Справа №279/1720/23 Головуючий у 1-й інст. Кулініч Я. В.
Категорія 44 Доповідач Коломієць О. С.
У Х В А Л А
25 листопада 2024 року Житомирський апеляційний суд у складі:
головуючого судді: Коломієць О.С.,
суддів: Талько О.Б., Павицької Т.М.
розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах дитини ОСОБА_2 , до Приватного акціонерного товариства "Коростенський завод МДФ", Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська холдингова лісопильна компанія" про стягнення моральної шкоди, завданої внаслідок порушення права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, на безпечні і здорові умови проживання
за апеляційними скаргами Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська холдингова лісопильна компанія», Приватного акціонерного товариства «Коростенський завод МДФ»
на рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 12 січня 2024 року
в с т а н о в и в:
У провадженні Житомирського апеляційного суду перебуває вищевказана цивільна справа, розгляд судового засідання призначено на 12год 00хв.25листопада 2024 року.
21 листопада 2024 року до апеляційного суду надійшло клопотанняпозивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференціїз Коростенським міськрайонним судом Житомирської області.
Відповідно до ч.1ст.212ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно положень частини другої наведеної норми, учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Із огляду на відсутність технічної можливості проведення судового засідання, що призначене на 25 листопада на 12 год. 00 хв. в режимі відеоконференції із Коростенським міськрайонним судом Житомирської області, за графіком роботи якого із 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв. в суді обідня перерва, а також те, що позивач ОСОБА_1 не зазначив інших судів, до яких він має змогу прибути, колегія суддів приходить висновку про відмову у задоволенні клопотання.
Апеляційний суд звертає увагу, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Положення статті 212 ЦПК України не передбачають обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Крім того, участь сторін у судовому засіданні в суді апеляційної інстанції не є обов`язковою, тому позивач не позбавлений можливості надати свої пояснення у письмовому вигляді, надіславши їх до суду засобами поштового або електронного зв`язку. Явка учасників справи у суді апеляційної інстанції є необов`язковою.
Керуючись ст. ст. 212, 260 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
У задоволенні клопотанняпозивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі № 279/1720/23 -відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий Судді
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123252702 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Коломієць О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні