3 діб після пологів;
-кефалогематома в тім`яно-потиличної ділянці голови дитини - це крововилив під окістя костей черепа, який виникає внаслідок тривалого і сильного стискування голівки під час пологів; залежно від розмірів кефалогематома розсмоктується через 2-3 тижні після пологів.
Родова пухлина та кефалогематома є звичайними утвореннями (ушкодженнями) при нормальному перебігу вагітності та пологах.
Вищевказані розриви шкірних покривів, крововилив та кефалогематома мають ознаки легких тілесних ушкоджень і не перебувають у причинно-наслідковому зв`язку із настанням смерті.
Виявлені при експертизі трупа відшарування надшкір`я в середній третині правого стегна по передньо-внутрішній поверхні, в середній третині лівого стегна по передньо-внутрішній поверхні та у проекції 1-3 грудних хребців розміром є слідами тривалого перебування плоду у меконіостичних плодових водах в зв`язку з запізнілими пологами, внаслідок чого виникає явище мацерації шкіри, що і було встановлено судово-медичним експертом та зазначено лікарями в «Історія пологів» №280-109 (заповненої на ОСОБА_8 , 1996 р.н.) - «Меконіотичні плодові води. ... Шкіра дитини жовтушно сіра, явища мацерації на спині та нижніх кінцівках, нігті довгі, руки «прачки».».
Відповідно до даних історії пологів №280-109 на ім`я ОСОБА_8 з Хустської РЛ - «смерть новонародженої дитини» настала внутрішньоутробна (інтранатально) - під час пологів, а саме ІНФОРМАЦІЯ_2 року, о 05 год. 25 хв., коли почався потужний період пологів. При врізуванні головки пропало серцебиття плода. Проведено епізіотомію. На висоті потуги о 5 год. 40 хв. народився мертвий плід жіночої статі».
На підставі проведеної судово-медичної експертизи («Висновок експерта» №30-труп від 22.02-22.03.2017 року), результатів гістологічних досліджень та даних медичної документації, комісія експертів робить висновок, що причиною «смерті новонародженої дитини» стала внутрішньоутробна (інтранатапьна) асфіксія плоду на грунті патології плаценти (недостатності плодово-планцетарного кровообігу), що виникла внаслідок внутрішньоутробної вірусної інфекції.
Даний висновок підтверджується результатами гістологічного дослідження плаценти у вигляді декомпенсованої хронічної плацентарної недостатності й базального плацентиту з явищами гигантокліткового патоморфозу, органів і тканин плода у вигляді різкого повнокрів`я й масивних крововиливів (наднирники, печінці, підшлунковій залозі та кірковій речовині нирок), патології легенів у вигляді ателактазів, повнокров`я й спазму судин, ознак гіпоксично-дисциркулярної енцефалопатії, а також макроскопічними даними дослідження трупу - загальне повнокров`я органів, темно-червона рідка кров у порожнинах серця та великих судинах, множинні дрібно-плямисті крововиливи під плевру, епікард, капсулу тимуса, крововиливи у мозковий шар наднирників, дифузні субарахноїдальні крововиливи в обох півкулях головного мозку.
Згідно даних медичної документації та судово-медичної експертизи гістологічного матеріалу, «новонароджена дитина» народилася мертвою.
Відповідно до даних медичної документації відомо, що дитина народилася мертвою, в зв`язку з чим їй проводилися реанімаційні заходи з оживлення - «інтубація трахеї ендотрахіальною трубкою №4, санація ТБД, ШВЛ мішком «Амбу» через ендотрахіальну трубку, непрямий масаж серця, ендотрахіально та в/в введення адреналіну». Проведення будь-яких інших заходів дитина не потребувала.
На підставі даних судово-медичної експертизи («Висновок експерта» №30-труп) та медичної документації, а саме «Вагітність 41-41 тижні. ... Шкіра дитини жовтушно сіра, явища мацерації на спині та нижніх кінцівках, нігті довгі, руки «прачки».», «Довжина тіла 54 см. Окружність голови 34 см. Окружність грудної клітки 35 см. Вага 3800 гр. Окружність плеча 12 см, Окружність стегна 19 см. ... Зовнішні статеві органи сформовані за жіночим типом, великі статеві губи прикривають малі, червоні, припухлі. ... нігтьові пластинки синього кольору, краї яких виступають за нігтьові ложа. Підшкірно-жировий шар а передній стінці живота 0,3 см, на грудях 0,4 см.», можливо зробити висновок, що дитина народилася переношеною і зрілою. Переношена вагітність могло опосередковано сприяти настанню смерті дитини.
При судово-медичній експертизі трупа дитини ОСОБА_16 вад розвитку не виявлено.
Виходячи з даних медичної документації та результатів пологів, можливо сказати, що обрана тактика ведення пологів та родорозродження гр. ОСОБА_8 не відповідає результатам пологів, тобто, необхідно було обрати іншу тактику ведення пологів та родорозродження, що могло попередити смерть дитини, тобто між вказаним та несприятливим перебігом пологів вбачається причинно-наслідковий зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_6 під час виконання своїх професійних обов`язків, недбало обрав тактики ведення пологів та родорозродження для прийняття родів від вагітної ОСОБА_8 , яка знаходилась у 6 палаті пологового відділення, у результаті чого дитина жіночої статті народилась мертвою.
До закінчення судового розгляду кримінального провадження захисник обвинуваченого ОСОБА_6 - ОСОБА_7 та сам обвинувачений ОСОБА_6 заявили клопотання, яке підтримали в судовому засіданні, про закриття кримінального провадження №12017070050000192 за обвинуваченням ОСОБА_6 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.140 ч.2 КК України, за збігом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності. У клопотанні захисник ОСОБА_7 та обвинувачений ОСОБА_6 посилаються на те, що: ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення /злочину/, передбаченого ст.140 ч.2 КК України, який згідно ст.12 КК України /в редакції на момент вчинення кримінального правопорушення /злочину/ - ІНФОРМАЦІЯ_1 року/ є злочином середньої тяжкості; кримінальне правопорушення /злочин/ вчинено ним ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а тому на нього поширюється дія п.3 ч.1 ст.49 КК України /в редакції на момент вчинення кримінального правопорушення /злочину/ - ІНФОРМАЦІЯ_1 року/, згідно якого особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло п`ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості. У зв`язку з цим, відповідно до п.3 ч.1 ст.49 КК України /в редакції на момент вчинення кримінального правопорушення /злочину/ - ІНФОРМАЦІЯ_1 року/ є всі підстави для звільнення ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності.
Ухвалою суду першої інстанції клопотання задоволено. З ухвали слідує, що з часу вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення /злочину/ минуло понад 5 років і на час розгляду кримінального провадження в суді закінчився строк давності, визначений п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України /в редакції на момент вчинення кримінального правопорушення /злочину/ - ІНФОРМАЦІЯ_1 року/, після спливу якого настають наслідки, що передбачають звільнення обвинуваченої особи від кримінальної відповідальності, а саме ОСОБА_6 , про що заявив захисник обвинуваченого і сам обвинувачений таке клопотання підтримав, розуміючи обставини та наслідки такого звільнення від кримінальної відповідальності.
Не погоджуючись з ухвалою суду потерпіла ОСОБА_8 в інтересах якої діє адвокат ОСОБА_9 подали апеляційну скаргу у якій зазначають, що рішення прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому є незаконним та необґрунтованим. Вказує, що не було з`ясовано думку потерпілої та її представника про закриття кримінального провадження. Констатує, що з огляду на положення кримінального та кримінального процесуального закону звільнити особу від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності можливо лише ту особу, яка вчинила кримінальне правопорушення. Такий підхід не був врахований судом першої інстанції і призводить до порушення правових позицій ЄСПЛ, європейський стандартів щодо обов`язковості встановлення вини особи, принципу презумпції невинуватості, гарантій доведення вини особи «поза розумним сумнівом» тощо. Місцевим судом також не враховано, що за час судового розгляду адвокат обвинуваченого сприяла ухиленню останнього від судового розгляду, що фактично призвело до грубих порушень розумного строку розгляду справи протягом 5 років. Зауважує, що в резолютивній частині ухвали відсутні зазначення про можливість потерпілою вирішити свої вимоги в порядку цивільного судочинства. Просять скасувати ухвалу та призначити справу на новий судовий розгляд в суді першої інстанції.
До початку розгляду провадження по суті, до апеляційного суду надійшло клопотання представника потерпілої - адвоката ОСОБА_9 у якому він просить проводити судовий розгляд за його відсутності та потерпілої ОСОБА_8 , апеляційну скаргу просить задовольнити з наведених у ній підстав. З огляду на викладене, а також вимоги ч. 4 ст. 405 КПК України, апеляційний суд вважає за можливе провести розгляд справи у відсутності учасників, що не з`явились.
Заслухавши доповідь судді про суть ухвали, повідомлення про те, ким і в якому обсязі вона оскаржена, доводи апеляційної скарги, думку прокурора ОСОБА_5 , та думку ОСОБА_6 та захисника ОСОБА_7 , які заперечили проти задоволення апеляційної скарги, просили залишити рішення суду першої інстанції без змін, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга потерпілої ОСОБА_8 в інтересах якої діє адвокат ОСОБА_9 підлягає задоволенню.
Доводи апеляційної скарги про незаконність постановленого у справі судового рішення підлягають задоволенню із таких підстав.
Відповідно до ст. 404 КПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Ухвала щодо обвинуваченого ОСОБА_6 переглядається в межах доводів апеляційної скарги, зокрема щодо клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 140 КК України у зв`язку із закінченням строків давності.
Відповідно до ст. 370 КПК судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, які підтвердженні доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до статті 94 цього Кодексу. Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.
Строк давності - це передбачений ст. 49 КК України певний проміжок часу з дня вчинення кримінального правопорушення, що визначено в обвинувальному акті та встановлено судом, і до дня набрання вироком законної сили, закінчення якого є підставою для звільнення особи, котра вчинила кримінальне правопорушення, від кримінальної відповідальності.
Частиною першою статті 49 КК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:
1)два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі; 2) три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років; 3) п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини; 4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину; 5) п`ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.
Відповідно до вимог ст. 284 ч. 2 п. 1 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Частиною 1 статтею 288 КПК України розгляд клопотання прокурора здійснюється у присутності сторін кримінального провадження та потерпілого в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, із особливостями, встановленими цією статтею. При цьому суд зобов`язаний з`ясувати думку потерпілого щодо можливості звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності. (ч. 2 ст. 288 КПК України).
Як слідує з матеріалів кримінального провадження, потерпіла ОСОБА_8 при вирішенні клопотання про закриття кримінального провадження не була, її думку не з`ясовано. Судом встановлено, що потерпіла подала клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відео конференції (т. 1, а. с. 210-214), однак таке задоволено не було.
Незважаючи на це, суд першої інстанції без участі потерпілої, не з`ясувавши її думку на задоволення вищевказаного клопотання, закрив кримінальне провадження на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України та звільнив ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, внаслідок чого допустив істотне порушення вимог кримінального процесуального закону.
За таких обставин, на переконання колегії суддів, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження щодо ОСОБА_6 не підлягало закриттю у зв`язку зі звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Отже, рішення суду першої інстанції про наявність підстав для застосування ст. 49 КК України та звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності та закриття провадження у справі, не можна визнати обґрунтованим та законним, а тому воно, в силу ч. 1 ст. 409, ч. 1 ст. 412 КПК України підлягає скасуванню з призначенням нового розгляду в суді першої інстанції, у зв`язку з неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність та істотними порушеннями вимог кримінального процесуального закону при звільненні від кримінальної відповідальності та закритті кримінального провадження відносно ОСОБА_6 , що перешкодило ухвалити законне та обґрунтоване судове рішення.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 407 КПК України за наслідками апеляційного розгляду за скаргою на вирок або ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати вирок або ухвалу і призначити новий розгляд у суді першої інстанції.
За приписами до ч. 1 ст. 412 КПК України істотними порушеннями вимог кримінального процесуального закону є такі порушення вимог КПК України, які перешкодили чи могли перешкодити суду ухвалити законне та обґрунтоване рішення.
Під час нового розгляду необхідно усунути вказані недоліки, ретельно перевірити доводи апеляційних скарг прокурора та захисника-адвоката, і в залежності від встановлених фактичних обставин кримінального провадження, постановити законне та обґрунтоване рішення, яке буде відповідати вимогам ст. 370 КПК України.
Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга потерпілої ОСОБА_8 в інтересах якої діє адвокат ОСОБА_9 підлягає задоволенню, а ухвала Хустського районного суду від 27 грудня 2023 року про звільнення ОСОБА_18 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України та закриття даного кримінального провадження скасуванню, з призначенням нового розгляду даного кримінального провадження в суді першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 404, 405, 407, 409, 415, 418, 419 КПК України, апеляційний суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу потерпілої ОСОБА_8 в інтересах якої діє адвокат ОСОБА_9 - задовільнити.
Ухвалу Хустського районного суду від 27 грудня 2023 року, якою ОСОБА_6 звільнений від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України у зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження закрито - скасувати, призначити справу до нового розгляду в суді першої інстанції.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення й оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді:
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123246127 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником |
Кримінальне
Закарпатський апеляційний суд
Фазикош Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні