КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ОДЕСИ
Справа № 522/19156/24-Е
Провадження № 2/947/6501/24
УХВАЛА
про відкриття провадження
та призначення до підготовчого судового засідання
25.11.2024 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м. Одеси Скриль Ю.А., розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Споживчего товариства «Альтаїр-3» (м. Одеса, вул. Осипова, 25, ЄДРПОУ: 41769260) про визнання п.2.6 договору ассоційованого членства недійсним, стягнення грошових коштів,
ВСТАНОВИВ:
31 жовтня 2024 року позивач звернувся до Приморського райсуду м. Одеси з позовними вимогами про визнання п.2.6 договору ассоційованого членства в споживчому товаристві №1/191-КР, укладеного 04.10.2018 між ОСОБА_1 та Споживчим товариством «Альтаїр-3» недійсним та стягнення зі Споживчого товариства «Альтаїр-3» на його користь грошових коштів.
04.11.2024ухвалою Приморськогорайсуду м.Одеси справунаправлено доКиївського районногосуду за підсудністю в порядку, встановленомуст. 31 ЦПК України.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу розподілено судді Скриль Ю.А.
Відповідно дост. 32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає необхідним прийняти справу до свого провадження.
Згідно з частиною 1 статті 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Отже справа підсудна Київському районному суду.
Суддею встановлено, що цивільний позов відповідає вимогам, встановленими статтями 175 та 177ЦПК України та віднесений до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкриті провадження відсутні.
Разом із пред`явленим позовом до суду позивачем надано клопотання провитребування доказів, а саме:
- витребувати від Споживчего товариства «Альтаїр-3» (м. Одеса, вулиця Осипова, 25, код ЄДРПОУ: 41769260) належним чином завірену документацію про сплачені внески ОСОБА_1 за договором ассоційованого членства в споживчему товаристві №1\191-КР від 04.10.2018 та відомості про те, чи закінчено будівництво житлового будинку АДРЕСА_2 , у разі закінчення, відомості про дату такого закінчення.
Відповідно до ч. 1ст. 5 ЦПК Україниздійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно п. 4 ч. 5ст. 12 ЦПК Українисуд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
Відповідно довимог частин1-3статті 116ЦПК Українисуд зазаявою учасникасправи абоособи,яка моженабути статусупозивача,має забезпечитидокази,якщо єпідстави припускати,що засібдоказування можебути втраченийабо збиранняабо поданнявідповідних доказівстане згодомнеможливим чиутрудненим. Способамизабезпечення судомдоказів єдопит свідків,призначення експертизи,витребування та(або)огляд доказів,у томучислі заїх місцезнаходженням,заборона вчинятипевні діїщодо доказівта зобов`язаннявчинити певнідії щододоказів.У необхіднихвипадках судомможуть бутизастосовані іншіспособи забезпеченнядоказів,визначені судом. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Згідно зч.ч.1та 2ст.118ЦПК Українизаява прозабезпечення доказіврозглядається всудовому засіданнів загальномупорядку,передбаченому цимКодексом,з особливостями,встановленими цієюстаттею. Заява розглядається не пізніше п`яти днів з дня її надходження до суду.
Відповідно до ч. 1ст. 84 ЦПК Україниучасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно з п. 4 ч. 2ст. 84 ЦПК Україниу клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначенопро те, які вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до п. 4ст. 129 Конституції Україниоднією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно дост. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободтаке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Частиною 5 статті 84 ЦПК України передбачено, що суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
Відповідно до ч.5 ст. 124 Конституції України «Судові рішення ухвалюються іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України». Серед основних засад судочинства в Україні, згідно з п.9 ч.3 ст.129 Конституції України, є «обов`язковість рішень суду».
Відповідно до ст. 187 ЦПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються зокрема результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження, оскільки дана справа не належить до малозначних справ та не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4 ст. 19 та ч. 4 ст. 274 ЦПК України, тому справу слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі призначивши у справі підготовче засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19,,84,116,118,187 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти справу за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Споживчего товариства «Альтаїр-3» (м. Одеса, вул. Осипова, 25, ЄДРПОУ: 41769260) про визнання п.2.6 договору ассоційованого членства недійсним, стягнення грошових коштів до свого провадження.
Розгляд справи призначити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 23.12.2024року о13годині 30хвилин в приміщенні Київського районного суду м. Одеси (м. Одеса, вул. Варненська, 3-б, каб. № 263).
Витребувати у Споживчего товариства «Альтаїр-3» (м. Одеса, вулиця Осипова, 25, код ЄДРПОУ: 41769260) належним чином завірену документацію про сплачені внески ОСОБА_1 за договором ассоційованого членства в споживчему товаристві №1\191-КР від 04.10.2018 та відомості про те, чи закінчено будівництво житлового будинку АДРЕСА_2 , у разі закінчення, відомості про дату такого закінчення.
Встановити строк виконання даної ухвали до 23.12.2024.
Обов`язок щодо виконання ухвали в частині витребування доказів покласти на позивача або його представника ОСОБА_2 .
Копію ухвали надіслати учасникам справи для відома. Копію позовної заяви та додані до неї документи надіслати відповідачу.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частинам третьої - п`ятої статті 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечень, яке має відповідати вимогам частинам третьої - п`ятої статті 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі інтернет https://ki.od.court.gov.ua/sud1512/.
Ухвала може бути оскаржена у разі порушення правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її вручення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного суду.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються в апеляційну скаргу на рішення суду.
Суддя Скриль Ю. А.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123247397 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Скриль Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні