Ухвала
від 25.11.2024 по справі 405/1266/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/1266/23

1-кп/405/47/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2024 року Ленінський районний суд міста Кіровограда в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю:

секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кропивницький клопотання захисника обвинуваченого про закриття на підставі п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінального провадження № 12023121010000038 від 03 січня 2023 року за обвинуваченням

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Троїцьке Асекіївського району Оренбургської області, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, не одруженого, офіційно не працевлаштованого, раніше судимого: 24.09.2021 Кіровським районним судом м. Кіровограда за ч. 1 ст. 357, ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ст. 75 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: гаражний кооператив «Геолог», гараж № НОМЕР_1 , АДРЕСА_2

у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 КК України,

встановив:

ОСОБА_5 обвинувачується у скоєнні закінченого замаху на таємне викрадення чужого майна (крадіжки), вчиненої повторно, в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 КК України, за таких обставин.

ОСОБА_5 , будучи обізнаним про введення та дію в Україні воєнного стану, 25 грудня 2022 року в період часу з 16-32 по 16-53 годину, тобто в період дії воєнного стану, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, зайшов до приміщення магазину «Файно маркет» ТОВ «Вересень плюс», що розташований за адресою: АДРЕСА_3 та реалізовуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, повторно та цілеспрямовано, з корисливих спонукань, впевнившись, що за ним ніхто не спостерігає та його дії не будуть ніким помічені, шляхом вільного доступу, таємно викрав із полиць стелажів магазину тістечко Nonpareil Творожне з малиною 3 шт/упаковка вагою 200 грам в кількості 1 упаковка, вартість якої становить 98,83 гривень, бісквіт ХБФ Фірмовий згущене молоко, 6 шт/упаковка, вагою 330 грам, вартість якого становить 62,45 гривень, коньяк Adjari 3 зірочки 40%, об`ємом 0,5 літра, вартість якого становить 221,13 гривень, горілку Nemiroff Original Особлива, об`ємом 0,7 літра, вартість якої становить 170,00 гривень, горілку Green Day об`ємом 0,7 літра, вартість якої становить 176,16 гривень, молоко Галичина ультра пастеризоване 2,5 %, т/пак об`ємом 950 грам, вартість якого становить 40,60 гривень, ковбасу Ятрань Коньячна н/к в/г вагою по 430 г в кількості 2 штуки, вартість якої становить 237,36 гривень, ковбасу Ятрань Козацька н/к 1 г т/у 430 г в кількості 2 штуки, вартість якої становить 133,98 гривень. Зазначений товар на загальну суму 1140,51 гривень ОСОБА_5 заховав собі під кожуха та в сумку. Продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, ОСОБА_5 пройшов повз касову зону вищевказаного магазину, умисно не пред`явивши касиру вищевказаний товар та не здійснивши оплату за нього. В подальшому, при виході з магазину він був затриманий працівником охорони магазину «Файно маркет» ТОВ «Вересень плюс». Таким чином, ОСОБА_5 виконав всі дії, які вважав необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від його волі.

Захисником обвинуваченого заявлено клопотання про закриття кримінального провадження на підставі п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв`язку із втратою чинності закону, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння.

Обвинувачений, після роз`яснення йому положень ч. 3 ст. 479-2 КПК України, надав згоду на закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Прокурор в судовому засіданні підтримала клопотання захисника обвинуваченого, зазначивши про наявність підстав для закриття кримінального провадження.

Заслухавши учасників судового провадження суд дійшов висновку про закриття кримінального провадження з огляду на таке.

Положеннями ч. 4 ст. 185 КК України встановлено кримінальну відповідальність за таємне викрадення чужого майна (крадіжку), вчинену в умовах воєнного стану.

Положеннями ч. 1 ст. 185 КК України встановлено кримінальну відповідальність за таємне викрадення чужого майна (крадіжка).

Положеннями ч. 1 ст. 51 КУпАП (у редакції, яка була чинною станом на час події інкримінованого кримінального правопорушення) було встановлено адміністративну відповідальність за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати.

При цьому, положеннями ч. 3 ст. 51 КУпАП (у редакції, яка була чинною станом на час події інкримінованого кримінального правопорушення) було визначено, що викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

09.08.2024 набрав законної сили Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів», яким ст. 51 КУпАП була викладена у новій редакції.

Наразі положеннями ч. 1 ст. 51 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Крім того, положеннями ч. 2 ст. 51 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення становить від 0,5 до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, кримінальна відповідальність за ст. 185 КК України настає у разі перевищення вартості викраденого майна двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян - це грошова сума, яка регламентується Податковим кодексом України.

Відповідно до п. 5 підрозділу 1 розділу ХХ ПК України якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.

Відповідно до пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розділу IV ПК України з урахуванням норм абз. 1 пп. 169.4.1 п. 169.4 цієї статті платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги: 169.1.1 у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку.

Станом на дату події інкримінованого кримінального правопорушення розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня 2022 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» становив 2481,00 гривень.

Положеннями ч. 2 ст. 4 КК України передбачено кримінальна протиправність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.

Згідно з ч. 1 ст. 5 КК України закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість

При цьому ч. 6 ст. 3 КК України зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цього Кодексу та/або до кримінального процесуального законодавства України, та/або до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Внесенням змін Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» до ст. 51 КУпАП скасовано кримінальну відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень за ст. 185 КК України у випадках коли сума викраденого майна не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і таке скасування має зворотну дію у часі.

Таким чином, кримінальна відповідальність за ст. 185 КК України з урахуванням дати події інкримінованого ОСОБА_5 кримінального правопорушення настає лише у разі якщо вартість викраденого майна перевищує 2481,00 гривень (50% від 2481 х 2).

Отже дії ОСОБА_5 , які виразилися у закінченому замаху на викрадення 25.12.2022 чужого майна на загальну суму 1140,51 гривень наразі не є кримінально караним діянням, оскільки втратив чинність закон, яким встановлювалася кримінальна протиправність такого діяння.

Відповідно до п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо втратив чинність закон, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння.

Положеннями ч. 3 ст. 479-2 КПК України передбачено, що якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, втратив чинність закон, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння, суд зупиняє судовий розгляд і запитує згоду обвинуваченого на закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої п. 4-1 ч. 1 ст. 284 цього Кодексу. Суд закриває кримінальне провадження на цій підставі, якщо обвинувачений проти цього не заперечує. За відсутності згоди обвинуваченого та в разі, якщо судом встановлено вчинення ним діяння, кримінальна протиправність якого була встановлена законом, що втратив чинність, суд постановляє ухвалу про закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої п. 1-2 ч. 2 ст. 284 цього Кодексу. Якщо судом не встановлено, що обвинуваченим вчинено діяння, кримінальна протиправність якого була встановлена законом, що втратив чинність, суд ухвалює виправдувальний вирок.

З урахуванням встановлених обставин справи, наведених положень матеріального та процесуального законодавства, у зв`язку із втратою чинності закону, яким встановлювалася кримінальна протиправність суд констатує наявність правових підстав для закриття кримінального провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, на підставі п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, з урахуванням згоди обвинуваченого на його закриття з цієї підстави.

Ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда відносно обвинуваченого ОСОБА_5 було обрано запобіжний захід у виді особистого зобов`язання, строк дії якого слив 20.11.2023. Клопотань від прокурора про застосування запобіжного заходу не надходило.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не пред`являвся.

Питання щодо речових доказів слід вирішити відповідно до положень ст. 100 КПК України.

Понесені органом досудового розслідування та пов`язані зі здійсненням кримінального провадження витрати на проведення експертизи слід вважати понесеними за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 284, 369-372, 479-2 КПК України, ст.ст. 3, 4, 5, 185 КК України, суд -

постановив:

Клопотання захисника обвинуваченого про закриття кримінального провадження задовольнити.

Кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.01.2023 за № 12023121010000038 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 КК України закрити на підставі п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв`язку із втратою чинності закону, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння.

Процесуальні витрати у справі на залучення експерта у розмірі 2454,08 гривень вважати понесеними за рахунок коштів Державного бюджету України.

Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_5 не обирався.

Речові докази по справі, а саме:

?два оптичних DVD-R-recordable 4/7 GB та CDR-диск, 700 МВ/90 min з відеозаписами магазину «Файно маркет» за адресою: АДРЕСА_3 від 25.12.2022 в період часу з 16-30 по 18-00 годину, які зберігаються при матеріалах кримінального провадження № 12023121010000038 після набрання ухвалою суду законної сили залишити при матеріалах кримінального провадження № 12023121010000038;

?тістечко Nonpareil Творожне з малиною 3 шт/упаковка вагою 200 г. в кількості 1 упаковка, бісквіт ХБФ Фірмовий згущене молоко, 6 шт/упаковка, вагою 330 г., коньяк Adjari 3 зірочки 40% об`ємом 0,5 л., горілку Nemiroff Original Особлива, об`ємом 0,7 л., горілку Green Day об`ємом 0,7 л., молоко Галичина ультра пастеризоване 2,5 %, т/пак об`ємом 950 г., ковбасу Ятрань Коньячна н/к в/г вагою по 430 г. в кількості 2 шт., ковбасу Ятрань Козацька н/к 1 г т/у 430 г. в кількості 2 шт., розбиту пляшку горілки Green Day об`ємом 0,7 л., які передані на відповідальне зберігання представнику потерпілого ОСОБА_7 після набрання ухвалою суду законної сили залишити власнику ТОВ «Вересень плюс».

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кримінальним процесуальним кодексом України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

На ухвалу суду може бути подана апеляція до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом семи днів з дня її оголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда ОСОБА_8

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123254331
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —405/1266/23

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 25.12.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Плохотніченко Л. І.

Ухвала від 25.12.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Плохотніченко Л. І.

Ухвала від 28.09.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 27.09.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 13.09.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні